Obnova hacknutého fóra z 3.06 na nejnovější verzi

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Obnova hacknutého fóra z 3.06 na nejnovější verzi

Příspěvek od R-stick » sob 24. úno 2018 16:10:08

Zdravím všechny, potřeboval bych v rychlosti poradit:

Chci obnovit fórum, které běželo na VPS serveru. Ten mi někdo hacknul - před totální likvidací se mi podařilo stáhnout na lokální disk SQL zálohu databáze a všechny soubory fóra. Poté byl celý VPS odstraněn.

Na fóru byla hromada modů a úprav - do nové verze chci jen základ tak aby běželo jen čisté fórum (+ přílohy) Navíc je možné, že ve stažených php skriptech může být nějaký hmyz ... Potřeboval bych v rychlosti jen základní postup pro obnovu fóra s dost věcma si poradím, ale nerad bych objevoval již standardní postupy.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova hacknutého fóra z 3.06 na nejnovější verzi

Příspěvek od TheEilag » sob 24. úno 2018 21:39:45

Dobrý den,

poněkud nerozumím Vaši otázce.
Zkrátka je důležité nahrát zálohu na server.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova hacknutého fóra z 3.06 na nejnovější verzi

Příspěvek od R-stick » ned 25. úno 2018 16:08:15

Jde o to, že to fórum je mrtvé asi tři roky, v době kdy k tomu došlo navíc nebylo aktualizované. Po pádu serveru se podařilo stáhnout zálohu databáze - ale ne celou, určitě tam budou chybět tabulky phpbb_seach_* (ty obnovím) a bude tam spousta tabulek které používaly jednotlivé mody (byla tam galerie, inzerce, portál a spousta dalších sr****CENSORED***). Takže v ideálním případě se mi to možná povede rozjet. Jenže tam budu mít hromadu balastu, kterého bych se rád zbavil.

PhpBB3 měla v administraci funkci na převod dat z phpBB2 - podle toho co jsem sledoval by něco podobného mělo být i v phpBB 3.1 a 3.2 Jde mi o to, jestli tam taková funkce je, a v jaké úrovní, zda to umí portovat z nižších verzí a z jakých. Cestou upgradu jít nechci - moje představa je, že bych se mohl napíchnout na databázi, a provést portaci do poslední verze. Tím bych se zbavil veškerého bordelu a akorát bych přetáhl adresář s přílohama.

Teď jde o to, zda tento postup je možný - samozřejmě že si to mohu testnout na serveru nebo na localu, ale už jsem dlouho něco takového nedělal a v tomto případě mi dobrá rada ušetří spoustu času.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

Eva004
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 213
Registrován: úte 12. črc 2016 23:35:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova hacknutého fóra z 3.06 na nejnovější verzi

Příspěvek od Eva004 » ned 25. úno 2018 19:41:00

U phpBB 3.1 ani 3.2 jsem si této možnosti nevšimla.
NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptej se zde na fóru
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJ před položením dotazu.
NEURGUJ podporu.

Odpovědět