Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Skladiště návodů, postupů a tutoriálů k phpBB 2.0.x, phpBB 3.0.x a modifikacím.
Odpovědět
ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od ameeck » úte 26. čer 2007 11:58:01

Od verze phpBB3 RC1 lze aktualizovat fórum na další verzi pomocí tzv. aktualizačních balíčků. To jsou archivy, které obsahují změněné soubory od poslední verze a SQL úpravy, které je nutné vykonat mezi verzemi. Zároveň umí rozdílové patche, lze tedy tak aktualizovat i lehce zmodované fórum bez větších obtíží. Pokud někdo zná EasyMOD, tak aktualizace je velmi podobná(s mnohem méně chyb :))

Jako vždy je ale lepší před aktualizací zazálohovat soubory a databázi. Zvlášť nyní, když je balík poprvé vydán. Testoval ho sice celý phpBB team, a ani nikdo z uživatelů zatím nenarazil na problém, ale jeden nikdy neví. Také doporučuji aktualizovat v noci, protože může chvíli trvat nahrávání nových souborů a fórum může být takových deset minut úplně nedostupné.

Začneme od funkční instalace phpBB3, kterou budeme chtít aktualizovat na novou verzi.
ciste_rc1_forum.jpg
Původní instalace phpBB3, kterou budeme aktualizovat
(31 KiB) Staženo 1081 x
První věc, kterou uděláme je, že stáhneme "Automatic Update Package (verze1 to verze2)" (Automatický aktualizační balík) z phpBB.com, který ihned nahrajeme do naši složky s phpBB(je tam pouze adresář install). V tuhle chvíli také nahrajte nový překlad pro RC2, pokud ho nenahrajete, nic se nestane, ale části aktualizátoru budou anglicky a stejně ho budete muset nahrát po aktualizaci, jinak bude phpBB vypisovat chyby. Nyní přejděte na již známou instalační obrazovku: http://www.domena.cz/install/.
zalozka_aktualizace.jpg
Nová záložka "Aktualizace"
(25.6 KiB) Staženo 1027 x
Zde se nám objeví nová záložka, která zde předtím nebyla, a to "Aktualizovat". Klikneme na ni a pročteme si úvodní text. Poté klikneme na tlačítko "Pokračovat na další krok". Zde projdete přes kontrolu verzí, kde se dozvíte, že vaše instalace je zastaralá. Klikněte tedy zde na "Aktualizovat databázi".
kontrola_verzi.jpg
Kontrola verzí
(18.93 KiB) Staženo 892 x
Nyní se proklikejte přes aktualizaci databáze, tady na váš nečeká žádný vstup, pouze sedíte a sledujete jak phpBB udělá vše samo, nelekejte se, pokud aktualizace databáze trvá trochu déle, záleží od serveru a velikosti databáze. Pokud celá aktualizace proběhne v pořádku, budete odměněni nečím podobným, klikněte opět na tlačítko dole.
aktualizace_databaze.jpg
Aktualizace databáze
(20.31 KiB) Staženo 895 x
Po překliku na další stránku se dostanete na první pohled chaotický seznam souborů. Při bližším prozkoumání zjistíte, že jsou soubory rozděleny do tří skupin. První obsahuje soubory, které přibyli v nové verzi, ty jsou v pohodě, prostě je nahrajete a nemusíte se bát žádných úprav nebo křížení. Druhá skupina jsou soubory, které se změnili od poslední verze, tedy, že ty soubory už máte ve vaši instalaci, ale proběhli v nich nějaké změny. Tato skupina je také v pořádku, jednoduše nahrajete novější verze. Skupina, která může dělat problémy je ta třetí: "Upravené soubory"; to jsou soubory, které jste vy nějakým způsobem upravili a neshodují se soubory s předchozí verze. Budete u nich mít několik možností pro sloučení nebo nahrazení, vyberte ten, který se vám zdá nejvhodnější(můžete si i zobrazit jak soubor bude vypadat po zvolené úpravě) a můžete pokračovat.
informace_o_souborech.jpg
Informace o upravených souborech
(23.64 KiB) Staženo 859 x
Nyní máte možnost jakým způsobem dostanete nové soubory na server. Buďto přes automatické FTP(radši bych použil, jen pokud víte, co děláte) anebo ručním nahráním, v tomto případě vám phpBB nabídne archiv ke stažení, který rozbalíte u sebe na PC, a pak jednoduše přehrajete původní soubory na FTP.

Po kliku na jedno z tlačítek dostanete obrazovku, kde si vyberete, do jakého archivu chcete uložit soubory pro aktualizaci. Pokud si nejste jisti, který formát vybrat, vyberte .zip.
stahnuti_archivu.jpg
Stáhnutí archivu s novými soubory
(28.47 KiB) Staženo 844 x
Po tom co kliknete na "Stáhnout", uložte archiv u sebe na PC a rozbalte jej. Soubory z archivu přes FTP nahrajte na fórum. Během tohoto nezavírejte prohlížeč, ihned použijeme ještě jednou nástroj "Zkontrolovat soubory". Po tom co kliknete na toto tlačítko, tak phpBB projede všechny soubory a zkontroluje, jestli jsou všechny v pořádku, tak jak mají být.

Pokud vše proběhne jak má a soubory jsou aktualizované, dostanete takovouto obrazovku.
konec_aktualizace.jpg
Poslední kroky aktualizace
(17.33 KiB) Staženo 869 x
Nyní už jen smažte složku install/ a fórum je aktualizované na novou verzi!

Dagos
Příspěvky: 56
Registrován: úte 27. úno 2007 1:00:00

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od Dagos » úte 26. čer 2007 15:05:29

Tak jak se dívám jak tobě, v posledním kroku instalace, jak je ta zelená tabulka, tak ti to píše Aktualizace byla úspěšná - Všechny soubory jsou v nejnovější verzi. Nyní se přihlašte a zkontrolujte ..... atd.
No já to dělal úplně všechno podle návodu co jsi napsal, ale v posledním kroku mi to napsalo toto je to taky v zeleném rámečku Aktualizace byla úspěšná Všechny soubory jsou v nejnovější verzi. Nyní spusťte nástroj pro aktualizaci databáze.

Uživatelský avatar
seqwence
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1769
Registrován: stř 27. pro 2006 1:00:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od seqwence » úte 26. čer 2007 17:07:21

Dagos píše:Tak jak se dívám jak tobě, v posledním kroku instalace, jak je ta zelená tabulka, tak ti to píše Aktualizace byla úspěšná - Všechny soubory jsou v nejnovější verzi. Nyní se přihlašte a zkontrolujte ..... atd.
No já to dělal úplně všechno podle návodu co jsi napsal, ale v posledním kroku mi to napsalo toto je to taky v zeleném rámečku Aktualizace byla úspěšná Všechny soubory jsou v nejnovější verzi. Nyní spusťte nástroj pro aktualizaci databáze.
toho si nevsimej, normalne pak prejmenuj slozku install treba na installerrc2 a jed na http://tvoje-domena.cz/index.php
Endure to the end.

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od ameeck » úte 26. čer 2007 18:36:12

To je má chyba, resp. chyba původního překladu. Musíš si totiž před začátkem aktualizace stáhnout jazykový balík pro RC2, v RC1 jsme to ještě neměli opravené.

Každopádně to ber jako hlášku o úspěšném vykonání aktualizace a směle smaž instalační adresář.

Dagos
Příspěvky: 56
Registrován: úte 27. úno 2007 1:00:00

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od Dagos » úte 26. čer 2007 19:12:45

No já to pak přejmenoval a v pohodě to šlapalo, každopádně ta čeština co jsem nahrál byla opravdu RC2 Tak nevím, v čem mohla být chyba

Uživatelský avatar
Bibo
Příspěvky: 19
Registrován: sob 09. čer 2007 13:17:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od Bibo » úte 26. čer 2007 20:07:45

Updatoval jsem na RC2 a měl jsem na fóru několik pluginů a mohu potvrdit, že často zůstanou a všechno je funkční.

Dj_Hybrid
Příspěvky: 27
Registrován: sob 28. říj 2006 0:00:00

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od Dj_Hybrid » čtv 28. čer 2007 14:28:54

Zkoušel jsem to, ale když kliknu na záložku aktualizovat, napíše mi to:
Všeobecná chyba
Operace nemohla být dokončena, protože funkce fsock jsou zakázány nebo dotazovaný server nebyl nalezen.

Newíte, kde tu funkci povolit.? Nebo co s tím mám dělat.? Děkuji za pomoc ;-)

Uživatelský avatar
seqwence
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1769
Registrován: stř 27. pro 2006 1:00:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od seqwence » sob 30. čer 2007 11:17:39

kontaktuj správce serveru
Endure to the end.

Johny694
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 26. dub 2007 6:52:41

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od Johny694 » pon 09. črc 2007 18:17:09

po updatu
Webmaster teda ja vidim a mam pristup k tym sekciam ako anonymny uživatel

furry
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 24. kvě 2007 18:31:08

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od furry » ned 15. črc 2007 14:49:06

seqwence píše:kontaktuj správce serveru
Také mám problém s fsock,ale ic.cz tuto funkci z bezpečnostních důvodů nepovoluje. Chci se tedy zeptat jestli jde fórum aktualizovat i jinak?

http://realmadrid-forum.ic.cz/

Otazka...

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od Otazka... » stř 08. srp 2007 14:02:43

Ako mam urobit z RC2 na RC4 ? 8-|
Kde mam staihnut tie veci a tak..
Dakujem

Yss

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od Yss » ned 02. pro 2007 4:34:50

zdravim,

aktualizoval jsme pomoci instalacnich balicku z phpBB3 rc4 na phpBB3 rc5, behem tohoto se mi bez chybovych hlasek ztratila slozka v administraci Styles.

tohle jsme zjistil az par dni nato co me uzivatel donutili k uvaze o novem Stylu .o)

setkal jste se nekdo s podobnym problemem ?

je mozne udelat re-install se zachovanim dat a pripadne jak ( link na postup vitan ) ?

dekuji

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Aktualizace phpBB3 pomocí aktualizačních balíků

Příspěvek od ameeck » ned 02. pro 2007 10:28:48

Mohl by si prosím založit nové téma s tímto problémem a podrobněji ho tam popsat? Co se přesně nezobrazí?

Odpovědět