Mod Rating for topics

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
blood311
Příspěvky: 8
Registrován: stř 26. bře 2014 23:15:27

Mod Rating for topics

Příspěvek od blood311 » stř 26. bře 2014 23:19:23

Zdravím, nainstaloval jsem si tenhle mod - https://www.phpbb.com/community/viewtop ... ilit=karma - vše udělal dle návodu... Nejdřív mi nenajela databáze - měl jsem tam chybu, opravil jsem jí, SQL jsem taky udělal, DB běží, fórum běží, ale mód nefunguje, nevíte co s tím? :-(

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od leschek » stř 26. bře 2014 23:55:36

Osobně bych tento MOD odinstaloval, protože autor byl naposledy aktivní někdy v roce 2008.
Na phpBB.com, je několik jiných MODů, který umožňují hodnotit témata (např. Reputation system, možná karma MOD, Thanks for post MOD atd. - názvy možná nejsou přesný).
Jeden z důvodů, proč bych ten MOD odinstaloval je i to, že za pár (nemyslím dva) měsíců bude phpBB 3.1 a MODy z phpBB 3.0.x nebudou kompatibilní s novou verzí, takže pokud MOD nebude aktualizován, nebudeš ho moci použít na phpBB 3.1 a přijdeš o veškerý hodnocení příspěvků.

Ale k problému. MOD sice nemám nainstalovaný, ale často mají MODy "hlavní vypínač", kterým se kompletně vypnou nebo zapnou, popřípadě se velmi často musí nastavit oprávnění k používání funkcí MODu (v tomto případě pravděpodobně hodnocení příspěvků) pro skupiny uživatelů globálně nebo pro jednotlivá fóra.

blood

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od blood » čtv 27. bře 2014 9:33:46

Problém je spíš to, že bych potřeboval mód na hodnocení ve stylu 1-5 hvězd ( nebo čehokoliv), né jen palec nahoru, palec dolu. :-/

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od leschek » čtv 27. bře 2014 11:39:54

Vypadá to, že palce a lajky jsou populárnější než hvězdičky, ale našel jsem tento starší MOD Topic Evaluation a menší úprava, aby fungoval i na phpBB 3.0.11 a snad i 3.0.12. Nicméně je skoro jisté, že ani tento MOD nebude aktualizován na phpBB 3.1.

Jinak by měl umět hvězdičky i Thanks for posts, ale ten je vypočítává procentuálně podle nejlépe hodnoceného příspěvku/tématu a ne jednoduchým průměrem udělených hvězdiček.

blood

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od blood » čtv 27. bře 2014 21:06:41

Tak jsem nainstaloval ten reputation dle tvého doporučení, ovšem místo normálních názvů mám tohle:
{ CURRENT_VERSION }
0.7.0
{ LATEST_VERSION }

atd, všechno takhle v těch závorkách, měl jsem tam pár chyb, co mi to psalo v administraci, ty jsem opravil, ale tohle takhle mám pořád, když dám Enable, tak to stejně na fórku nefunguje, nevíš co bych mohl mít špatně? Jel jsem přesně podle návodu, při instalci to chtělo ještě stáhnout UMIL, tak jsem stáhl, překopčil a šlo to. Ale celkově ten Mod nefunguje :-/

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od leschek » čtv 27. bře 2014 21:20:50

Nemáš nainstalovanou češtinu (nahranou do složky cs) - můžeš taky použít ang. jazykový soubory a vložit je do složky cs. Jinak je taky nutný, pokud se nepletu, nastavit oprávnění pro jednotlivá fóra.
A abych nezapomněl - upravit soubory tvého stylu, podle prosilveru nebo subsilveru2 - podle toho na kterém z nich je tvůj styl založen.
Pokud chceš vyzkoušet, jestli máš MOD dobře nainstalován, tak přepni na prosilver a angličtinu. Jinak taky docela dobře funguje AutoMOD, který upraví soubory (provede instalaci) za tebe.

blood

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od blood » čtv 27. bře 2014 21:25:27

Ty oprávnění mám nastavený, mod mám enable, ale nejde to, mám pro silver, jazyk English British... nicméně zbytku tomu co si psal sem nerozuměl :D To fórum jsem si založil včera a celej mysql atd. vidím po prví v životě.. :D

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od leschek » čtv 27. bře 2014 21:47:30

Pro instalaci MODů je (ve většině případů) potřeba jen upravit soubory fóra a spustit (otevřít v prohlížeči) instalační soubor MODu (v tomto případě soubor install_reputation.php).

MOD přidává oprávnění, takže musíš nastavit oprávnění pro uživatelské skupiny a jednotlivá fóra, aby uživatelé mohli v těch fórech hodnotit témata.
blood píše:nicméně zbytku tomu co si psal sem nerozuměl
AutoMOD je MOD, který umožňuje jednoduchou a automatickou instalaci dalších MODů.

Pokud používáš více jazyků, tak musíš provést úpravy, které jsou popsány pro angličtinu i v těch dalších jazycích (tzn. upravit soubory ve složce cs, popřípadě do ní nahrát jazykové soubory MODu).

To samo platí i pro jiné styly než prosilver. Autoři píšou úpravy jen pro prosilver a někdy Subsilver2.

blood

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od blood » čtv 27. bře 2014 21:53:52

Jo, přesně to jsem udělal, MOD jde, teda tak napůl, ukazuje mi to ranky, ty můžu přidávat, nastavovat atd. prostě i obrázek ranku mám u avataru... ale nikde není palec nahoru nebo dolu u příspěvku, nastavený by to mělo bejt. Mod je zaplej, v těch fórech by to mělo bejt nastavený, teda dělal jsem to tak snad jo. I tu češtinu se mi povedlo tam nahrát. Ale nejsou tam ty palce nikde...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od leschek » čtv 27. bře 2014 22:04:41

FAQ k reputation systému - měl by to vyřešit první bod.

blood

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od blood » čtv 27. bře 2014 22:13:29

No, tak teď už to dělá alespoň něco...
Ale i tak...mrkni na to sám - prošel sem to FAQ krok po kroku ale stejně je tam jenom tohle:
Obrázek

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od leschek » čtv 27. bře 2014 22:29:46

Zkus tohle

blood

Re: Mod Rating for topics

Příspěvek od blood » čtv 27. bře 2014 22:44:18

hej super, funguje :-) díky moc za ochotu, fakt, takovejch lidí moc není :-)

Zamčeno