Pozitivní styl pro "nic moc" téma

Zamčeno
Uživatelský avatar
ZivotsRS
Příspěvky: 78
Registrován: pon 05. led 2015 22:57:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pozitivní styl pro "nic moc" téma

Příspěvek od ZivotsRS » pon 05. led 2015 23:10:56

Obracím se na vás s prosbou o radu stran stylů - vytvářím webové stránky s pozitivním přístupem k fujtajblové nemoci, nicméně o světě počítačů toho moc nevím :D Tedy nyní už vím alespoň význam pojmů plugin, widget apod., ale html, ftp ... to je pro mne pořád cizí jazyk.
Moje www stránky mají momentálně příšerný styl komunikace s uživateli, rozhodla jsem se proto k diskuznímu fóru založenému na phpBB, které pouze propojím snadným odkazem. Prošla jsem si již řadu různých vzhledů, ale stále nenacházím takový, který by byl pozitivně laděný (mimochodem trochu tento styl ;-) ).
Poradí mi, prosím, někdo?
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
Život s RS

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozitivní styl pro "nic moc" téma

Příspěvek od leschek » úte 06. led 2015 0:33:25

Odkaz na databázi stylů - vlevo nahoře se dají vybírat styly, které se pak načtou do stránky. To jsou styly pro řadu 3.0.x (u verze phpBB je napsaná verze fóra)

Nicméně pro nově vznikající fórum bych spíš doporučil nainstalovat novou řadu phpBB 3.1.x, která toho v základu umí víc (třeba je přátelštější k mobilním zařízením), ale protože je novější, tak na ni je zatím jen omezený počet stylů, ale třeba tenhle styl mi přijde celkem pozitivní. Další styly pro phpBB 3.1 (které jsou ve vývoji) najdeš tady.

Uživatelský avatar
ZivotsRS
Příspěvky: 78
Registrován: pon 05. led 2015 22:57:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozitivní styl pro "nic moc" téma

Příspěvek od ZivotsRS » úte 06. led 2015 9:00:26

Ahoj Lešku, děkuji za tip. Odkaz na styly phpbb3 jsem si včera procházela ještě o půlnoci (objevila jsem ho v jiné konverzaci zde na fóru). Relativně bych tam i něco našla (ten odkaz na novější šablonu, který jsi napsal, vypadá také moc dobře, jen neumí češtinu :-( ).
Zásadní otázka by tedy zřejmě měla znít jinak - když si dokáži vybrat styl, lze následně šablonu doupravit? Myslím tím nahrát do ní logo, úvodní obrázek, popř. obrázky okolo fóra? A pokud ano, co by měl člověk umět? Stačí html?
Sama bych si na úpravu netroufla, takže bych hledala dobrovolníka, jen musím vědět, co by měl takový člověk zvládat.
Díky za rady.
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
Život s RS

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozitivní styl pro "nic moc" téma

Příspěvek od leschek » úte 06. led 2015 15:13:40

ZivotsRS píše:(ten odkaz na novější šablonu, který jsi napsal, vypadá také moc dobře, jen neumí češtinu
Pokud je čeština nainstalovaná na fóru, tak češtinu umí. Jedna z výhod novějšího phpBB 3.1.x je, že se text tlačítek načítá z jazykových souborů.
ZivotsRS píše:... lze následně šablonu doupravit?
Ano. Buď jde upravit soubory (šablony v html a css soubory) nebo jde použít rozšíření Custom Code, pomocí kterého se potřebný kód doplní do fóra, aniž by se museli soubory fyzicky upravovat (kód se napíše do toho rozšíření, které ho přidá na správné místo). Nejde tím upravit úplně všechno, ale na spoustu věcí (ty, které jsi popsala) to stačí. Návod na jednodušší úpravy fóra najdeš tady.
ZivotsRS píše:nahrát do ní logo, úvodní obrázek, popř. obrázky okolo fóra?
Ano to jde. Buď výše zmíněným způsobem, nebo úpravou šablony.
ZivotsRS píše: A pokud ano, co by měl člověk umět? Stačí html?
Měl by vědět něco málo o html a css - nemusí být expert, pokud ví, kde věci najde.
ZivotsRS píše:Sama bych si na úpravu netroufla, takže bych hledala dobrovolníka, jen musím vědět, co by měl takový člověk zvládat.
Ono to opravdu není moc složitý. Obvykle to tu funguje tak, že tu popíšeš (pokud možno podrobně) svůj problém a někdo ti tu pomůže. Obvykle ti napíše jaký kód musíš vložit na jaké místo. Pak ti k úpravám obvykle stačí notepad++ nebo PSPad - textové editory vhodné k práci s kódem, které jsou zdarma.

Uživatelský avatar
ZivotsRS
Příspěvky: 78
Registrován: pon 05. led 2015 22:57:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozitivní styl pro "nic moc" téma

Příspěvek od ZivotsRS » úte 06. led 2015 19:12:14

Moc Ti děkuji za vyčerpávající informace :-)
Snad se mi podaří najít ten pravý styl a především vše správně a funkčně upravit :)) (ftp mě děsí už půl roku a já se do něj dobrovolně pustím :D )
Ještě jednou moc díky
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
Život s RS

Zamčeno