Změna vedení fóra phpBB.cz

Zde najdete veškeré články portálu phpBB.cz
leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od leschek » ned 14. črc 2013 10:35:50

MaxiIV píše:
sám řešit forum takového rozsahu ..nevím ..nevím, den má jenom 24 hodin,
může přijít nemoc, dovolené.
Pokud se nepletu, tak všichni s barevným jménem (jiným než registrovaní uživatelé) můžou i moderovat. A když zrovna není vydaná nová verze php, tak je tu vcelku klidno.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od nikabb » ned 14. črc 2013 12:38:24

leschek píše:Pokud se nepletu, tak všichni s barevným jménem (jiným než registrovaní uživatelé) můžou i moderovat.
Ano to můžou, ale nemusí....pokud sami nechtějí a nebo je admin nepožádá :-| JAk už tu MaxiIV řekl, více lidí více volna :-)

Mimochodem všimli jste si, že tu už pár dní diskutujeme pouze mezi sebou a nový admin se tu již 5 dní neukázal ? :evil:
Zřejmě z toho dostal horečku :-)

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od Otakar Pěnkava » ned 14. črc 2013 14:34:46

Fórum nechci moderovat sám, dosud to zde fungovalo tak nějak "samo". Toho jsem se chtěl držet. Když jsem viděl jak doména expiruje, nabídl jsem se, že projekt odkoupím a zajistím provoz. Nepočítal jsem, že hned po koupí dva lidé odejdou a když se jich zeptám na důvod, tak naštvaně odepíší co se zajímám...

Ad sloučení phpBB.cz - nad tímto jsem přemýšlel, ale neplánuji to. Nevidím zatím důvod proč bych to měl slučovat.
nikabb píše: :-| Po přečtení této věty mě to nedalo a podívala sem se znovu na stránky Webdeal a rázem musím změnit svůj názor.... Za tu chvíli co převzal Otakar forum phpbb stihnul na svém webu změnit totálně vzhled, což by asi nic neznamenalo kdyby ovšem byli vidět nějaké změny i zde..... Další zklamání je, že neodpovídá běžným uživatelům na SZ. Jedna z věcí co mi kolikrát zkazí dojem z webu je to, že se admin "povyšuje" (čti v uvozovkách) nad ostatní. Samozřejmě má vyšší hodnost a platí doménu, ale když nejsou uživatelé je mu to takřka k ničemu...... :-|

a jak už tady bylo také řečeno, z jakého důvodu si nepřiberete nějakou posilu ? Víte co si myslím, že do budoucna plánujete sloučení vašeho webdealu a phpbb..... aspoň z toho mám takový dojem.
Vybavuji si tu zprávu, jestli jsem ti na ni neodpověděl, tak se omlouvám. Nebylo to cíleně, na nic vyššího si nehraji, jen denně řeším desítky soukromých zpráv a občas se stane, když mě někdo vyruší nebo něco naléhavě do toho vleze, že zapomenu odpovědět. Vždy se snažím na vše odpovědět, pokud neodpovím, patrně jsem zapomněl a pak stačí jen upozornit.

Co se týče moderování - na podporu podle mého máš ještě málo zkušeností. Veškerá tvá fóra jsou postavená na forum-zdarma.cz a tam prakticky na problém nenarazíš. Ty přicházejí spolu s přístupem na FTP, které u toho systému není.
kksmirice píše:Taky o ledasčem svědčí to, že nový majitel měl čas na změny footeru, ale aby si předělal odesilatele emailu z fóra na sebe, na to už nějak čas neměl. Stále je to na ameeca.
V patičce byly odkazy, které byly "vyměněné", ale cílové stránky už na nás odkaz neobsahovaly. Proto jsem je promazal a když už jsem měl otevřený soubor, rovnou jsem si přidal odkazy na své projekty.

Email změněn, děkuji za upozornění.
leschek píše:Navíc to ani neběží na phpBB - nikde jsem tam neviděl odkaz na phpBB)
WebDeal samozřejmě běží na phpBB3, jen je demonstrací toho jak se dá phpBB upravit. Samotný odkaz není podmínkou pro provoz phpBB, akorát se tím zříkám možnosti rady od podpory systému.
Fit píše:Otakar: Je super, že jsi to tu převzal.

Pro ostatní: Nic lepšího jsme si všichni nemohli přát! Podívejte se třeba, jak skvěle Otakar vede Webdeal a jaký je to machr, co se týká systému phpBB. Docela se divím, že tu ještě někdo remcá, vždyť ještě nedávno nebyl ani uhrazen prodlužovací poplatek a bylo to tu několik týdnů mrtvé! :D

Nenechej se Otakare znechutit a těším se na zdejší novinky! ;-)
Děkuji za podporu. Popravdě jsem očekával, že budou reakce trochu pozitivnější. :)
nikabb píše:Mimochodem všimli jste si, že tu už pár dní diskutujeme pouze mezi sebou a nový admin se tu již 5 dní neukázal ? :evil:
Zřejmě z toho dostal horečku :-)
Tento týden jsem měl hodně zařizování a nestíhal jsem. Nicméně diskuzi jsem si zpětně pročetl a snažím se zodpovědět vše podstatné.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.


Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od nikabb » ned 14. črc 2013 20:10:58

Otakar Pěnkava píše:Co se týče moderování - na podporu podle mého máš ještě málo zkušeností. Veškerá tvá fóra jsou postavená na forum-zdarma.cz a tam prakticky na problém nenarazíš. Ty přicházejí spolu s přístupem na FTP, které u toho systému není.
Nevím komu jste směřoval tuto část textu, ale nesouhlasím s tím, že moderátor= podpora. Podpora je podpora uživatelům a moderátor se stará o to, aby zde uživatelé dodržovali pravidla a v případě nutnosti jim poradil. A k tomu
Otakar Pěnkava píše:forum-zdarma.cz
mě zajímá jak je to myšleno ? Jako, že když je to zdarma, tak se to nepočítá ? Sice jste po pěti dnech odpověděl na převážnou část našich příspěvků, ale mě osobně jste nepřesvědčil.
(Myslíte si) "Ale co já jsem jen jeden z mnoha uživatelů" .... máte jich tu ještě dost....
:-|


Ještě jedna poznámka:
Otakar Pěnkava píše:Jen denně řeším desítky soukromých zpráv

:D :D :D Dovolte mi se zasmát, protože pochybuji, že zde na fóru Vám chodí desítky zpráv denně.... trošku si protiřečíte :-/

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od Otakar Pěnkava » ned 14. črc 2013 21:45:32

Pro uživatele nikabb:
Protože mi vykáte, budu vykat. Důrazně na vás apeluji - přestaňte se do mě navážet nebo se začnu já do vás. Všech uživatelů si vážím, ti co mě znají ví, že si na nic nehraji. Takové chování ke mně se mi nelíbí a nebudu jej tolerovat.

Ad. desítky zpráv - počítal jsem samozřejmě WebDeal.cz, kde je třikrát větší počet soukromých zpráv než zde. Nikde jsem nepsal, že mi zde chodí desítky zpráv denně.

Ad. moderování - zjevně nevíte co je FTP. Doporučuji nastudovat. To u forum-zdarma.cz není a proto veškeré chyby, které mohou nastat jsou pouze špatným nastavením administrace. Proti tomu projektu nemám nic, sám jsem také své první weby měl na freehostinzích. Moderování jsem vám zamítnul z důvodu neznalosti, což by podpora měla znát.

Ad. podpora vs. moderátoři - zde to funguje trochu jinak. Podpora má práva moderátorů a sami spravují fórum.

Ad. myšlení za mě - nešpiňte mě takto.

Myslím, že tón tohoto příspěvku se nelíbí nikomu a nerad bych jej znovu používal v dalších příspěvcích. Proto navrhuji - tykejme si a nenavážejte se do mě. Naberte více zkušeností a já vás rád přijmu do týmu.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Uživatelský avatar
MaxiIV
Příspěvky: 32
Registrován: pon 31. bře 2008 0:15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od MaxiIV » stř 17. črc 2013 10:30:03

Ještě mi to nedá a píši,
Otakar Pěnkava :
Fórum nechci moderovat sám, dosud to zde fungovalo tak nějak "samo". Toho jsem se chtěl držet.
Otakare, jste v situaci majitele se vším všudy, vy rozdáváte karty a nikdo jiný,
zapomeňte " fungovalo tak nějak "samo" ",
všechno funguje podle přesných pravidel, stejně jako všechno ostatní v životě, ač to zvonku vypadá, že žádná nejsou. :-D
Když jsem viděl jak doména expiruje ..projekt odkoupím a zajistím provoz.
Nepočítal jsem, že hned po koupí dva lidé odejdou a ..naštvaně odepíší co se zajímám...
Otakare, ať se mi to líbí nebo ne, musím říci, Vy jste koupil a je to Vaše pívo se vším všudy, tak jaký údiv, že lidé odcházejí, je třeba budovat nový tým.
nikabb : čím více lidí, tím více volna
3 nebo 5 lidi ve vedení projektu, je životně nezbytná záležitost každého projektu, tento není výjimkou,
viděl jsem hodně zblízka, jak ořechy na podzim padají a krachují firmy, kterým vládne jenom jeden člověk, detaily PROČ najdete v každé politické ekonomii či brožurce jak podnikat.

Závěrem vykání tykání, já v tom osobně nečiním rozdílu, osobně vykám každému, moje profesionální deformace, slušností neurazím.

Když to po sobě čtu, tak si připadám, jako dědek instruktor, ostatně taky nejsem nejmladší :(
http://Forum.Class1.CZ aneb všechno jde řešit slušně, věcně a v klidu
protizákonně odpojen, holt slušnost se nevyplácí

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od WhiteWolfSix » sob 20. črc 2013 20:49:20

Ako bývalý administrátor projektu phpBB.cz musím uviesť niekoľko vecí:
1. Doménu phpBB.cz som nikdy nevlastnil a ani som ju neplatil
2. Z postu administrátora som sa rozhodol po zvážení mnohých faktorov, mnohé z nich boli čiste súkromného charakteru. Jedným z faktorov, ktoré silne zavážili môj odchod však bola povesť nového majiteľa, ktorá je spájaná s warezom, čím sa dostáva do priameho rozporu s celosvetovým postojom phpBB komunity k warezu. Podporu novému majiteľovi vyjadrili zväčša ľudia, ktorí sami prevádzkujú alebo v minulosti prevádzkovali warez fóra, pretože zacítili nádej, že sa odmietavý postoj k podpore warez fór po zmene majiteľov domény tiež zmení. Táto zmena na národnej úrovni môže v konečnom dôsledku poškodiť celú českú komunitu vylúčením z medzinárodnej komunity. Vlastnenie domény phpBB.cz nie je automatickým predpokladom a podmienkou pre celosvetové uznanie, to je nutné zaslúžiť si dodržiavaním podmienok, ktoré vytvorila medzinárodná komunita združená okolo phpBB.com. Len čas ukáže či sa moje obavy naplnia alebo nie a preto budem s napätím, aj keď nie pravidelne, sledovať vývoj tohto webu.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od Otakar Pěnkava » ned 21. črc 2013 16:46:21

Uvedu věci na pravou míru - NIKDY jsem nevlastnil a ani neprovozoval ŽÁDNÉ warez fórum. Pokud je někdo jiného názoru, prosím doložte důkazy nebo mě neosočujte. Naopak to, že doménu "phpbb.cz" jsem odkoupil od majitele Warfóra beru jako celkem paradox.

Na nepodpoře warez systémů se nechystám nic měnit. I nadále nebudeme podporovat warez fóra.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Kamahl
Příspěvky: 1713
Registrován: ned 25. bře 2007 1:00:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od Kamahl » pon 22. črc 2013 4:50:10

Naozaj netusim kde niektori ludia chodia na taketo informacie.. Ze spojis phpbb.cz s webdealom, ze mas nieco spolocne s warezom (ale ved to ma kazdy, kto si stiahol nejaky film alebo pesnicku ze :-) ), ze WW6 vlastnil domenu atd.

Okrem toho, nie je pravda ze na vsetkych forach sa nemoze davat podpora warez foram. Tak je to na vacsine phpbb support for zauzivane, ale nie je to nariadenie z phpbb.com . To ze na phpbb.com sa warez nepodporuje, neznamena, ze sa nemoze na ziadnej lokalnej podpore. A navyse, kazdy admin warez fora, ktory nie je totalne retardovany, vie poziadat o podporu bez toho, aby kazdy dosiel na to, ze ma warez forum.

Verim tomu ze phpbb.cz bude nadalej take ake bolo. To znamena ze bude najlepsia phpbb podpora pre SR/CR, ze nadalej nebude podporovat warez, (mimochodom who cares? warez fora su uz davno mrtve, nikoho nezaujimaju uz minimalne rok odkedy skoncil megaupload a rapidshare zmenil podmienky a sam zachvilu skrachuje) a ze napriek tomu, ze par ludi odislo, opat par ludi pride a bude ostatnym pomahat. Nastastie, stale viac a viac ludi vie anglicky a idu rovno na phpbb.com, takze tolko tych rad ani nebude treba.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od TheEilag » pon 22. črc 2013 11:22:49

Otakar Pěnkava píše:Pro uživatele nikabb:
Protože mi vykáte, budu vykat. Důrazně na vás apeluji - přestaňte se do mě navážet nebo se začnu já do vás.
Dobrý den. Když se budete navážet do uživatelů kteří se navážejí do vás tak si snížíte aktivitu fóra ;).

S pozdravem:
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pon 22. črc 2013 13:44:15

Mým cílem nebylo se navážet do nikoho. Uživatelka nikabb tykala a najednou změnila tón a začala vykat a navážet se do mě. V tomto případě jsem se tedy uchýlil k vykání a ostřejšímu tónu, protože se mi nelíbilo její chování ke mně.

Snažím se vést přátelské fórum, bezdůvodně bych nenapsal reakci jakou jsem napsal. Řídím se heslem - chovám se k lidem tak jak se chovají oni ke mně.

Pokud možno, vraťme se zpět k tykání. Ta zpráva byla pouze pro tuto uživatelku.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.


Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od TheEilag » úte 06. srp 2013 11:38:26

WhiteWolfSix píše:Ako bývalý administrátor projektu phpBB.cz musím uviesť niekoľko vecí:
1. Doménu phpBB.cz som nikdy nevlastnil a ani som ju neplatil
Dobrý den. Doménu platil Radek Bradáč ale nikde jsem nenašel jeho účet zde na fóru. Měl tady na fóru účet?
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od leschek » úte 06. srp 2013 14:16:05

Tedy nevím k čemu ti tato informace je nebo bude, a já na ni odpověď neznám, ale když se podíváš na seznam uživatelů, tak může dost napovědět ID uživatele (čas registrace) a přezdívka. Samozřejmě je to jen dohad....

Odpovědět