phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od Max2005 » čtv 14. srp 2014 15:41:07

Ahoj, mám dva dotazy.

Na adrese našeho fora

1) lze nějakým způsobem dostat mapu z hlavní stránky Maps před kategorie for na úvodní stránce fóra. A to nejlépe jako výchozí mapu všech témat.

2) rád bych docílil pokud otevřu fórum třeba hlavního města Prahy aby mapa co se zobrazí až úplně dole, zobrazovala úplně nahoře a aby zobrazovala mapu témat z daného kraje (v tomto případě města) a potažmo otevřu li fórum rozhledny aby to zobrazovalo už jen dané téma což funguje. Jenže o úroveň výš už nikoli.

Šlo by toto nějak vyřešit díky

Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od leschek » čtv 14. srp 2014 20:00:22

1. Já už to dlouho (přes rok nepoužíval) a taky nevím, jestli rozumím, co vlastně chceš, ale ve fóru jde myslím zobrazit mapu s tím, co je v tématech. Díval ses na nastavení jednotlivých fór?

2. Opět nevím, jestli rozumím, ale u mapy jde nastavit výchozí střed mapy (asi se to jmenuje jinak) a zoom mapy. Zase se to nastavuje v nastaveních fór.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od Max2005 » pát 15. srp 2014 18:37:39

Ahoj, budu li vycházet z tvého překladu tak v nastavení modu ve vzhledu je nastavení pro hlavní stránku, jenže na hlavní stránce fóra se nic nezobrazuje, pak jsem přišel na to že je to hlavní stránka přímo té mapy pod odkazem mapy jenže já bych tuto mapu chtěl dostat na fórum hned na 1 stránku.

V nastavení jednotlivých for je jen jestli chci rozbalenou sbalenou nic.

Takže po najetí na info-travel jsou kategorie (a jedno pokusné fórum a) nad těmi kategoriemi bych chtěl tu mapu z odkazu Mapy a to bud stejnou, nebo nejlépe jen s tagem Mapa témat.

Po najetí na jedno z for třeba kategorie Česká republika se sice mapa zobrazí, ale pravděpodobně jen temat v daném vláknu, a navic uplně dole. Já bych jí rád nahoře a navíc aby zobrazovala všechny temata subfor daného fóra (uf) tedy vše (v tomto případě) z Prahy

Úplně naposled v příkladu rozhleden v subforu Prahy kategorie česká republika už vše funguje k mé spokojenosti.

Takže závěrem k vysvětlení aby v každém nadřazeném fóru byla ta samé mapa která ovšem bude zobrazovat vše z daných podřízených subfor a tím jak to bude výš a výš tak se to bude nabalovat a nabalovat.

Když tak se pokusím nakreslit obrázky.

Mimochodem mě k tomu inspirovalo jedno z tvých zkušebních for kde sem tu mapu myslím zahlédl, nechtěl jsem tě však otravovat s názvem a tak jsem pátral a pátral až jsem vypátral. Jenže to bych nebyl já abych si nevymyslel úpravy :)

Předem díky za rady všem pravděpodobně se to neobejde bez úpravy kódu.

Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od leschek » pát 15. srp 2014 23:27:07

Max2005 píše:V nastavení jednotlivých for je jen jestli chci rozbalenou sbalenou nic.
Já tam toho mám mnohem víc:
Integration type: - jak bude mapa zobrazená
Provider: - poskytovatel
Position: - poloha středu mapy
Viewforum a viewtopic zoom: zoom mapy na viewforum a viewtopicu.
Max2005 píše:Takže závěrem k vysvětlení aby v každém nadřazeném fóru byla ta samé mapa která ovšem bude zobrazovat vše z daných podřízených subfor a tím jak to bude výš a výš tak se to bude nabalovat a nabalovat.
Tohle nevím, jestli tak funguje - já už tu mapu nepoužil přes rok, tedy kromě nové instalace, abych zkusil najít chybu s instalací na 3.0.12.

Mě se ta mapa hodně líbila, ale vadilo mi, že můžu do příspěvku přidat jen jeden bod zájmu a nejde tam přidat stopa. Nakonec jsem našel jiný MOD, který ale taky má nějaké nevýhody. Asi nakonec zůstanu u BBKódu s google mapou.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od Max2005 » pon 18. srp 2014 8:29:51

Ahoj,
leschek píše: Já tam toho mám mnohem víc:
Integration type: - jak bude mapa zobrazená
Provider: - poskytovatel
Position: - poloha středu mapy
Viewforum a viewtopic zoom: zoom mapy na viewforum a viewtopicu.
To ano to já tam mám taky, ale to mi neovlivní kde a co bude mapa zobrazovat.
Nakonec mě napadlo, že bych to mohl vyřešit tágama jenže nejsem schopen nějak přesunout kód.
Hlavní mapa pod odkazem Mapa taky umí zobrazovat jednotlivé tágy a jistojistě lze ty tágy zakázat či povolit někde v kodu, jenže netuším kde.

Pokud máš, nějaký jiný mód, který je variabilnější rád ho taky zkusím. Rád bych nějaký mód, který zobrazoval vlastní body na mapě (hradu, zámků, rozhleden...) Od googlu to jde taky, jenže ten má omezený počet ikonek a pokud jich chci víc musím si zaplatit :-[ )

Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od leschek » pon 18. srp 2014 12:12:56

Max2005 píše:To ano to já tam mám taky, ale to mi neovlivní kde a co bude mapa zobrazovat.
Asi nerozumím, protože si tu můžeš vybrat poskytovatele mapy, střed mapy a plochu (zoom), která bude na mapě zobrazena - což chápu jako ovlivnění toho, co mapa zobrazí.
Max2005 píše:Pokud máš, nějaký jiný mód, který je variabilnější rád ho taky zkusím
Můžeš zkusit tohle: Map BBCode. Je to docela dobrý, a kdyby se tyhle dva MODy spojily, tak to pravděpodobně bude umět všechny funkce, který bych chtěl. Já se nakonec rozhodl neinstalovat ani jeden z těchto MODů, protože si nejsem jist, jestli budou aktualizovaný na rozšíření pro phpBB 3.1.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od Max2005 » pon 18. srp 2014 14:30:28

To ano ve smyslu jakou oblast mapa má zobrazit v jakém měřítku, ale já tim mýslím že zobrazí například tagy 1,2,3 a tagy 3,4,5 zobrazí zase mapa v jiném foru respektive subforu.

A to nevím jak docílím

Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od leschek » pon 18. srp 2014 15:00:26

Tagama myslíš POI (body zájmu)?

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB geo topics mod 1.4.3 - funkčnost

Příspěvek od Max2005 » pon 18. srp 2014 16:06:30

V nastaveníé módu jsou Tágy Místa Místa, kde jste žili, Výlety, Události , Mapa členů fóra ... lze tam přidat i vlastní a k těmto Tágům pak přiřazovat jednotlivé příspěvky, respektive je to napopak přispěvku přiřadím odpovídající Tág.

Když bych přišel na to jak mapě vysvětlit aby zobrazila ten či onen Tag tak mám vyhráno.

Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

Zamčeno