phpBB fórum hosting

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
phpbbforum
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14. čer 2018 14:59:14

phpBB fórum hosting

Příspěvek od phpbbforum » úte 19. čer 2018 13:57:57

Zdravím všechny členy a uživatele phpBB.cz,

pokud by příspěvek jakkoliv porušoval pravidla tohoto fóra, můžete jej okamžitě smazat, v opačném případě můžete číst dále. V dnešní době už fóra nejsou to, co bývala. Převládá spíše Facebook a další sociální sítě, ale určitě pár členů ještě je, kteří dávají přednost vlastnímu fóru, vlastní komunitě s jeho pravidly. A právě pro ty, kteří stále mají rádi fórum, především phpBB systém bych něco měl.

TheEilag si na mne jistě vzpomene, protože v minulosti jsem vlastnil několik systémů na zřízení novo fóra, jak phpBB, tak i myBB na doménách forum-zdarma.eu a phpbb-zdarma.eu. Možná si mne a tyto domény ještě někteří pamatuji.Projekty již byly před dlouhou dobou ukončeny, a to byla chyba. Proto jsem se v předešlých týdnech a dá se říci i měsících pracoval na něčem jednoduchém, co někteří mohou ocenit. Ano, vše to směruje k jednomu konci a to takovému, že jsem spustil phpBB fórum hosting, kde si na jedno kliknutí můžete provést instalaci vlastního phpBB fóra. Oproti minulým projektům se toto celkem liší, jelikož je zde podstatně více možností. Vše je zcela zdarma, jak již bylo v minulosti, navíc lze například využívat vlastní fórum na více doménách, můžete si vybrat, jakou si přejete použít (zatím dvě, nejspíše ale budou další), kdykoliv si můžete v administraci fóra název domény přepnout na jinou, což je otázka pár sekund.
Také je zde možnost vlastního loga, nabídka z několika stylů, kterých zatím není moc, ale postupně se přidávají, mohou být také přidány různé módy a další. Také je možné provést migraci fóra, buď k nám a nebo poté případně od nás, k tomu stačí jen .sql záloha , kterou rádi poskytneme.

Možností je opravdu více a asi není nutné je všechny vypisovat. Jelikož je tato komunita zaměřena na phpBB, napadlo mne, že by tu mohl být někdo, kdo by si chtěl založit vlastní diskuzní fórum zcela zdarma bez nutnosti domény či hostingu, třeba jen pro zkoušení a nebo pár přátel.

Odkaz na službu sem zatím dávat nebudu, je již funkční, ale vyčkám na reakce, zda by měl někdo o takovou službu zájem a především na to, jestli je možné sem odkaz vůbec vložit ;-) .

Přeji hezký zbytek dne.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pát 22. čer 2018 10:30:05

Nápadu fandím, ale doba je jinde. Kdysi jsem sám začínal na podobných systémech, ale kdo to s fórem myslí vážně (což musí každý, kdo to chce rozjet), tak pro něj není zase tak složité phpBB nainstalovat a koupit si hosting s doménou.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

vBrute
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. srp 2013 20:02:26
Bydliště: BRUT.me
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od vBrute » pát 22. čer 2018 15:20:18

presne ako Otakar píše, taktiež je skrz rozširujúce sa možnosti komunikácie - sociálne siete, discord... aj oveľa menšú záujem o fóra, klesá návštevnosť aj zabehnutých väčších fór a keď k tomu pridáme tie nepodarené zabugované nové verzie so zmenšujúcim počtom kompatibilných rozšírení, je to proste bieda...

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od smiesek » pát 22. čer 2018 18:39:33

taky si myslím, že pokud se někdo nechce zdržovat instalací a nastavováním, tohle rychlé řešení bude ideální.
Ale já osobně mám ráda u takových "krabičkových řešení" vše pod palcem.

Tzn. můj dotaz, bude mít uživatel přístup i do databáze a na FTP? Nebo pouze bude vše obsluhovat z administrace fora?

Eva004
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 213
Registrován: úte 12. črc 2016 23:35:19
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od Eva004 » pát 22. čer 2018 19:23:08

Do FTP ani databáze přístup nebude, bude to asi něco jako forum-zdarma.cz
NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptej se zde na fóru
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJ před položením dotazu.
NEURGUJ podporu.

phpbbforum
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14. čer 2018 14:59:14

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od phpbbforum » ned 24. čer 2018 8:54:39

Diky za reakce. Předem se omlouvám za pripadne chyby, ale píší z mobilu a ještě tomu jsem v nemocnici pod prášky, kde si jeste chvíli polezim. Ano, vím ze o fora již takový zájem není, ale mohlo by byt fajn, kdyby tu taková služba byla, proto to zkouším. Většině lidi stačí jen telefon a Messenger, znám šle par, co jeste mají rádi forum. Pravé kvůli modum, stylům atd, jsem zatim nasadil trochu starší verzi, ne úplně poslední, kde je pro tyto doplňky jeste velký prostor.

FTP bohuzel není. Ale po domluvě je přístup do DB možný. Forum se jen přesune do nové individuální databaze kam budete mit přístup. Taky vlastní logo a mnoho dalšího. Samozřejmostí je také treba poskytnutí zálohy fora, nebo naopak import k nám.

Kdyz budete mit nějaké dotazy, napište. A ja jak se sem znovu dostanu rad odpovím.

Pěknou neděli.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od Otakar Pěnkava » stř 27. čer 2018 13:53:47

Z čeho to budete financovat? Sám jsem velkým nadšencem komunitních projektů, kdysi jsem rozjel více služeb, které byly zdarma, ale vím, že člověk něco musí jíst, dále provoz něco stojí a zadarmo se to dělat nedá.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

phpbbforum
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14. čer 2018 14:59:14

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od phpbbforum » stř 27. čer 2018 14:29:25

Pro začátek mam neco vyhrazené stranou určené na službu. Domény se platí ročně, jelikož služba začíná, zatim mam menší server ne tak finančně náročný. Pokud se služba rozroste, tak server také. Na zřízených fórech také bude nejspíše umístěna nějaká menší reklama. To urcite nebude hlavní zdroj, alespoň do začátku ne, ale kdo ví. Zatim to beru jako koníčka, baví mne to ;).

phpbbforum
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14. čer 2018 14:59:14

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od phpbbforum » úte 03. črc 2018 4:50:14

Zdravim. Pokud byste měl nekdo zájem službu zkusit, můžete se podívat zde http://www.forumhosting.cz/. Spousta toho jeste bude změněno, postupně se přidávají i styly a také pribydou módy, ale služba samotná je již funkcni.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od smiesek » úte 03. črc 2018 5:45:17

děkujeme za odkaz, ale přece jen, nechybí zásadní údaj(věc) a to vlastník stránek?
GDPR OK, ale pořád nevím jakému Pepíkovi z Afriky poskytnu údaje :-)

phpbbforum
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14. čer 2018 14:59:14

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od phpbbforum » úte 03. črc 2018 8:31:28

Dekuji za informaci :). Mel jsem více verzi s GDPR a v teto koukám, ze údaje vypadly. Ihned jak se dostanu k pc vše opravím. Jak jsem uvedl, tak budou i další změny, postupně se jeste vše vyvíjí ;).

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od Otakar Pěnkava » úte 03. črc 2018 22:01:07

Vytvořte si stránku kontakt.
V názvu kategorie Ostatní máte překlep (Osatní).

Běží to na řadě 3.0 nebo už novější 3.1/3.2?
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od TheEilag » úte 03. črc 2018 22:13:42

Ahoj Otakare,

viz. Funkce - verze 3.0.15. :)
Ten kontakt by se přidat mohl.
Ještě služba není oficiálně dokončená, ale registrace fór a jejich funkčnost je k dispozici.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

phpbbforum
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14. čer 2018 14:59:14

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od phpbbforum » stř 04. črc 2018 7:07:55

Otakar Pěnkava píše:
úte 03. črc 2018 22:01:07
Vytvořte si stránku kontakt.
V názvu kategorie Ostatní máte překlep (Osatní).

Běží to na řadě 3.0 nebo už novější 3.1/3.2?


Dekuji za upozornění. Vše jeste postupně vylepšuji a upravuji, malý překlep se jeste muže někde objevit, již ne ale tolik.

Ano, jak píše TheEilag, tak zatim je verze 3.0.15. Uvidím do budoucna zda jeste nasadim tu úplně aktuální. Predtim bych vše musel testovat a konfigurovat na serveru, pripadne by byla spuštěna i testovací verze. Nicméně nyní to není prioritou, aktuální verzi mam vyladenou, plne funkcni a budou přidávány i módy a další šablony.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB fórum hosting

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pát 06. črc 2018 17:15:04

Není tam 3.0.14? Už je to dlouho co byla ukončena podpora 3.0 řady, ale co si pamatuji, tak ta byla poslední. Sám jsem byl dlouhou dobu zastáncem této starší řady před novější 3.1. Ale s příchodem 3.2 jsem všude aktualizoval. Hlavně kvůlu PHP, protože verzi 5.6 končí koncem roku podpora a na novějších řada 3.0 neběží bez nějakých velkých úprav.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Odpovědět