phpBB mChat 1.3.5

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Uživatelský avatar
Jetchelas
Příspěvky: 624
Registrován: ned 04. zář 2011 15:27:14

phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od Jetchelas » ned 06. lis 2011 20:58:00

Zdravím vespolek,

na svém projektu http://www.skolaponetu.cz jsem nainstalovat mchat verze 1.3.5. Ale mám menší problém. Pokud v chatu kliknu na smajlíci nebo bbkódy, tak se sice rozbalí, ale už je nejde sbalit. Musím aktualizovat celou stránku.

Netušíte někdo, jak tento problém opravit? Děkuji

Rhianns
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29. led 2011 18:43:28
Bydliště: Tschechisch
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od Rhianns » ned 06. lis 2011 21:30:04

Než hledat kde jste udělal chybu si provedte kontrolu instalace, nebo jestli si děláte zálohu fóra a to bych doporučoval znova nainstalovat
phpBB Pravidla | Návody | phpBB 3.0 : Instalace | Nevíš, nauč se

Nabízím úpravy stylů a modifikací, instalace modx, využívám i JS a Flash.. aj. služby-- více na @rhianns
Aby vám byla poskytnuta podpora, musíte psát čitelně a srozumitelněNedávám podporu přes SZ

Uživatelský avatar
Jetchelas
Příspěvky: 624
Registrován: ned 04. zář 2011 15:27:14

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od Jetchelas » pon 07. lis 2011 18:28:42

Tak už jsem přišel v čem je chyba. Na projektu ještě používám lištu jixedbar (http://jixedbar.rawswift.com/) a jakmile mám kód takto:

Kód: Vybrat vše

<!-- IF S_MCHAT_ENABLE and (S_MCHAT_ON_INDEX or U_MCHAT) -->
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery-1.5.0.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery_cookie_mini.js"></script>
<!-- ENDIF -->
<link type="text/css" href="/jquery/themes/vista/jx.stylesheet.css" rel="stylesheet"/>
<script type="text/javascript" src="/jquery/jquery-1.4.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/jquery/src/jquery.jixedbar.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
    $(document).ready(function() {
		$("#sample-bar").jixedbar();
    });
</script>
Tak mám problém popsaný v prvním příspěvku. Ale když upravím kód takto:

Kód: Vybrat vše

<link type="text/css" href="/jquery/themes/vista/jx.stylesheet.css" rel="stylesheet"/>
<script type="text/javascript" src="/jquery/jquery-1.4.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/jquery/src/jquery.jixedbar.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
    $(document).ready(function() {
		$("#sample-bar").jixedbar();
    });
</script>
<!-- IF S_MCHAT_ENABLE and (S_MCHAT_ON_INDEX or U_MCHAT) -->
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery-1.5.0.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery_cookie_mini.js"></script>
<!-- ENDIF -->
Tak se vyřeší problém popsaný v prvním příspěvku, ale zase nefunguje lišta (její grafické zpracování). Nevíte někdo, jak tuto chybu opravit?

Děkuji

Uživatelský avatar
Jetchelas
Příspěvky: 624
Registrován: ned 04. zář 2011 15:27:14

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od Jetchelas » pon 07. lis 2011 19:06:41

Tak jsem problém vyřešil. Smazal jsem toto a již to funguje:

Kód: Vybrat vše

<script type="text/javascript" src="/jquery/jquery-1.4.2.min.js"></script>

jsf
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 12. kvě 2011 22:55:43
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od jsf » stř 23. lis 2011 18:35:08

dobrý den nefugujemi mchat kdyz chci v admiistraci cokoly zmenit tak to napíše tuto chybu:

// BEGIN mChat mod if (!function_exists('mchat_user_fix')) { include($phpbb_root_path . 'includes/functions_mchat.' . $phpEx); } mchat_user_fix($user_id); // END mChat mod Fatal error: Call to undefined function validate_data() in D:\WWW\PES\vseofavoritechcz\www\phpbb\forum\includes\acp\acp_mchat.php on line 111

adresa: http://www.vseofavoritech.cz/phpbb/forum/index.php

Uživatelský avatar
Jetchelas
Příspěvky: 624
Registrován: ned 04. zář 2011 15:27:14

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od Jetchelas » stř 23. lis 2011 18:41:02

Zkuste znovu nahrát veškeré soubory modifikace a zkontrolujte si, zda jste neudělal chybu při instalaci.

jsf
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 12. kvě 2011 22:55:43
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od jsf » stř 23. lis 2011 21:55:11

Tak už to jde chyba byla nejspíš ve fuctions_user ale ještě mi nejdou na foře mazat příspěvky když kliknu na smazat objeví se prázdná stránka

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od danti » stř 23. lis 2011 22:02:38

Pri instalacii niektorej z modifikacii si spravil niekde chybu ... Skus v uzivatelskom panely prepnut na en jazyk a vyskusaj zmazat prispevok.... ak to nepojde taj jedine nahrat nove phpbb a modifikacie nanovo

jsf
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 12. kvě 2011 22:55:43
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od jsf » ned 27. lis 2011 23:20:52

Tak jsem to přeinstaloval i s modifikacema a vypadá to že je vše fukční ale mám dvě otázky mini-chat mám celej zelenej a chtěl bych mít jen zelenej okraj a né i vypln ( tam kam se píše ) tak kde zmenit barvu a ještě jestly je na to čeština nebo aspon slovenština nemůžu jí nikde najít a když už jí najdu tak to nejde stahnout

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od danti » ned 27. lis 2011 23:29:12

http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?p=112733#p112733

Farbu menis v styles\xxxx\theme\mchat.css

jsf
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 12. kvě 2011 22:55:43
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od jsf » pon 28. lis 2011 0:13:47

DÍky moc :-)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od leschek » pát 16. pro 2011 0:24:28

Neopritcher píše:Tak už jsem přišel v čem je chyba. Na projektu ještě používám lištu jixedbar (http://jixedbar.rawswift.com/) a jakmile mám kód takto:

Kód: Vybrat vše

<!-- IF S_MCHAT_ENABLE and (S_MCHAT_ON_INDEX or U_MCHAT) -->
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery-1.5.0.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery_cookie_mini.js"></script>
<!-- ENDIF -->
<link type="text/css" href="/jquery/themes/vista/jx.stylesheet.css" rel="stylesheet"/>
<script type="text/javascript" src="/jquery/jquery-1.4.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/jquery/src/jquery.jixedbar.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
    $(document).ready(function() {
		$("#sample-bar").jixedbar();
    });
</script>
Neopritcher píše:Tak jsem problém vyřešil. Smazal jsem toto a již to funguje:

Kód: Vybrat vše

<script type="text/javascript" src="/jquery/jquery-1.4.2.min.js"></script>
Díky moc. Používám jinou lištu, která se nechtěla otevírat, když byl vypnutej mChat (třeba pro neregistrovaný) a v životě by mě nenapadlo, že musím její skript přesunout až za jquery mChatu. Uspořádám na tvou počest (pro sebe) hostinu.

Slater
Příspěvky: 145
Registrován: stř 07. led 2009 22:03:21

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od Slater » ned 18. pro 2011 11:26:35

Dobrý den,
nebudu kvůli svému dotazu zakládat nové téma.
Chci se zeptat zda by šlo nainstalovat mChat na další stránku fóra.
Pro příklad, na stránku sbirani.cz nainstalovat chat a ten by byl na horní liště pod tlačítkem chat na další stránce.
Je to z důvodu, že se mi ten chat dá veliký a zabíral by to co půl fóra.

Přepokládám, že je jedno kam tento chat po instalaci umístím.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od leschek » ned 18. pro 2011 14:07:36

MChat už funguje tak jak potřebuješ. V administraci se dá nastavit, jestli ho chceš zobrazit na indexu fóra (popřípadě, jakou bude mít výšku, tak zabere jenom tolik, kolik ho necháš - dokonce lze vybrat, jestli ho chceš nahoře nebo dole). V administraci lze i určit, jestli se mChat zobrazí na vlastní stránce (adresa je http://www.stranka.cz/forum/mchat.php#mChat) a jakou tam bude mít výšku.

Slater
Příspěvky: 145
Registrován: stř 07. led 2009 22:03:21

Re: phpBB mChat 1.3.5

Příspěvek od Slater » pon 19. pro 2011 11:38:02

díky

Zamčeno