Duplikování adresáře fóra na novou databázi

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Duplikování adresáře fóra na novou databázi

Příspěvek od leschek » stř 21. pro 2011 0:03:36

Duplikování adresáře fóra na novou databázi

Ahojte,
Věc se má asi takhle. Měl jsem dvě fóra běžící na phpBB2 s CH modem, který jsem úspěšně zkonvertoval na phpBB3. Jedno z těch fór je testovací, na kterým jsem zkoušel nové MODy a styly. Za posledních pár týdnů jsem tam nainstaloval asi tak 5 stylů a cca 30 MODů. Před chvílí jsem zkonvertoval i svoje hlavní fórum, který (jak se zdá) běží na phpBB3 docela v pohodě. Na tohle fórum chci nainstalovat všechno to, co je na testovacím fóru. Zatím jsem na něj nainstaloval asi 3/4 MODů tak, že jsem spustil postupně instalační soubory jednotlivých MODů, bez jakýchkoliv úprav souborů. Ve většině případů to fungovalo, ale pár MODů (mChat, Gallery a další větší) chtějí asi i ty úpravy, co jsem nedělal. To co chci udělat je zkopírovat veškerý obsah adresáře testovacího fóra na hlavní fórum a pak nainstalovat i ty větší MODy (nebudu muset dlouho a znovu upravovat všechny soubory - je toho fakt hodně).

Teď otázka: Který soubory nesmím kopírovat, aby zůstalo hlavní fórum funkční i po tom, co do něho přesunu všechno z testovacího fóra? Předpokládám, že tam nesmím přesunout config.php a možná .htaccess, ačkoliv u toho si nejsem jist. Jsou ještě další soubory nebo složky? Ptám se proto, že už jsem to jednou zkusil a pak se nemohl přihlásit do administrace. Dokonce se nedalo přihlásit ani pomocí Suport Toolkitu (vygeneruje se heslo, ale ani to nefungovalo) nebo změny nastavení cookies (myslel jsem, že mám špatně nastavené cookies, ale ani po jejich vyresetování - na phpBB.com jsem našel skript). Takže tohle je druhý a doufám že poslední pokus, a rád bych to udělal správně a co nejjednodušeji.
Omlouvám se za dlouhej příspěvek a děkuji za jakékoliv rady
Lešek

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Duplikování adresáře fóra na novou databázi

Příspěvek od danti » stř 21. pro 2011 0:16:57

Z testovacieho nepresuvaj confing.php
Ked to budes mat vsetko presunute bude ti forum hlasit chyby lebo nebudes mat na riadnom vytvorene tabulky a cca 30 MODů. Potom budes musiet hladat 30Modu a postupne aku chybu bude hlasit tak spustat install alebo SQL a malo by to ist.
Nakonie nastavis spravne CHMOD 777
-cache
-files
-store
-images/avatars/upload/

Zalohuj si databazu a terajsie FTP

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Duplikování adresáře fóra na novou databázi

Příspěvek od leschek » stř 21. pro 2011 0:22:46

Bezva, díky moc, to je přesně ta informace, kterou jsem potřeboval. Pustím se do toho a napíšu jak to dopadlo.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Duplikování adresáře fóra na novou databázi

Příspěvek od leschek » stř 21. pro 2011 2:38:53

Tak to bohužel nefunguje.
Přehrál jsem všechno kromě confing.php, nastavil CHMOD 777 na složky a když se přihlašuju, tak se přihlásím asi na 30 sekund než mě to přesměruje na jakoukoliv další stránku - tam už jsem odhlášenej, takže se nemůžu dostat do administrace ani nainstalovat zbytek MODů. Vyhazuje mi to hlášku, že nemám administrátorský oprávnění (to není doslova). Nešlo se přihlásit ani pomocí Suport Toolkitu, zkusil jsem různý prohlížeče, vyčistil cache (přes FTPčko), ale nic. Pak jsem postupně nahrával zpátky originální soubory a po nahrání složky "includes" se to spravilo, tak se zdá, že je něco špatně tam (pravděpodobně nějaká spojitost s modem, který ještě není nainstalován v databázi hlavního fóra).

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Duplikování adresáře fóra na novou databázi

Příspěvek od leschek » stř 21. pro 2011 3:58:04

Tak se zdá, že jsem to opravil /ještě jsem nestihl všechno otestovat). Podle všeho byl problém v mChat MODu. Abych ho nainstaloval dobře, musel jsem upravit soubor "includes/constants". Když jsem to udělal a mChat rozchodil, nahrál jsem zpátky celou editovanou složku includes, doinstaloval zbytek MODů a zdá se, že funguju.

Zamčeno