Kalendář a galerie

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
madu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 24. bře 2013 14:04:57

Kalendář a galerie

Příspěvek od madu » stř 03. dub 2013 21:20:48

Zdravím a prosím o rady.
Jsem absolutní laik co se týče phpbb a proto potřebuju polopatě vysvětlit jak si do nově vytvořeného fora přidám galerii a kalendář, tak aby do něj členové mohli vkládat termíny různých akcí a do galerie tvořit albumy.
Prosím, je tu někdo, kdo by mi pomohl?
Díky

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od kksmirice » stř 03. dub 2013 21:42:16

Doména?
Konkrétní MODy?

MODy se instalují "ručně" popřípadě, pokud jsou k tomu připraveny, pomocí AutoModu.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

madu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 24. bře 2013 14:04:57

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od madu » stř 03. dub 2013 21:48:06

domena TADY
Konkrétní mody nevím které to jsou.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od kksmirice » stř 03. dub 2013 21:50:17

Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

madu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 24. bře 2013 14:04:57

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od madu » stř 03. dub 2013 21:56:29

Super, děkuju, ale tohle jsem si ještě dokázal také vyhledat, akorát nevím co s tím :-(

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od kksmirice » stř 03. dub 2013 21:59:13

Nainstalovat dle popisu v přiloženém souboru install.xml (zpravidla). Soubor obsahuje kompletní popis úkolů a jak je provést.
Jak na instalace MODu je zde také téma.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

madu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 24. bře 2013 14:04:57

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od madu » stř 03. dub 2013 22:03:38

Díky za radu, budu se muset poohlédnout po nějakém angličtináři :)) ;-)

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od kksmirice » stř 03. dub 2013 22:14:48

Instrukce jsou naprosto srozumitelné.
Files to Edit - soubory k editaci (úpravě),
File Copy - soubory ke zkopírování do uvedených složek, obsah adresáře root do kořene domény (kde je config.php) včetně podadresářů,
Open - soubor k otevření - editaci. Použijte vhodný program pro editaci (NotePadd++, PSPad),
Find - nalézt odpovídají text v daném souboru,
Add after - přidat za nalezený text,
Add before - přidat před nalezený text,
Php install file - soubor ke spuštění instalace včetně cesty,
DIY instruction - popis provedení úkonů po kompletní instalaci.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od leschek » čtv 04. dub 2013 0:16:59

Galerie jde určitě nainstalovat AutoMODem a Kalendář, pokud použiješ tento instalátor taky. Pokud instalátor nepoužiješ, tak je instalace kalendáře pro člověka nevládnoucího angličtinou obtížná, protože se musí nějaký moduly přidávat do administrace manuálně. Ten zmíněný instalátor to udělá automaticky.

Ifča
Příspěvky: 46
Registrován: stř 03. úno 2010 13:59:38

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od Ifča » ned 07. dub 2013 17:11:23

Chtěla bych se zeptat - stáhla jsem si MODy Calendar 0.1.1. a galerie 1.1.6. - ale jsou určeny pro verzi 3.0.10 a já mám verzi 3.0.11.
Pochopila jsem že Kalendář nemůžu instalovat přes AutoMod ,ale buď ručně nebo nějakým instalátorem.
A jak je to s Galerii? AutoMod mě píše, že je to pro verzi 3.0.10 a že případně může poškodit forum - měla bych jej tedy také instalovat ručně?
Co ten AutoMod vlastně udělá - nahraje nové soubory a některé původní upraví? Čili on by mě pak přepsal soubory určené pro verzi phpB 3.0.11 sobory z verze 3.0.10?

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář a galerie

Příspěvek od leschek » ned 07. dub 2013 17:41:06

AutoMOD upravuje a nahrává soubory za tebe. Udělá automaticky to, co musíš udělat manuálně. Pokud bys instalaovala MOdy ručně, tak je neuděláš více kompatibilní s verzí 3.0.11 než jsou. AutoMOD postupuje podle souboru install.xml.
Galerie i Kalendář lze nainstalovat na 3.0.11 AutoMODem. Pro Kalendář musíš ovšem použít ten instalátor, o kterým jsem psal v minulém příspěvku.
Taky záleží na upravenosti fóra. Pokud je tam už hodně MODů, který se můžou ovlivňovat, tak AutoMOD nenajde to co má a neprovede akci. Osobně instaluju MODy ručně, ale právě zmíněný MODy nejsou na ruční instalaci nejjednodušší.
AutoMOD taky upraví jen soubory a zobrazí odkaz na spuštění externího instalátoru, který upraví databázi (podobně jako při instalaci toho AutoMODu, kde to byl soubor install/install.php).
Samozřejmostí by měla být před instalací MODů záloha souborů a databáze.

Zamčeno