Porouchané drobečky v 3.3.0

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin Böhm
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 20
Registrován: úte 01. bře 2016 21:55:21
Bydliště: Praha, Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Porouchané drobečky v 3.3.0

Příspěvek od Martin Böhm » pon 15. čer 2020 0:42:19

Ač je to možná neuvěřitelné, tak admin prosím o radu. :-)

Provedl jsem aktualizaci z 3.1.11 na 3.3.0 a od té doby mi zlobí drobečky ve fóru SebeSdileni.cz. Ať si kliknu kamkoliv, třeba do sekce Nekorektní videomagazín a blog Jiné médium CZ (JMCZ) / Otázky diváků vyžadující odpovědi provozovatele Jiného média, vidím nahoře v drobečkách cestu pouze Domů < Obsah fóra a dále už jen vždy navyšující se počet šipek. Neví někdo, čím to může být a jak to opravím?
POMOHU Vám s telekomunikacemi, IT, investicemi a sociálními záležitostmi (sociální psychologie), to v rámci placené praxe přes SZ/telefon/e-mail. Pro bezplatnou, nenárokovatelnou podporu využijte veřejné sekce fóra. Navštivte zatím také [www.mojeretence.cz].

Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porouchané drobečky v 3.3.0

Příspěvek od R-stick » pon 15. čer 2020 10:37:39

Mám dost podobný problém - a zatím si myslím, že chyba bude v databázových tabulkách. Konkretně v phpbb_forums to budou sloupce forum_name a forum last_post_subject, a v phpbb_topics to budou sloupce topic_title a topic_last:post_subject

V těchto polích totiž někde chybí název tématu (fóra) nebo předmět názvu tématu (fóra) Nevím jak komu, ale u mě se ta chyba ukázala po převodu z 3.0.6 na poslední verzi - kdy mi z tabulek z uvedených polí část obsahu zmizela - asi nějaká chyba při upgradu tabulek.

Já jsem to zatím neřešil - chci vyzkoušet ruční doplnění chybějících záznamů, ale musím se ještě trochu podrobněji podívat na relace, co s čím souvisí.

Orientačně si ale myslím, že by to mělo být ono, protože konkretní stránky si tahá data z tabulek podle ID záznamu (nikoliv názvu topicu, nebo fóra) a pokud někde ty názvy chybí, tak se tam prostě nezobrazí nic (to jsou ty šipečky) Chtělo by to ověřit konkretním pokusem - ve tvém případě to myslím nebude problém, protože na fóru moc záznamů mít nebudeš. U mě tam mám asi 140000 příspěvků, tady je už zásah do databáze dost problematický a musí být opravdu dobře připraven.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Porouchané drobečky v 3.3.0

Příspěvek od Otakar Pěnkava » stř 17. čer 2020 17:21:44

Také jsem to řešil na phpBB.cz, problém je dle mého ve stylu, kdy došlo ke změně části templatu navbar_header.html a navbar_footer.html. Řešil jsem to x měsíců zpět, tak si přesně nevybavím, ale tuším jsem jen nahradil část kódu z 3.3 do svého templatu.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Uživatelský avatar
Martin Böhm
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 20
Registrován: úte 01. bře 2016 21:55:21
Bydliště: Praha, Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Porouchané drobečky v 3.3.0

Příspěvek od Martin Böhm » čtv 18. čer 2020 11:42:08

Zkusíme to pořešit nejprve tou snazší Otakarovou cestou. Děkuji oběma za odpovědi.

Edit 18.06.2020, 16:00: Fajn, vyřešeno poslední verzí šablony prosilver. Díky ještě jednou za info.

Zamykám.
POMOHU Vám s telekomunikacemi, IT, investicemi a sociálními záležitostmi (sociální psychologie), to v rámci placené praxe přes SZ/telefon/e-mail. Pro bezplatnou, nenárokovatelnou podporu využijte veřejné sekce fóra. Navštivte zatím také [www.mojeretence.cz].

Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Zamčeno