Přechod na jinou doménu.

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
tomaskol123
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22. lis 2019 23:10:18

Přechod na jinou doménu.

Příspěvek od tomaskol123 » pát 22. lis 2019 23:23:05

Ahoj,

přenáším forum na jinou doménu, ale při náhrání databaze odkliknu ok a mám následující zprávu:

Tato stránka nefunguje Web *** momentálně tento požadavek nemůže zpracovat.
HTTP ERROR 500

Mám na starém foru udělat novou zálohu databáze třeba jen pouze data a nebo jsem udělal správně že plnou.

Nebo co mám kde přepsat, aby se databáze na nové doméně rozchodila.

Všem moc díky za rady a mějte se! :-)

x-rated
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 22:02:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na jinou doménu.

Příspěvek od x-rated » sob 23. lis 2019 1:43:30

nikdy sem na phpbb samotnou doménu neměnil, ale teoreticky by všude měly bejt relativní cesty, tak by to mělo jet hladce i na jiný doméně
možná jenom v obecné / server úplně dole je název domény, tak tam to změnit

ale z těch popsanejch experimentů usuzuju, že nejspíš měníš i webhosting 🤔 v takovym případě je třeba přenýst celou databázi i všechny soubory, popř. se dá udělat čistá instalace a následně tam dát znova rozšíření, vhled a původní databázi... taky je třeba upravit nastavení pro novej server v souboru config.php
fórum o připojení k internetu ➡️ internetforum.cz

tomaskol123
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22. lis 2019 23:10:18

Re: Přechod na jinou doménu.

Příspěvek od tomaskol123 » sob 23. lis 2019 22:53:26

Ahoj, hosting je stejný... domena je hostovaná na stejném hostingu. Stále se mi nepodařilo databázi úspěšně převést. Nemáte ještě někdo nějaký nápad? Díky moc

tomaskol123
Příspěvky: 15
Registrován: pát 22. lis 2019 23:10:18

Re: Přechod na jinou doménu.

Příspěvek od tomaskol123 » ned 24. lis 2019 13:12:01

Ahoj, tak jsem databázi převedl. Měl jsem při záloze nastavený doplnkovou šablonu. Musel jsem nastavit před zálohou výchozí styl. Pak to šlo.

Ale mám nový problém. Když na jiné doméně vytvořím novou instalaci phpBB 3.2.8. a nahraju databázi starou, tak se mi v administraci zobrazí, že nemám aktuální phpbb. Musím to nějak aktualizovat nebo můžu nějak udělat novou zálohu, kde budou jen příspěvky a při importu starší databáze se zachová nové phpBB 3.2.8. Díky moc

x-rated
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 22:02:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na jinou doménu.

Příspěvek od x-rated » pon 25. lis 2019 6:22:53

těžko říct, co přesně s tim děláš, protože doména je jenom ten samotnej název, co se dává do prohlížeče
pokud je to nějakej spešl webhosting, stačí napsat adminovi, aby přejmenoval složku s webem z abc.cz na xyz.cz a je to vyřešený
pokud je to třeba wedos, tak tam si můžeš webhosting přejmenovat podle domény sám v zákaznický administraci
v ani jenom případě neni nutný nic exportovat, importovat nebo někam přesouvat
fórum o připojení k internetu ➡️ internetforum.cz

vBrute
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. srp 2013 20:02:26
Bydliště: BRUT.me
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na jinou doménu.

Příspěvek od vBrute » stř 27. lis 2019 0:32:18

veď otestuj či všetko funguje ako má, ak áno tak tú hlášku proste ignoruj, keď vyjde 3.2.9 a Ty aktualizuješ, tak s najväčšou pravdepodobnosťou beztak zmizne, keď si ale perfekcionista môžeš vyskúšať nahodiť najprv 3.2.7, potom obnoviť databázu (teda z toho čo píšeš mi vyplýva, že myslíš prácu priamo s databázou) a nakoniec aktualizovať na najnovšiu 3.2.8 :)
Pokiaľ by som ale chcel nahodiť fŕum na novo a do neho exportovať len špecifické veci, napr len užívateľov, využil by som skôr funkciu Záloha/obnova integrovanú do administrácie phBB

Odpovědět