Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Skladiště návodů, postupů a tutoriálů k phpBB 2.0.x, phpBB 3.0.x a modifikacím.
achos
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 30. srp 2007 14:59:55

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od achos » čtv 30. srp 2007 16:51:20

jdu presne podle navodu a po kliknuti na ZACIT PRENESENI mi to behem chvilky napise

Fatální chyba instalace
functions_convert.php [ 1191 ]
Nelze získat nastavení fóra.

nejake reseni? Dekuji

Darbujan

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od Darbujan » pon 24. zář 2007 11:13:55

Dobry den, rad bych se zeptal jestli mam sanci nainstalovat phpBB3 RC5, kdyz mi to pri instalaci vyhazuje viz obrazek?

Pokud ji nemam, rad bych se zeptal co udelat pro to, abych forum phpBB3 RC5 nainstalovat mohl? Musim prejit na webhosting, ktery podporuje vsechny ty "vecicky" co jsou na tom obrazku napsane? Nebo mam spise kontaktovat poskytovatele webhostingu?

Prosim o nejakou radu, diky!

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od ameeck » pon 24. zář 2007 16:17:53

Stáhni a nahraj si češtinu, ušetříš si pak mnoho dotazů :-)


Jinak potřebuješ mít ty položky označené jako povinné, někdy je to jen jedna ze seznamu věcí, jako například u databází.

Tobě jen schází nastavit oprávnění k zápisu pro složky uvedené dole, jistě si poradíš, pokud dáš vyhledat CHMOD 777

Darbujan

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od Darbujan » pon 24. zář 2007 21:55:18

Diky, pomohlo mi to!

Ale narazil sem na problem pri prevodu. Nerozumim radkum "Prefix for tables in database:" a "Board path:
This is the relative path on disk to your former board from the root of this phpBB3 installation."

Samozrejme postupuju dle ceskeho navodu, ktery je zde na foru, ale i tak bohuzel nevim co tam mam vepsat (zkusil sem toho dost a nepusti me to dal :()

Mam databazi "games-i_hlavni". Ta obsahuje ty prefixy diskuse_ (tu skutecne pouzivam), phpBB3 (tu sem nove nainstaloval) a pak tam je phpbb_ (to uz tam bylo a nevim ctj).

Predpokladam, ze diskuse_ je ta stavajici verze phpbb2.x, kterou nyni pouzivam a ta phpBB3 je ta, na kterou to chci prevest.

Na FTP je stavajici diskuse v adresari ../diskuse a ta phpBB3 je v adresari ../diskuse2/phpBB3


Snad sem se vyjadril nejak srozumitelne, ptam se tedy co mam prosim napsat pri te konverzi do tech dvou radku, ktere jsem uvedl v prvni vete? ("Prefix for tables in database:" a "Board path:
This is the relative path on disk to your former board from the root of this phpBB3 installation." )

Darbujan

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od Darbujan » stř 26. zář 2007 0:50:32

Muze mi s tim prosim nekdo pomoci?

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od ameeck » stř 26. zář 2007 15:19:30

Do "Prefix for tables in database:" napíšeš "diskuse_"


Jinak ty cesty jsem nepochopil, proč tam máš dvě tečky na začátku, dvě tečky totiž znamenají o adresář výš. Jinak snad pokud jsem to pochopil správně, tak tam musíš zadat ../../diskuse/

Darbujan

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od Darbujan » pát 28. zář 2007 12:30:14

Tak predne bych chtel moc podekovat za rady!!!! Uz funguji na phpBB 3.0.RC5. Diky moc!

Ale neodpustim si zde par dotazu:
nechapu proc se tam psalo ../../diskuse/ -- prosim o nejake vysvetleni (chtel bych to pochopit)?


Dale mam nyni phpbb verze 2.x v umisteni na ftp /diskuse (tu nyni pouzivam)
phpbb 3.0 RC5 mam na ftp v testovacim umisteni /diskuse2/phpBB3 (tu nyni testuji)

Mohu pak starou verzi 2.x smazat a do jejiho umisteni (/diskuse) nakopirovat tu verzi 3.0 RC5, bude to pak vse normalne fungovat?

Posledni dotaz se tyka cestiny. Mam stazenou a nakopirovanou cestinu pro verzi 3.0 na ftp v danem umisteni, kde ma byt. Pri prevodu bylo nove forum cesky, ale nyni se tvari anglicky. Ani v administraci nemam moznost vyberu cestiny. Kde je chyba, ze to neni cesky?

Dekuji moc za reakce!

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od ameeck » pát 28. zář 2007 14:13:13

Musíš ten jazyk nainstalovat přes ACP->Systém(System)->Jazykové Balíky(Language Packs)


K té cestě:

./ znamená stejný adresář
./ znamená jít o adresář výš

Ty si potřeboval napsat relativní cestu od /diskuse2/phpBB3 do /diskuse

Zadal si tedy:
../../diskuse/
  • Prvním "../" si se dostal na /diskuze2/, tedy o jeden adresář výš
  • Druhým "../" si se dostal na /, tedy nejvyšší složku
  • A poté už si přešel jen na adresář "diskuse/

Darbujan

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od Darbujan » pát 28. zář 2007 17:00:24

Diky diky diky!!!

humanoid

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od humanoid » pon 01. říj 2007 21:28:53

hazi mi to toto co mama dělat


General Error
SQL ERROR [ mysqli ]

Table 'test.4um_search_results' doesn't exist [1146]

SQL

TRUNCATE TABLE 4um_search_results

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysqli.php
LINE: 143
CALL: dbal->sql_error()

FILE: install/install_convert.php
LINE: 1036
CALL: dbal_mysqli->sql_query()

FILE: install/install_convert.php
LINE: 203
CALL: install_convert->convert_data()

FILE: install/index.php
LINE: 363
CALL: install_convert->main()

FILE: install/index.php
LINE: 235
CALL: module->load()

tabulka 4um_search_results existuje ale.

humanoid

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od humanoid » pon 01. říj 2007 21:48:51

vyřešeno ale nový problem


Unknown column 'privmsgs.privmsgs_attachment' in 'field list' [1054]
SQL
SELECT privmsgs.privmsgs_id, privmsgs.privmsgs_from_userid AS poster_id, privmsgs.privmsgs_ip, privmsgs.privmsgs_date, privmsgs.privmsgs_enable_bbcode AS enable_bbcode, privmsgs.privmsgs_enable_html AS enable_html, privmsgs.privmsgs_enable_smilies AS enable_smilies, privmsgs.privmsgs_attach_sig, privmsgs.privmsgs_subject, privmsgs.privmsgs_attachment, privmsgs.privmsgs_date AS post_time, privmsgs_text.privmsgs_text, privmsgs_text.privmsgs_bbcode_uid AS old_bbcode_uid, privmsgs.privmsgs_to_userid FROM phpbb_privmsgs privmsgs, phpbb_privmsgs_text privmsgs_text WHERE (privmsgs.privmsgs_id = privmsgs_text.privmsgs_text_id) ORDER BY privmsgs.privmsgs_id LIMIT 2000

Bambus42
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. zář 2007 16:25:58

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od Bambus42 » sob 20. říj 2007 17:53:19

prave delam konverzi a napsalo me to
Zkontrolujte, jestli tyto složky existují a webserver má právo k zápisu do nich a zkuste znova:
»images/avatars/gallery/
images/ranks/
images/smilies/

ale ja tam ty složky mám a i sem přepsal práva na 777 tak fakt nevím prosím poraďte

majlo124
Příspěvky: 1
Registrován: ned 21. říj 2007 16:22:52

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od majlo124 » pát 09. lis 2007 22:00:36

postupujem presne podla návodu a ked dám začat prenos tak mi napíše: Východzia predpona databázových tabuliek pre phpBB 2.0.x je phpbb_ Dostal som radu ze si mam teda zmenit predponu tabuliek ale neviem ju zistit, lebo v administracii mi to nejde zobrazit, a pri instalacii dvojky som tu predponu nemenil a zakladna bola tusim phpbb_ a taku som aj dal a zas napisalo len to iste.
Prosim pomozte

Pospa

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od Pospa » čtv 22. lis 2007 18:36:01

Po převedení fóra na php bb 3 z 2 můžu dvojku smazat? Můžu fórum přesouvat do jiné složky aby bylo stále funkční?

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod fóra z phpBB2 na phpBB3 Olympus

Příspěvek od WhiteWolfSix » čtv 22. lis 2007 18:43:25

majlo124 píše:pri instalacii dvojky som tu predponu nemenil a zakladna bola tusim phpbb_ a taku som aj dal a zas napisalo len to iste.
Zmaž si prázdnu inštaláciu Olympusu a pri opakovanej inštalácii zvoľ predponu phpbb3_. Inak phpbb2 a phpbb3 by mali zdieľať databázu, ich odlíšenie bude práve v predponách.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Odpovědět