FAQ - přispějte svou troškou do mlýna!

Diskuse výhradně o phpBB2.
Pravidla fóra
Dnem 1.1.2009 oficiálně skončila podpora pro phpBB2. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány jen do 1.2.2009. Proto doporučujeme co nejrychleji přejít na aktuální verzi phpBB3, která je ke stažení zde nebo zde.
Uživatelský avatar
Darth_Yoda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 724
Registrován: sob 19. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Korriban
Kontaktovat uživatele:

FAQ - přispějte svou troškou do mlýna!

Příspěvek od Darth_Yoda » stř 18. led 2006 16:48:53

Jak asi víte, sekce FAQ je stále ve výrobě, svůj díl viny na tom mám já. Nechce se mi totiž prachsprostě opisovat z phpb.com, a tak se obracím na VÁS! Zakládám tedy tento topic, aby jste sem psali své dotazy, o kterých si myslíte, že jsou důležité a že by tedy měly být ve FAQ. Vyberu ty opravdu povedené a ty nejvíce závažné a cobydup se tam ocitnou.
Takže sem s vašimi návrhy! Už se těším... :wink:
Pesimisté jsou přesvědčeni, že všechny ženy mají volné mravy; optimisté v to doufají.

D3STROY
Příspěvky: 78
Registrován: úte 08. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D3STROY » stř 18. led 2006 17:33:17

já už jsem svůj odeslal ameeckovi, ale určitě by tam mělo být:
jak nainstalovat fórum na WZ, IC a tak....
pak taky: jak nainstalovat modifikace, jestli si můžu fórum upravovat, GNU licence a tak...
potřebujete pomoct?
ICQ: 333000545
//promiňte, ale momentálně nemám internet, tak jsem nedostupný...
už brzy bych ho měl zas normálně mít tak mě prosim zatim nekamenujte...

Uživatelský avatar
Herr_Martin_von_Schloss
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 397
Registrován: úte 08. lis 2005 1:00:00
Bydliště: de_dust2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Herr_Martin_von_Schloss » stř 18. led 2006 18:01:22

A taky třeba ještě jednou všem vysvětlit co to je vlastně phpBB. Vysvětlit základy SQL a tak

Uživatelský avatar
Darth_Yoda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 724
Registrován: sob 19. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Korriban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darth_Yoda » stř 18. led 2006 18:12:35

Herr_Martin_von_Schloss píše: A taky třeba ještě jednou všem vysvětlit co to je vlastně phpBB. Vysvětlit základy SQL a tak

jasně. Ok, tak nějak to tedy udělám, i to co říkal ctěný kolega D3STROY (gratuluji, kolego redaktore :wink: )...
akorát to co napsal Schloss: Vysvětlit základy SQL...to si myslím, že do FAQ nepatří. Nejsme tady přeci multimediální učebnice programovacích jazyků. Na to existují speciální publikace, takže bych tohle do FAQ netahal...ovšem pokud by se našel zájem, dalo by se na internetu možná najít nějaké učebnice...
Ať už tak, či onak, bude s tím rozhodně ještě spousta práce a tak se to tam bude přidávat postupně.
Pesimisté jsou přesvědčeni, že všechny ženy mají volné mravy; optimisté v to doufají.

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Příspěvek od ameeck » stř 18. led 2006 19:50:01

FAQ jsou jednoduché, krátké otázky, pokud máte nějakou složittější, tak není problém vydat mini-článek, či publikovat Flashový návod...

Uživatelský avatar
Darth_Yoda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 724
Registrován: sob 19. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Korriban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darth_Yoda » stř 18. led 2006 20:10:53

Každopádně děkuji za návrhy...a co vy ostatní? To se necháte zahambit? Zatím tady spolupracuje jen team phpBB.cz...ale FAQ by měly být nejčastěji pokládané otázky UŽIVATELŮ, tedy VÁS, čili ptejte se, je to tu celé pro vás :!:
Pesimisté jsou přesvědčeni, že všechny ženy mají volné mravy; optimisté v to doufají.

KeyserSoze
Příspěvky: 421
Registrován: sob 12. lis 2005 1:00:00

Příspěvek od KeyserSoze » čtv 19. led 2006 13:40:25

Já dělám ty flash tutoriály, tak nevím jestli má smysl dělat FAQ. FAQ bych dělal, pro jednoduché otázky a odpovědi, které budou ve dvou třech větách. A tutoriály pro polopatický vysvětlení.

Uživatelský avatar
Darth_Yoda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 724
Registrován: sob 19. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Korriban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darth_Yoda » pát 20. led 2006 10:15:12

KeyserSoze píše: Já dělám ty flash tutoriály, tak nevím jestli má smysl dělat FAQ. FAQ bych dělal, pro jednoduché otázky a odpovědi, které budou ve dvou třech větách. A tutoriály pro polopatický vysvětlení.

Flashové tutoriályjsou užitečná věc, ale jen pro složitější věci. FAQ je souborem NEJČASTĚJI KLADENÝCH OTÁZEK, tedy něčeho, čeho se tyto tutoriály moc netýkají. Takže jasně, děkujeme za ty flashe, ale FAQ je nedílnou součástí našeho webu, takže zapomeň na to, že bychom ho rušili. Koho totiž baví furt odpovídat na stejné, dokola se opakující otázky? :idea: :lol:
Pesimisté jsou přesvědčeni, že všechny ženy mají volné mravy; optimisté v to doufají.

D3STROY
Příspěvky: 78
Registrován: úte 08. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D3STROY » pon 23. led 2006 21:47:25

Už forum mam v chodu jen je v AJ a chci do něj CZ a nevim, jestli se to tam instaluje ze začátku nebo až pak??

na tohle se mě zeptali už nejmíň 3 lidi...

//jo a ještě něco:

Mám na ftp nahranou ČJ, ale nejde mi.

Odpověď:
1) Zkontrolujte, zda máte ve složce languages/lang_czech/ subor lang_main.php, možná ho máte v languages/lang_czech/lang_czech/lang_main.php , vtomto případě je to špatně, tak to dejte do pořádku...
---
2) Nastavte v administraci ČJ jako defaultní jazyk.
---
3) Nastavte si to v profilu
potřebujete pomoct?
ICQ: 333000545
//promiňte, ale momentálně nemám internet, tak jsem nedostupný...
už brzy bych ho měl zas normálně mít tak mě prosim zatim nekamenujte...

Uživatelský avatar
Darth_Yoda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 724
Registrován: sob 19. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Korriban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darth_Yoda » pon 23. led 2006 22:09:54

D3STROY píše: Už forum mam v chodu jen je v AJ a chci do něj CZ a nevim, jestli se to tam instaluje ze začátku nebo až pak??

na tohle se mě zeptali už nejmíň 3 lidi...

//jo a ještě něco:

Mám na ftp nahranou ČJ, ale nejde mi.

Odpověď:
1) Zkontrolujte, zda máte ve složce languages/lang_czech/ subor lang_main.php, možná ho máte v languages/lang_czech/lang_czech/lang_main.php , vtomto případě je to špatně, tak to dejte do pořádku...
---
2) Nastavte v administraci ČJ jako defaultní jazyk.
---
3) Nastavte si to v profilu

THX 2 U, D3STROY, už se to tam veze.
Pesimisté jsou přesvědčeni, že všechny ženy mají volné mravy; optimisté v to doufají.

D3STROY
Příspěvky: 78
Registrován: úte 08. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D3STROY » úte 24. led 2006 2:54:05

Během instalace se objevila chyba!
Během nahrávání novější instalace databáze se objevila chyba.
Table 'phpbb_auth_access' already exists

Odpověď: zřejmě instalujete fórum poněkolikáté,
musíte v phpmyadminovi smazat všechny tabulky, nebo nastavit místo phpbb_ jinou předponu....
potřebujete pomoct?
ICQ: 333000545
//promiňte, ale momentálně nemám internet, tak jsem nedostupný...
už brzy bych ho měl zas normálně mít tak mě prosim zatim nekamenujte...

Uživatelský avatar
Darth_Yoda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 724
Registrován: sob 19. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Korriban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darth_Yoda » úte 24. led 2006 17:07:39

Děkuji D3ESTROYovi, který mi to vytváření FAQ značně usnaďňuje a urychluje. Opravdu vřelé díky, kolego, takhle by to měl dělat každej. otázka, odpověď. Skvělý. Fakt díky!
Pesimisté jsou přesvědčeni, že všechny ženy mají volné mravy; optimisté v to doufají.

D3STROY
Příspěvky: 78
Registrován: úte 08. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D3STROY » úte 24. led 2006 19:33:46

Další velmi častá otázka:
Po úspěšné instalaci fóra mi to píše cosi o souboru config.php a jestli ho chci na ftp nahrát automaticky nebo manuálně? Co mám s tím souborem vlastně dělat?

Odpověď:
Stáhněte tento soubor a nahrajte ho do kořenového adresáře vašeho phpBB fóra na FTP. Pokud tam již soubor config.php je, přepište ho. Po tom co ho tam nahrajete ještě smažte složky contrib a install (pokud jste tak ještě neučinili). Nyní už můžete jít rovnou na domovskou stránku fóra (odejít z instalace), vše by mělo šlapat jak hodinky... :twisted:
potřebujete pomoct?
ICQ: 333000545
//promiňte, ale momentálně nemám internet, tak jsem nedostupný...
už brzy bych ho měl zas normálně mít tak mě prosim zatim nekamenujte...

mikwe
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. led 2006 1:00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikwe » úte 07. bře 2006 12:15:04

jj flash tutoriály jsou opravdu skvělý kolikrát to z textu nepochopím, ale z flash tutoriálu to pochopí i největší de*il.

Uživatelský avatar
Kniga
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 10. kvě 2007 11:47:52
Bydliště: Brno

Re: FAQ - přispějte svou troškou do mlýna!

Příspěvek od Kniga » čtv 10. kvě 2007 11:59:04

Opravdu by me zajimalo na jake verzi phpBB bezi todle forum (premyslim zd amam nainstalovat 2 nebo uz 3) a jak je vytvorena ta vstupni (portalova) stranka. Myslim, ze to by lidi dost zajimalo, urco zacatecniky jako ja ( i kdyz phpbb 2 jsem uz mela nainstalovanou), proste kdyz clovek vidi stranku tak si rekne jeee to bych chtel taky tak. ALe nevi jak docilit aby ta stranka byla podobna... Diky

Zamčeno