Blog změna autora

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Blog změna autora

Příspěvek od Max2005 » čtv 04. dub 2013 8:27:40

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně změny autora článku v blogu. Ve foru jde u daného příspěvku změnit autor, u blogu jsem tuto možnost nenašel.

Může mi někdo poradit, jak to udělat?


Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Blog změna autora

Příspěvek od TheEilag » čtv 04. dub 2013 9:27:20

Doména?
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Blog změna autora

Příspěvek od Max2005 » čtv 04. dub 2013 11:09:53

blog je na http://www.info-travel.cz

i když netušim jak to s tím souvisí :)
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Blog změna autora

Příspěvek od leschek » čtv 04. dub 2013 12:23:30

Myslím, že to normálně změnit nejde, ale v databázi je tabulka blogs a v ní sloupeček user_id, takže by to mělo jít změnit tam, ale nezkoušel jsem to a rozhodně bych si, před změnou, udělal zálohu databáze. Správný článek v blogu jde najít podle jeho názvu nebo ID-čka.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Blog změna autora

Příspěvek od Max2005 » pát 05. dub 2013 10:21:43

Tak to je super nápad a funguje, jen kde se pak dá změnit počet příspěvků v blogu?

Uživatele to změnilo, ale nepřepočítalo to příspěvky, navic původnímu uživateli to z počtu příspěvků neubylo.

Což je mi divné že to automaticky nepřepočítal.

Nicméně v tabulce users je řádek blog_count který zobrazuje počet příspěvků,

bohužel však sem zatím nepřišel aby je vapsal tučně.

Mimochodem když to jde ve foru, nešel by kod, ketrý to umožňuje nějak vložit do blogu jen s tím rozdílem že by pracoval s jinými hodnotami?

Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Blog změna autora

Příspěvek od leschek » pát 05. dub 2013 12:24:51

Max2005 píše:Tak to je super nápad a funguje, jen kde se pak dá změnit počet příspěvků v blogu?
.....
Nicméně v tabulce users je řádek blog_count který zobrazuje počet příspěvků,
Takže se ten počet příspěvků podařilo nebo nepodařilo změnit?
Max2005 píše:bohužel však sem zatím nepřišel aby je vapsal tučně.
Kde přesně ten počet příspěvků chceš tučně vypsat?

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Blog změna autora

Příspěvek od Max2005 » stř 10. dub 2013 10:15:58

Omlouvám se jestli to bylo nesrozumitelné,

jásal jsem protože se to povedlo.

V tabulce phpbb_blogs v řádku user_id jsem pozměnil číslo uživatele a v tabulce phpbb_users na řádku blog_count jsem pozmenil počet příspěvku v blogu.

Měl jsem za to, že když byl článek v blogu nový, a ještě nepřečtený, zobrazoval se na uživatelském profilu blog tučně, ale asi sem měl vidiny, takže bych to nakonec asi neřešil.

Spíš bych poprosil o to, jestli někdo neumí vycucnout, nebo napsat ten kod z fora kterej toto umí. Tedy, že umí to co ve foru že moderátor pouhým kliknutím změní autora a klidně by mi jen stačilo abych tam napsal ID člověka a bylo by to bez toho aniž bych ho mohl vybírat.

Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

Zamčeno