Aktualizace - práva zakladatele?

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace - práva zakladatele?

Příspěvek od Difadon » úte 30. čer 2015 22:54:16

Ahoj,

Chystám se na aktualizaci jednoho fóra z 3.0.11 na 3.1.x a mám menší dotaz.

Je při aktualizaci zapotřebí práva administrátora - zakladatele nebo k aktualizaci stačí oprávnění klasického administrátora?

Díky :)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace - práva zakladatele?

Příspěvek od leschek » úte 30. čer 2015 23:26:43

V phpBB něco jako klasický administrátor není. Ne všichni administrátoři mají (nebo musí mít) stejný stejný přístup k funkcím v administraci. Pokud máš přístup jako "Hlavní admin", tak by to snad mělo jít. Zkusil jsem na svém testovacím fóru na localhostu aktualizovat z phpbb 3.1.4 na 3.1.5 (já vím jiné verze, ale i tak je to aktualizace) a i když jsem se přihlásil jako admin bez práv zakladatele, tak jsem byl schopen fórum bez problémů aktualizovat.

Samozřejmě máš přístup k souborům.

Pokud máš přístup na FTP tak by teoreticky mělo jít udělat ze sebe zakladatele pomocí STK. Musíš vygenerovat heslo, a nahrát ho na server, aby ses do STK dostal, ale mělo by to fungovat.

Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace - práva zakladatele?

Příspěvek od Difadon » stř 01. črc 2015 0:21:09

Myslel jsem tím administrátora bez práv zakladatele. Mám přístup do acp jako hlavní admin. K FTP a DB se dostanu. Ale zakladatele se mi nechce přes STK obcházet. Můžu se s ním dohodnout na čase aktualizace, ale pokud k tomu nebude zapotřebí, bude to jednoduší.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace - práva zakladatele?

Příspěvek od leschek » stř 01. črc 2015 0:46:15

Jak jsem napsal, podařilo se mi aktualizovat fórum z 3.1.4 na 3.1.5 jen s plným administrátorským přístupem. Na druhé straně třeba na instalaci autoMODu nestačí být administrátor, ale uživatel musí být zakladatel.

Nicméně jsem se rozhodl udělat ještě jeden test. Nainstaloval jsem na localhost čisté phpBB 3.0.14, přihlásil se jako admin (bez práv zakladatele) a byl schopen aktualizovat na phpBB 3.1.5. Takže podle mě může admin fórum z 3.0 na 3.1 aktualizovat. Rozhodně je důležitý zazálohovat soubory i databázi. A osobně bych to dělal jen na duplikátu databáze, takže, kdyby se něco pokazilo, se můžu bez problémů vrátit na původní fórum.

Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace - práva zakladatele?

Příspěvek od Difadon » stř 01. črc 2015 7:56:36

Díky. :)

Před aktualizací samozřejmně budu provádět kompletní zálohu FTP a DB.

Odpovědět