Změna výpisu témat u "kaskádového menu"

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
Dzordzik
Příspěvky: 11
Registrován: sob 01. úno 2020 11:12:15

Změna výpisu témat u "kaskádového menu"

Příspěvek od Dzordzik » ned 02. úno 2020 10:38:32

Ahoj, mám následující problém. na fóru www.oreve.cz mám vytvořeno kaskádové menu, tj. menu s více vnořenými úrovněmi fór. Fóra jsou na sebe navázaná přes rodiče až do tuším 3 nebo 4. úrovně zanoření.

Vše funguje jak má, je to vidět např. tady: https://www.oreve.cz/viewforum.php?f=6

A teď k problému, který s tím mám. Nyní to funguej tak, že pokud kliknu např. na stolní odrůdy, načte se ejnom zobrazení dalších subfór, ale žádné výsledky. Já bych potřeboval, aby se sice načetla tato struktura subfór, ale pod tím normálně výpis témat a příspěvků, které odpovídají tomu, že jsem na stolních odrůdách, tj. měla by se vypsat všechny odrůdy, které jsou stolní, tj. všechny, které jsou v kterémkoli ze subfór. A pokud bych klikl např. na Bílé a žluté, což je jedno z kaskádově zanořeným sub´for, tak aby se vypsaly všechny odrůdy, které jsou v tomto a kterémkoli z "podřízených" subfór a já si mohl pomocí dalších úrovní jenom výsledek výpisu témar upřesňovat pokud budu chtít, ale pokud ne, abych viděl všechny odrůdy od úrovně na kterou jsem klikl níže. Teď je to tak, že pokud neproklikám strukturu submenu až do poslední, nevypíše se odrůda žádná, což nechci.

Struktura je definovaná takto:
Stolní odrůdy
- Bílé a žluté
-- Semenné
-- Bezsemenné

A já pokud kliknu na Stolní, chci vidět úplně všechny, včetně těch co jsou zařazené v obou podúrovních. Naopak pokud kliknu na Bílé, chci vidět všechny, i ty co jsou bezsemenné i ty co nejsou.

Snad je to takto srozumitelné? Jde toto chování nějak nastavit v administraci PHPBB, případně, existuje na to nějaký mod? nevěřím, že toto někdy někdo neřečil, protože pokud existuje v adminu PHPBB možnost zanořených for, nevěřím, že někdo tohle neřešil.

Je to vlastně obdoba "filtrování", které jsou například na webech typu zelený skřet atd, kdy si chci například kliknout na HW komponenty, pak to oemzit na CPU a ty pak v další provni na Intel. např. a přitom chci v každé úrovni vidět všechny produkty, které odpovídají dané kategorii a ne že musím proklikat všechny úrovně a až pak něco uvidím.

Verze PHPBB je 3.2.7, styl: Green-Style-Split

Děkuju za jakoukoli pomoc nebo nakopnutí.

x-rated
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 22:02:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna výpisu témat u "kaskádového menu"

Příspěvek od x-rated » ned 02. úno 2020 17:43:33

takhle by fungovat mohlo, kdybys měl fórum rozdělený do víc hlavních podkategorií a ne takhle všechno nepřehledně v sobě, viz třeba https://www.centriozone.cz/ - je tam kategorie centrio, internet, televize, telefon a centrio fórum
pokud cvaknu na název kategorie, nahoře mám další podkategorie a hned pod tim výpis všech příspěvků z těch podkategorií
fórum o připojení k internetu ➡️ internetforum.cz

Dzordzik
Příspěvky: 11
Registrován: sob 01. úno 2020 11:12:15

Re: Změna výpisu témat u "kaskádového menu"

Příspěvek od Dzordzik » stř 05. úno 2020 0:23:07

Ahoj, nevím jestli jsme se správně pochopili, budu věřit že ano. Zkoušel jsem si ten web projít a možná jsem slepý, ale já tam nikde nevidím pod strukturu, která by byla do vícenásobně vnořená jako to mám já.

Tam co linkuješ je to jenom jedna podúroveň, tj:

Fórum:
- Oznámení
- Témata

a pod nimi už rovnou příspěvky. Žádnou další podúroveň tam nevidím. Navíc já bych potřeboval, aby to fungovalo tak, že uvidím nahoře ty podmenu pod sebou a až úplně pod tím všechny příspěvky, které jsou nalinkované k vybranému fóru a všem jeho podfórům.

Mohl bys mi prosím udělat screen z tvojí administrace, jak máš ty jednotlivé úrovně definované? Jako fóra nebo jako kategorie? Já jako fóra a mezi nimi mám nastavenou vazbu přes rodiče.

x-rated
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 22:02:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna výpisu témat u "kaskádového menu"

Příspěvek od x-rated » stř 05. úno 2020 2:35:51

to hlavní sou kategorie a to uvnitř sou fóra
dělat víc než jednu vnořenou úroveň je nepřehledný, fórum nic jako filtr nemá, sou to jenom kategorie a fóra, takže bude lepší to rozdělit na víc hlavních kategorií, aby se návštěvník dostal rovnou tam, kam potřebuje
fórum o připojení k internetu ➡️ internetforum.cz

Odpovědět