Pomalé načítání - externí zdroje

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Jaroslav Pácha

Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od Jaroslav Pácha » pon 27. črc 2015 16:15:54

Dobrý den,

návštěvníci fóra zaznamenávají dlouhé načítání fóra http://forum.omsi.cz/. Problém je v tom, že nám fórum načítá neznámé zdroje, ale vůbec nevím, kde se z ničeho nic začaly vyskytovat. Již několik let nebyl problém, fórum bylo stabilní a běželo rychle.

Zde je diagnostika: http://www.webpagetest.org/result/15072 ... 1/details/

Mohl bych Vás požádat o pomoc, jak v tomto případě postupovat k optimalizaci? Byl bych Vám moc vděčný.

Přeji Vám hezký den.

Jaroslav Pácha

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od Jaroslav Pácha » pon 27. črc 2015 17:25:25

Doplňující otázky:

1) V rámci optimalizace jsem zkusil příkaz "Příspěvky, témata a statistiky resynchronizovány", ale úplně to rozhodilo statistiky. Člen, který měl 10 tisíc příspěvků má najednou 2 tisíce - někdo nemá třeba připsaný žádný příspěvek ve statistice, i když jich tam má spousty. Je možný to nějak obnovit?

2) Povedlo se mi vynulovat rekord uživatelů online - je možný to nějak napravit?

Díky všem za odpovědi.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od leschek » pon 27. črc 2015 17:44:18

Jaroslav Pácha píše:jsem zkusil příkaz "Příspěvky, témata a statistiky resynchronizovány"
To je ten, který je na hlavní stránce v administraci pod příkazem "Vynulovat datum spuštění"?
Jaroslav Pácha píše:Povedlo se mi vynulovat rekord uživatelů online - je možný to nějak napravit?
Asi by to šlo vložit znovu do databáze, ale musel by jsi vědět kolik uživatelů tam bylo. Popřípadě obnovit fórum ze zálohy, ale to bys přišel o všechny příspěvky atd., které byly přidány po té záloze.

Pomalé fórum - jaké jsou nainstalované MODy a jaké jsou další úpravy a jaký máš hosting?

Jaroslav Pácha

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od Jaroslav Pácha » pon 27. črc 2015 17:46:37

Ano, resynchronizovat statistiky. A jak to do té databáze vložím? Případně záloha se dělá automaticky, bylo by možný jí třeba stáhnout ze včerejška?

Jaroslav Pácha

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od Jaroslav Pácha » pon 27. črc 2015 17:47:18

Mód na třídění příloh - hosting Wedos.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od leschek » pon 27. črc 2015 17:59:02

V databázi jde počet uživatelů vložit do tabulky config, ve které je řádek record_online_users.

Jaroslav Pácha

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od Jaroslav Pácha » pon 27. črc 2015 18:00:54

A jak vrátím zpátky ty statistiky? Jsou úplně jinak, počty příspěvků nesedí ...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od leschek » pon 27. črc 2015 18:08:30

Obvykle se to opraví resynchronizací počtu (počítadel) příspěvků. Jinak jde obnovit fórum ze zálohy, pokud máš zálohu, ale s Wedosem nemám žádnou zkušenost... kksmirice ti určitě poradí líp, až zavítá do tohoto tématu.

P.S. Ještě k pomalému načítání - všiml jsem si, že odkaz na toplist je nahoře ve fóru. Fakt nevím, jestli to může způsobovat problém, ale předpokládám, že se tím načítá nějaký skript pro statistiky. Zkus ten odkaz na nějakou dobu odstranit, jestli to nepomůže. Taky by nemuselo být marný vyzkoušet přepnout fórum na prosilver - tím by se zjistilo, jestli není nějaký problém se stylem.

P.P.S (30.7.2015) - Všiml jsem si, že se stránky už načítají rychleji. V čem byl problém?

wooder.cz
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06. zář 2015 10:53:38

Re: Pomalé načítání - externí zdroje

Příspěvek od wooder.cz » ned 06. zář 2015 10:58:56

Zdravím, toto bylo nakonec vyřešeno zálohou databáze, jejím smazáním a vytvoření nové v phpMyAdmin a následně obnovou ze zálohy. Takže bylo něco navíc v databázi.

Zamčeno