Problém s kanonickými URLs a mChatom

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
oiler

Problém s kanonickými URLs a mChatom

Příspěvek od oiler » ned 07. říj 2018 20:47:57

Ahoj,

Nainštaloval som si najnovšiu phpBB verziu 3.2.3. Hosting mám na Wedose (wedos.cz), ktorý má filesystem vyriešený tak nejak špecificky, tzn, že celé fórum mám v zložke www/domains/hokejforum.com. Zložka www je základná zložka a htaccess wedosu sa stará o to, aby sa v URL nezobrazovalo to domains... (myslím, že pomocou redirectov).
Všetko funguje fajn (môžete vidieť na www.hokejforum.com) až na dve veci.
1.) mChat. Na fóre mám nainštalovaný mchat. Jeho adresa by mala byť www.hokejforum.com/app.php/mchat, namiesto toho je www.hokejforum.com/domains/hokejforum.com/app.php/mchat
2.) kanonické adresy (link rel="canonical"). Reťazec "domains/hokejforum.com" mi to cpe aj do kanonických URL, čo fakt nechcem.
Na podpore wedosu mi bohužiaľ nepomohli (klasika).

Mám zapnuté vynútenie nastavní URL servru, názov domény ako "www.hokejforum.com" a cestu ku skriptom "/domains/hokejforum.com" (tu som skúšal dať aj iba "/", ale fungovalo to rovnako blbo, resp ešte horšie).
Okrem toho mi nefunguje ani prepisovanie url (app.php/mchat na mchat), ale to teraz nie je prioritné.

Vie niekto, ako to napraviť?

Ďakujem.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s kanonickými URLs a mChatom

Příspěvek od TheEilag » čtv 11. říj 2018 19:40:40

Dobrý den,

osobně s Wedosem nepracuji. Zkoušel jste přesunout soubory ze složky domains přímo do hlavní složky?
Pokud Vám fórum nejede, mohu doporučit změnu hostingu. Jedním z kvalitních hostingů je Endora.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Odpovědět