Spamy na forum 3.0.12?

Zde můžete psát o tématech jiných, než je phpBB.
Odpovědět
SGvagon

Spamy na forum 3.0.12?

Příspěvek od SGvagon » sob 22. pro 2018 16:03:27

Zdravím,
posledních snad 5 měsíců je moje forum atakováno spamy z Ruska, Ukrajiny a pod. (zjištěno podle IP) . Na forum mám sice přispívání bez registrace, ale mám zadané kontrolní otázky (česky) , přes které se přesto útočníci dostávají. Captcha od Googlu mi již bohužel nefunguje, jelikož je ve verzi 1.
Dnes jsem v nastavení našel položku “Zkontrolovat IP v databázi DNS Blackhole:“ , tak jsem ji aktivoval a uvidím, zda-li spamy ustanou. Plus jsem pozměnil kontrolní otázky.
Samozřejmě se snažím banovat všechny IP, pod kterými spamy chodí. Ale jak se zdá, tak toto moc nepomáhá.
Je to tím, že mám starší verzi fóra 3.0.12 nebo něčím jiným?

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. Dotaz odesílám do Obecné diskuze, jelikož hlavní forum je zde určeno jak vidím pro verzi novější.

Odkaz na forum www.manhetn.info .

Eva004
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 213
Registrován: úte 12. črc 2016 23:35:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Spamy na forum 3.0.12?

Příspěvek od Eva004 » pon 24. pro 2018 1:42:59

Vyskytuje se ti problém i po změnách?
NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptej se zde na fóru
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJ před položením dotazu.
NEURGUJ podporu.

SGvagon

Re: Spamy na forum 3.0.12?

Příspěvek od SGvagon » pon 24. pro 2018 12:24:06

Rozhodně zapnutí toho DNS Blackhole a změny kontrolních otázek, spamy ustaly. Už přišel poté jenom jeden spam, kterému jsem zablokoval IP a za cca 18 hodin již nepřišel ani jeden.

SGvagon

Re: Spamy na forum 3.0.12?

Příspěvek od SGvagon » stř 02. led 2019 18:20:33

Již je to více než týden a stále žádný spam, takže změna otázek a zapnutí funkce “Zkontrolovat IP v databázi DNS Blackhole:“ asi skutečně zabralo.

Payn
Příspěvky: 96
Registrován: úte 03. bře 2015 19:09:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spamy na forum 3.0.12?

Příspěvek od Payn » pon 29. dub 2019 6:28:43

Jen dodam, ze banovat IP neni vzdy nejlepsi volba. Dynamicke IP nejsou stale a tim ze ji zabanujes, muzes odseknout nemalou cast populace cz/sk komunity. Pokud chces i presto banovat IP, doporucuji banovat pres databazi, pro kterou neni ani dynamicka IP pruzna, ale naopak staticka. Jen pro info,
Zdravi Payn
Head Game Developer, hlavni vyvojar, admin OS IRC

Snazim se pomahat uzivatelum reprodukovanim jejich chyby a naslednym resenim. Vzdy popiste chybu co nejkonkretneji: kdy se chyba objevila, po jakem zasahu/ci zmene, jak dlouho chyba pretrvava a kam odkazuje. Usetrite mi cas v hledani zavady.

Odpovědět