Timeout při upgrade z 3.0.12 na 3.2

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
profix
Příspěvky: 2
Registrován: sob 08. pro 2018 11:09:50

Timeout při upgrade z 3.0.12 na 3.2

Příspěvek od profix » sob 08. pro 2018 12:25:51

Zdravím místní komunitu. Chtěl bych se zeptat, zdali by někdo dokázal poradit s updatem z phpbb 3.0 na 3.2.

OS: Standardní instalace Debian 9 ve vlastní správě, Apache 2, PHP 7, MariaDB

Používám tento postup: https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... /upgrade3/

Jsem u bodu 12.

CLI varianta mi nefunguje. Končí na SQL chybě s tím, že tabulka phpbb_config_text neexistuje. Asi bych to dohledal a tabulku ručně přidal, ale tohle asi nebude nejůspěšnější způsob instalace.

Dle informací z anglického phpbb fóra jsem se dozvěděl, že je asi lepší použít update přes www rozhraní.

U update pomocí www rozhraní ale narážím na timeouty. Hláška:

The installer detected a timeout
The installer has detected a timeout, you may try to refresh the page, which may lead to data corruption. We suggest that you either increase your timeout settings or try to use the CLI.

Končím zde:
Installing Data: \phpbb\db\migration\data\v310\dev.

Přes tento krok se už nelze dostat.

Čtu https://www.phpbb.com/community/viewtop ... #p14740396 a tak různě co s tím ostatní dělali a někteří to přešli novým spuštěním update, kdy se update nakonec po několikáté dokončil, někteří tím, že oslovili webhostera, který jim zvýšil nějaký mě dosud neznámý limit timeoutu něčeho.

O jaký timeout se prosím jedná? Max execution time to prostě není. Timeout nastane po 2 sekundách a max execution timeout mám na 120s.

Problém už tu byl řešen, ale nějak ani z tohoto netuším jak to vyřešit a o jaký timeout se jedná. Admin píše: "To znamená, že hosting má příliš malý čas běhu skriptu." Tohle ale na serveru nesleduju. Musel bych tenhle typ timeoutu vidět i v logu chyb ale nic takového. Script prostě 120s rozhodně neběží. Timeout se vykskytne tak do 2 vteřin max.

Díky mnohokrát za případné rady. Zkouším zatím proveditelnost upgrade fóra z 3.0.12 na 3.2 bokem mimo ostrou verzi fóra, zatím ale bez úspěchu.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Timeout při upgrade z 3.0.12 na 3.2

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pon 10. pro 2018 11:36:49

Zkuste promazat vše (kromě .htaccess a index.html) ve složce store. Pak to zkuste znovu. Jde o cache a proto to nastane tak rychle. O jak velké fórum jde?
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Payn
Příspěvky: 96
Registrován: úte 03. bře 2015 19:09:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Timeout při upgrade z 3.0.12 na 3.2

Příspěvek od Payn » ned 28. dub 2019 21:27:02

Spis bude time na hostingu nastaven na nizky limit a proces to ukonci drive, nez stihne dobehnout. V redakcnim rozhrani u poskytovatele by mel jit time zvednou radove o nekolik stovek sekund. Zalezi jaka redakce tam bezi a hak si ji provider upravil (jestli vubec)
Head Game Developer, hlavni vyvojar, admin OS IRC

Snazim se pomahat uzivatelum reprodukovanim jejich chyby a naslednym resenim. Vzdy popiste chybu co nejkonkretneji: kdy se chyba objevila, po jakem zasahu/ci zmene, jak dlouho chyba pretrvava a kam odkazuje. Usetrite mi cas v hledani zavady.

dema
Příspěvky: 37
Registrován: pon 01. zář 2014 12:04:32

Re: Timeout při upgrade z 3.0.12 na 3.2

Příspěvek od dema » ned 15. bře 2020 21:40:48

Ahojte, prosim poradte mi uz som sedivy z updatu, cely den sa trapim

updatujem z phpbb verzie 3.1.10 na 3.3.0

konecne som sa vdaka rade tu z fora premazat adresar "store" dostal cez timeout hlasku, a vyhodilo mi "Update database only", dal som submit a teraz toto vid obrazok. chlapi uz dalej neveim pohnut. prosim o radu, dakujem

sql_error.jpg

dema
Příspěvky: 37
Registrován: pon 01. zář 2014 12:04:32

Re: Timeout při upgrade z 3.0.12 na 3.2

Příspěvek od dema » ned 15. bře 2020 21:42:23

Este dodam, ze pred odkliknutim "update database only" mi tam svietilo "No valid update directory was found, please make sure you uploaded the relevant files."

Odpovědět