[ROZŠÍŘENÍ] Díl 2.: Styly

Odpovědět
Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

[ROZŠÍŘENÍ] Díl 2.: Styly

Příspěvek od Otakar Pěnkava » stř 31. led 2018 14:06:11

Ahoj uživatelé,
vychází další díl našeho návodu o tvorbě rozšíření. V minulém díle jsme si vysvětlili jak vytvořit základ rozšíření a začali tvořit aukční systém. V tomto návodu si ukážeme jak využívat tzv. eventy v šablonách.

Eventy v šablonách
Vytvořte si složku styles v ROOT/ext/webdeal/auctions (dále jen složka rozšíření).
*ROOT je místo, kde máte soubory jako jsou config.php, common.php, viewtopic.php a další.

Poté následuje název stylu, pokud chcete zvlášť přizpůsobit šablonu pluginu pro prosilver a zvlášť třeba pro subsilver2, musíte vytvořit složky prosilver a subsilver2. Nicméně pokud chcete univerzální složku pro všechny styly, nazvěte ji all, to je vhodné pokud kód je univerzální napříč styly, typicky reklamní rozšíření.

Poté vytvořte složku template a v ní složku event (celá cesta tedy bude ROOT/ext/webdeal/auctions/styles/all/template/event).

Nyní už je to snadné. Jděte do složky stylů (ROOT/styles/vášstyl/template/viewtopic_body.html), najděte tam třeba:

Kód: Vybrat vše

<!-- EVENT viewtopic_topic_title_after -->
Tohle je tzv. event. Pro Vás je důležité, že když vytvoříte v ROOT/ext/webdeal/auctions/styles/all/template/event soubor viewtopic_topic_title_after.html a do něj vložíte třeba obrázek, vloží se na místo toho eventu v šabloně. Nezapomeňte promazat cache, aby se změna projevila.

Aktualizovaný seznam všech dostupných eventů v šablonách naleznete https://wiki.phpbb.com/Event_List#Template_Events. Mně se spíš osvědčilo si vždy otevřít šablonu a tam si najít event podle toho kam se mi přesně hodí dát ten kus kódu.

Výhodou toho řešení je, že se nezasahuje do šablony a můžete ji aktualizovat aniž byste o tyto změny přišli.
Jen s pomocí znalostí tohoto a předchozího dílu dokážete vytvořit jednoduché reklamní rozšíření pomocí kterého můžete vkládat reklamu do fóra, aniž byste museli zasahovat do ROOT/styles. Zvládnete to? :-)

Vlastní soubory šablony
Pro tvorbu aukcí budeme potřebovat vytvořit stránku se seznamem aukcí i detailem dané aukce. Veškeré soubory se vkládají do: ROOT/ext/webdeal/auctions/styles/all/. Vytvoříme si soubor auctions_body.html a dáme do něj obsah:

Kód: Vybrat vše

<!-- INCLUDE overall_header.html -->
<!-- INCLUDE overall_footer.html -->
a uložíme.

Na závěr přikládám soubor ke stažení aktuálního stavu rozšíření.
Přílohy
dil_2.zip
(2.62 KiB) Staženo 202 x
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Odpovědět