phpbb_gallery_1_1_6

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od Max2005 » čtv 18. říj 2012 10:48:26

Ahoj mám problém s tímo modem. Ani ne tak programové jako spíše uživatelské.

Nemohu nikde najít nastavení uživatelských práv. Jak do příspěvku přes tlačítko galerie přidám obrázek který přidal někdo jiný? Pokud ho přidám přes BBcode tak ho tam vložim, ale to musím do galerie a kouknout jaké má číslo. Vlastní obrázky si přidávám přes tlačitko ale cizí tam prostě nejsou. Jistě to jde někde v administraci zapnout, ale nemohu najít kde.

A přiznám se že sem nepochopil přídání toho tlačítka album. Když jsem ho ovšem odstranil z tágu bbc kode tak tlačítko album zmizelo a galerie nefachala tak nevim....

Díky za radu.

Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od leschek » čtv 18. říj 2012 11:05:39

Ahoj,
BBCOde - vynikající věc, protože umožní přidávat do příspěvku náhledy, který se načítají z adresáře gallery\images\cache, kde už jsou fotky zmenšený, takže se při každém načtení stránky nenačítají v plné velikosti a pak se teprve zmenší skriptem. Může to ušetřit spoustu dat, pokud je na stránce víc obrázků.
Obrázky z galerie jsou přidávat i přes normální IMG BBkód, ale pak se chovají jako normální obrázky - tzn. načtou se v původní velikosti a pak se zmenší (pokud je na webu nějaký skript na zmenšování)

Osobně používám galerii skoro každý den a podle mě nejrychlejší přidávání fotek je tohle: Otevřít galerii v jedné záložce a příspěvek v druhé. V galerii najít fotku, kterou chci vložit do příspěvku, najet na ní myší a přečíst si dole v prohlížeči (přinejmenším ve FF to funguje) její adresu a hlavně ID číslo. To si zapamatuju a napíšu do příspěvku, pak číslo zvýrazním pomocí myši a kliknu na BBkód Album. Vlastně to dělám jako ty. Nemyslím si, že to jde nějak jinak nastavit.

Oprávnění pro galerii jsou přímo v nastavení galerie (na boku je odkaz na oprávnění) a ne v oprávněních phpBB.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od Max2005 » čtv 18. říj 2012 11:29:16

No mě právě přijde mnohem jednodušší v příspěvku ve foru kliknot na tlačítko otevře se gelerie v novém okně a já jen kliknu na přidat do příspěvku a je to. Jneže to zobrazuje jen mé vlastní obrázky nikoliv už obrázky od jiných uživatelů. Ohledně toho přispívání noo řekněme, že toto zvládnou ti o něco zdatnější, bohužel ti co nám ted plní fórum těchto úkonů nejsou schopni :-| .

Mimochodem jak si do galerie dostal tlačítko NEWIMAGE já mám jen přidat obrázek ale to je jen na okraj asi bych to tu někde našel :)

Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od leschek » čtv 18. říj 2012 11:54:17

Mě přijde vyhledávání v galerii jednodušší než na tom vyskakovacím okně (už jsem to nepoužil ani nepamatuju. Já a předpokládám, že většina uživatelů používá v příspěvcích svoje obrázky, takže by neměl být problém, že se zobrazí jen tvoje obrázky.
Co se mě týče, tak většinou přidávám obrázky do příspěvku během jejich odesílání (taková ta mezistránka, kde je možný popsat obrázky a dát jim jiný název), takže nemusím nic hledat ve vyskakovacím okně.

New Image je to samo, jako přidat obrázek ne? Aha, teď mi to došlo, ty tam máš jen odkaz? Tlačítko se musí zkopírovat do složky styles\prosilver\imageset\cs a napsat do imageset.cfg. Asi bych to tlačítko měl opravit na češtinu, ale mě strašně nebaví dělat tlačítka.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od Max2005 » pon 22. říj 2012 9:53:31

Ahoj,

máš pravdu, že většina uživatelů tam vloží svůj vlastní obrázek (navíc jsem zjistil že jde přeci jen zobrazit i ostatní obrázky).

Nemohu však souhlasit s tím, že většina uživatelů jsou schopní... Naši nikoli těm vysvětlovat co je BBcod a jak to tedy vloží je skoro nereálná proces. Dokud nevidí klikni sem pak tam atd.. tak to neudělají proto je pro mě mnohem jednodušší jim vysvětlit to vyskakovací okno kde vše vidí a navíc v něm i ten obrázek jak sem přišel mohou rovnou i přidat. Bohužel po nich chtít aby zvládli pojmenování či dokonce popis to je pro ně španělská vesnice :eh: .

Pomalu se tou galerii propracovávám k dokonalosti :-P ale teď sem narazil na pro mě prozatím neřešitelný problém a to : Informace

Je nám líto, ale nemáte oprávnění vyhledávat na tomto fóru.

nebo dokonce:

Informace

Nebyly nalezeny žádné vhodné výsledky.

Mám x skupin ve foru má skupina xy určitá omezení, nikoliv však v hledání ale v galerii mají všechny včetně xy stejná práva a stejně mi to napíše. V pátek sem to dělal celej den a nepřišel sem na to.

Nevíte čím to je kde mám co zapnout?
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od leschek » pon 22. říj 2012 12:12:04

Můžou všichni uživatelé zobrazit alba a fotky, ve kterých můžou vyhledávat? Zkus změnit vyhledávací backend fóra (administrace - obecné - konfigurace serveru - vyhledávání)

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od Max2005 » úte 23. říj 2012 9:31:07

Ahoj, tak už jsem na to přišel sic jsem dočasne musel odbourat všechny skupiny a tvořit je odzdnova, ale výsledek se dostavil.

Nakonec jsem našel na forum v oprávnění skupin v zarážce různé volby povolit vyhledávání a vyhledávání přes limit. Musel jsem je povolit (pravda povolil jsem obě, ale asi stačí jen tu jednu) pak to najendou fungovalo.

Jinak v nastavení vyhledávání serveru, se přiznám že bych se neodvážil prozatím nic měnit. Nadělal bych asi víc škody než užitku.

Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

JanoS

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od JanoS » čtv 25. říj 2012 8:53:39

Dobrý den,
mám takýto problém: nainštaloval som zatiaľ skúšobne na localhost phpbb gallery 1.1.6 na pbpbb 3.0.11 subsilver 2.
Po otvorení galérie a konrétneho albumu nie je možné nahrať nový obrázok. Chýba tam ikona "newimage" a nie je tam ani link. V ACP je to povolené.

Prosím vie niekto kde je chyba? Ja ne to neviem prísť.

Ďakujem Jano

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od kksmirice » čtv 25. říj 2012 10:41:58

Máte složku s ikonami (obrázky) pro danou jazykovou verzi?
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Návštěvník

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od Návštěvník » čtv 25. říj 2012 11:13:43

Ano, tu zložku tam mám. Myslím si že keby chýbal obrázok, tak by sa mal zobraziť aspoň textový odkaz. Ale tam nie je nič.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od leschek » čtv 25. říj 2012 12:08:02

Opravdu máš u toho alba nastavené oprávnění "Může nahrávat obrázky"?
Pokud se nepletu, tak jsou v galerii kategorie stejně jako ve fóru, do kterých nelze nahrávat obrázky. Není album kategorie?

JanoS

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od JanoS » čtv 25. říj 2012 12:46:39

Ešte raz som prekontroloval ACP/MODY/PHPBB GALERIA/OPRAVNENIA. Je tam nastavené pre jednotlivé skupiny "môže nahrávať obrázky". V uživateľských oprávneniach fór som nič nemenil, ale tam sa galéria neobjavuje.
Album je album, nie kategória.
Keď otvorím album, mala by tam niekde byť ikona alebo odkaz na pridanie obrázku.
Ani prihlasený admin tam nemá možnosť pridávať obrazok.
Obrázek

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od leschek » čtv 25. říj 2012 12:57:22

Nevím, jestli překladatel vytvořil i tlačítko, takže tam nejspíš nebude, ale odkaz by se zobrazit měl. Šlo by přepnout styl na prosilver (výchozí) a jazyk na angličtinu? Tím se vyloučí nějaký problém ve vzhledu a v překladu.

JanoS

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od JanoS » čtv 25. říj 2012 13:24:21

V prosilveri to ide!
Ktorý súbor v subsilveri to môže byť? index_body? overal_header?
Je neviem, ale už som bližšie k riešeniu. Po 2 dňoch...
Dík

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpbb_gallery_1_1_6

Příspěvek od leschek » čtv 25. říj 2012 13:40:19

Já nikdy subsilver u galerie nezkoušel, ale galerie má vlastní soubory, takže, jestli nemáš žádné úpravy, tak zkus soubory nahrát na server znovu.Taky by možná stálo za to zkontrolovat úpravy souborů pro subsilver (v MODu je na to zvláštní instalační soubor \contrib\subsilver2.xml)

Zamčeno