RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
Uživatelský avatar
MaxiIV
Příspěvky: 32
Registrován: pon 31. bře 2008 0:15:34
Kontaktovat uživatele:

RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od MaxiIV » čtv 30. kvě 2013 6:16:20

RSS, 3 kanály z jednoho fóra
Otázka je jednoduchá,
je možné z jedné instalace fóra exportovat 3 event. více RSS kanálů podle subfór ?
Např. jedno se věnuje hudbě, druhé politice, třetí kosmonautice,
záměrně volím extrémní protiklady.

Bylo by nešťastné, aby se všechno smíchalo do jednoho feedu.
Nějak nemohu najít řešení, jedině udělat fórum pro každé téma, odpovídající MOD jsem nějak nenašel

Fórum je phpBB 3.0.10.

Díky všem za radu. Když člověk kouká na věc jenom z jedné strany, těžko se výsledku dopracuje :-/
http://Forum.Class1.CZ aneb všechno jde řešit slušně, věcně a v klidu
protizákonně odpojen, holt slušnost se nevyplácí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od leschek » čtv 30. kvě 2013 11:06:19

Existuje phpBB Smartfeed, kde si můžeš vygenerovat RSS nebo ATOM podle svýho. Je tam, ze strany uživatele, možnost zatrhnout různá fóra a další možnosti, na základě čehož se vygeneruje odkaz kanálu. Mám to nainstalovaný na obou fórech, který mám v podpisu, takže si to můžeš vyzkoušet.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od smiesek » čtv 30. kvě 2013 18:21:23

já bych se ještě ráda zeptala všeobecně k RSS na phpBB, je to i tady u tohoto MODu standardně omezeno, že RSS netahá informace z těch témat, která nejsou pro anonymní uživatele přístupné?

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od leschek » pát 31. kvě 2013 0:09:25

Ano. Je to uvedeno ve vysvětlení phpBB Smartfeedu (nahoře na stránce)
Smartfeed píše:Protože nejste přihlášen nebo vám to nedovoluje váš uživatelský status na fóru, můžete odebírat novinky jen ze seznamu veřejných fór, který je zobrazen dole. Prosím, přihlaste se nebo se zaregistrujte, pokud chcete odebírat také neveřejná fóra.

Uživatelský avatar
MaxiIV
Příspěvky: 32
Registrován: pon 31. bře 2008 0:15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od MaxiIV » sob 01. čer 2013 10:13:02

TO : leschek
phpBB Smartfeed jsem našel, hledat umím, když vím CO chci, tak je TO sranda :)

phpBB Smartfeed jsem napřed u Vás nastudoval,
obávám se, že můj problém neřeší.

Na stranu druhou musím říci, že je perfektně zpracovaný a všem doporučuji, kterým vyhovuje jeden kanál a parádně variabilní snad až moc, TO musím uznat.

Variabilita pro uživatele/ čtenáře může být až na škodu,
jak znám svoje čtenáře podle dotazů, tak TO jsou většinou IT lamy, ve svým oboru však jsou špice.

Děkuji za námět na přemýšlení.
http://Forum.Class1.CZ aneb všechno jde řešit slušně, věcně a v klidu
protizákonně odpojen, holt slušnost se nevyplácí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od leschek » sob 01. čer 2013 13:56:02

Já nevím co napsat, já prostě zatrhl jedno fórum, vygeneroval jsem kanál, vložil ho do čtečky a zobrazili se mi novinky (podle nastavení). Pak jsem zatrhl další fórum, opět ho načetl do čtečky a zobrazili se mi jen novinky z toho fóra. Na konec jsem to samo udělal se třetím fórem.

Takže se mi celkem lehce podařilo z jedné instalace fóra exportovat 3 RSS kanály podle subfór.

Varialbilita - je tam trochu víc nastavení, ale funguje to docela dobře i pokud se jen vyberou fóra a klikne se na tlačítko generovat.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od smiesek » sob 01. čer 2013 15:17:54

OK, děkuju za vysvětlení, pak se tedy ještě zeptám na následující, proč mě to vlastně napadlo.

Jak je na tom standardní rss, kterou lze zapnout v administraci každého phpBB fora, přes nastavování exportů.
Jde o to, že asi to bude všeobecně závislé na anonymním uživateli fora, protože já jakož to registrovaná uživatelka fora jsem nespozorovala nějaké výhody s tím, že jsem automaticky přihlašována na foru a tak bych zpravidla měla mít přístup do všech témat jako registrovaná.

Podotýkám, že se nyní bavím o standardní rss, které má každé forum.

Je tedy výše uvedený MOD řešením, či je to vždy pouze záležitost všeobecného nastavení dle přístupu fora pro běžné uživatele/návštěvníky fora/stránek?

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od leschek » sob 01. čer 2013 16:21:52

Nevím, jestli úplně rozumím otázce.
Já to chápu takto (normální kanály v phpBB). Pokud vložíš do čtečky jen adresu kanálu, tak to zobrazíš vždy jako návštěvník. Pokud na konec adresy vložíš auth=http, takře tam bude feed.php?auth=http, tak po zadání přihlašovacích údajů do čtečky zobrazíš vše, k čemu máš přístup jako uživatel na fóru.

Občas se musí upravit i .htaccess, aby byla autorizace umožněná (já to neupravoval, takže mi to nefungovalo). Více na phpBB.com.

V tom MODu je to podle mě trochu jednodušší, protože po přihlášení vidíš jiný seznam fór než před přihlášením (podle oprávnění k zobrazení fór) a nemusíš nikam přidávat žádnou koncovku adresy (auth=http). Prostě si vygeneruješ novinkový kanál a vložíš ho do čtečky.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od smiesek » sob 01. čer 2013 17:01:04

tak už pochopeno, asi bude pak taky nutné udělat změnu toho souboru .htaccess

Uživatelský avatar
MaxiIV
Příspěvky: 32
Registrován: pon 31. bře 2008 0:15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS, 3 kanály z jednoho fóra

Příspěvek od MaxiIV » ned 02. čer 2013 1:10:32

TO : leschek
Děkuji za vysvětlení, jasné, stručné, přesné,
já chvilkama už taky blbnu jako lamy,
tu schízu určitě znáte taky,
přemýšlet ze strany uživatele/ zákazníka a ze strany technologa/ programátora.

Zákazníci nás platí, takže jdu TO udělat polopaticky, snad jim TO udělá radost :)
Ještě jednou děkuji.
http://Forum.Class1.CZ aneb všechno jde řešit slušně, věcně a v klidu
protizákonně odpojen, holt slušnost se nevyplácí

Zamčeno