Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » sob 17. kvě 2014 22:32:23

Ahoj,
potřebuji ze svého fóra odstranit MOD phpBB Gallery. Nahrál jsem tedy složku "install" do kořenového adresáře fóra, spustil a v menu klikl na odinstalaci MODU. Bohužel mi to ale vypíše tuto hlášku:

Kód: Vybrat vše

Všeobecná chyba
Musíte být “Zakladatel“ tohoto fóra!

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/install/install_uninstall.php
LINE: 54
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/install/index.php
LINE: 189
CALL: install_uninstall->main()

FILE: [ROOT]/install/index.php
LINE: 61
CALL: module->load()
Samozřejmě to prvně zkouším u sebe na disku na localhost. Nedaří se mi to prostě odinstalovat a nevím, jak na to. phpBB Gallery jsem instaloval ručně už před lety (a vždy aktualizoval na nejnovější verzi). Není to instalováno přes automod.

Poradíte prosím někdo, jak se toho MODu phpBB Gallery zbavit? Jsem z toho už zoufalý. Kromě tohoto Modu používám jen ten na Tapatalk, jinak je fórum čisté.

Díky moc za rady! ;-)

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od kksmirice » ned 18. kvě 2014 7:37:22

Nepřihlašujete se s účtem administrátora s plnými právy, tedy zpravidla účet admin.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » ned 18. kvě 2014 8:53:26

kksmirice: Právěže ano, jsem na tom fóru jediný administrátor s přezdívkou Fit jako admin. Jsem normálně přihlášen v administraci, když provádím tu odinstalaci a nefunguje to... Díky.

PS: Ještě se na něco zkusím podívám v admin v oprávněních, zkusím to tam přenastavit, jestli to pomůže.

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » ned 18. kvě 2014 9:07:03

Tak ne, jsem na fóru nastaven jako hlavní admin, oprávnění jsem dal na vše ANO a jakmile spustím odinstalaci phpBB Gallery, tak skočí ta stejná chyba viz. výše, tak jsem z toho bezradný :-|

Jde mi o to, že chci přejít na úplně nový responzivní styl, který už mám zakoupený i upravený dle svých potřeb. Než to ale přepnu na nový styl, tak chci fórum kompletně vyčistit od té phpBB Gallery, protože to na fóru používá stejně minimum lidí a nechci to tam mít.

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od danti » ned 18. kvě 2014 12:19:31

Nahraj čisté phpbb na ftp okrem install a confing.php + nahraj stk https://www.phpbb.com/support/stk/
Zadaj url tvojeforum.cz/stk tam nájsť Database Cleaner a spustiť ... vyčistí sa databáza od modifikačných tabuliek a máš čistú db ..
Cez stk si môžeš skontrolovať či si zakladateľ a môžeš pridať aj iných užívateľov User/Group tools ---Manage board founders

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » ned 18. kvě 2014 12:38:02

danti: Super, tohle jsem nevěděl, že něco takového existuje. Vyzkouším to na localhost a pokud se povede, tak to pak udělám v ostrém provozu na webu. Díky moc! ;-)

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » ned 18. kvě 2014 13:07:55

Tak na localhost se povedlo, ještě jednou díky, tohle je dobrá věc. A já se s tím namáhal sám včera celý den, teď to mám za 2 minuty :)) . Díky

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od kksmirice » ned 18. kvě 2014 17:45:40

Fit píše:kksmirice: Právěže ano, jsem na tom fóru jediný administrátor s přezdívkou Fit jako admin. ...
To je právě ten problém co jsem popisoval, nejste jako admin - zakladatel. Uživatel Fit určitě není zakladatel.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » ned 18. kvě 2014 18:40:08

Aha, tak to jo, já jsem si totiž admina přejmenoval už na začátku ručně. Každopádně jsem to už pročistil přes to stk, jak mi poradili a vyšlo to ;-)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od leschek » ned 18. kvě 2014 19:30:04

Trošku mimo téma: Můžu se zeptat, proč Galerii odinstalováváš?

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » úte 20. kvě 2014 22:29:13

Protože ji používalo minimum lidí z celkového počtu registrovaných uživatelů. Taky se mi u phpBB nelíbí, že se všechny přílohy ukládají do jedné jediné složky. Když tam pak budou desítky tisíc souborů, tak to bude zatěžovat server a hrozí i vypnutí na hostingu. Nechápu, proč to nemá phpBB tak jako třeba Wordpress, kde se to dá ukládat přehledně do složek rok/měsíc/ a je to pak naprosto OK. To ale není jen chyba galerie, to tak má i samotné phpBB.

A za další, nasadil jsem tu responzivní šablonu a moc si to nerozumělo s tou galerií a nechtělo se mi to upravovat (kvůli pár lidem). Celkově mi ta galerie přijde taková moc kostrbatá stejně, tak jsem to prostě celý zrušil.

Snad se trochu s phpBB něco stane, co se týká dalšího vývoje, protože mi to přijde na dnešní dobu už takové zastaralé. Jinak mám ale phpBB rád a jsem šťastný, že takový free systém existuje. Je ale co vylepšovat podle mě. Nejsem programátor, mluvím pouze z uživatelského hlediska a přívětivosti celého systému jako takového.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od leschek » úte 20. kvě 2014 23:30:51

Díky za vysvětlení. Celkem to chápu.
Fit píše:Taky se mi u phpBB nelíbí, že se všechny přílohy ukládají do jedné jediné složky. Když tam pak budou desítky tisíc souborů, tak to bude zatěžovat server a hrozí i vypnutí na hostingu. Nechápu, proč to nemá phpBB tak jako třeba Wordpress, kde se to dá ukládat přehledně do složek rok/měsíc/ a je to pak naprosto OK.
V podstatě jde o to, že si na to nikdo nestěžuje, nebo jen nepatrný množství uživatelů. Pokud by to byl velkej problém, tak to bude určitě vadit více lidem. Navíc na složky pro přílohy existuje MOD.
Fit píše:Snad se trochu s phpBB něco stane, co se týká dalšího vývoje, protože mi to přijde na dnešní dobu už takové zastaralé.
Zkoušel's phpBB 3.1? Brzo bude beta4 a přestože se nedoporučuje používat na živých webech, tak vcelku bezproblémově funguje. A prosilver je responzivní.

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » stř 21. kvě 2014 0:11:26

Ahoj,
je to asi tak. Co ale vím, tak takový Wedos má limit 10.000 souborů na jednu složku. Já mám zatím asi 4000, ale lidi nahrávají čím dál víc. Vím, že je na to MOD, jenže co když skončí podpora? Co když to nebude fungovat s novou verzí phpBB nebo co když v nové verze zavedou lepší řešení příloh, co pak s tím... Proto zatím raději nedělám nic, v minulosti jsem se už poučil, ze méně je někdy více. Obvzlášť tehdy, když nejsem programátor a nechci se v tom každou chvíli hrabat.

Novou verzi jsem nezkoušel, ale těším se na ní. Jsem zvědav. Co jsem ale četl, tak ty přílohy tam řešené opět nejsou. Podle mě to je škoda, nechtěl bych mít v jedné složce. jednou třeba 100tis souborů, podle mě to je celkem prasárna.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od leschek » stř 21. kvě 2014 14:50:42

V 3.1 budou přílohy furt v jedné složce.
Existují fóra, který mají několik desítek tisíc příloh v jedné složce a nemají problém (možná kromě pomalejšího načítání příloh), takže je to spíš problém hostingu. Ale chápu, že by se to mělo řešit. Našel jsem si téma na vývojářském fóru phpBB a poslední příspěvek je skoro rok starý a od tebe. Od té doby tam nikdo nenapsal, že by měl problém.

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Odinstalace phpBB Gallery - chyba

Příspěvek od Fit » stř 21. kvě 2014 16:35:35

Jo, já právě vím no, je to tak. Tak já s tím zatím taky problém nemám, přinejhorším bych pak mohl změnit hosting a nebo použít ten MOD. Byla by zase škoda, kdyby se přílohy načítaly hodně pomalu. Ono taky jenom stažení zálohy příloh z FTP je celkem oříšek, když je v jedné složce desítky tisíc příloh. Zatím to ale není akutní a třeba do té doby tuhle funkci zavedou vývojáři, nechám se překvapit a zatím to fakt nebudu řešit ;-)

Zamčeno