Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
vBrute
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. srp 2013 20:02:26
Bydliště: BRUT.me
Kontaktovat uživatele:

Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od vBrute » stř 31. led 2018 10:54:33

Ahojte,
moje fórum je na 3.0.12 verzii, v ňom mam nainštalovanú modifikáciu Advanced BBCode Box 3 (aka ABBC3) verziu 3.0.13, čo je posledná verzia pre phpbb 3.0.x. Už dávnejšie som postrehol že videá, napríklad youtube čo cez abbc3 bbkód embednem majú zosivené tlačidlo fullscreenu a nedá sa v prehliadači Firefox na neho kliknúť. Čo som googlil tak je to koli bezpečnosti a náprava je taká, že samotný iframe pre to vložené video musí obsahovať atribút "allowfullscreen".

Vedel by mi niekto poradiť, kde ho mám presne vložiť aby to fungovalo? Nedarí sa mi to nájsť.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od Otakar Pěnkava » stř 31. led 2018 11:42:43

Jděte do administrace, kde máte nastavení ABBC3 a pošlete sem obsah toho kódu, kterým se nahrazuje tag Youtube. Bude to něco ve stylu:

Kód: Vybrat vše

<iframe src="{PROMENNA}" width="123"....> ...</iframe>
Jinak si nejsem jist, zda to půjde, zda to Youtube neblokuje. Všiml jsem si totiž toho už i na jiných webech, kde to nejde zobrazit. Spíš než ochranu bych to viděl v zájmech Youtube dostat k sobě na server více lidí.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

vBrute
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. srp 2013 20:02:26
Bydliště: BRUT.me
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od vBrute » stř 31. led 2018 12:52:57

áno aj politika youtube bude ten dovod, na ie sa embedovane videa prestali uplne zobrazovat, ale tak kto by použival ie :D podľa mňa by to malo v pohode ísť, lebo sú weby s phpbb kde to funguje, len v nastavení administrácie ABBC3 sa neviem dostať k tomu kódu. na nic sa tam neda kliknut len na Akcia a tam to nie je. Viem pridat novy a upravit v BBKody (bb1.png) no tam ten bbvideo kod nie je aby som ho upravil. Tu sú screeny
bb2.png
bb1.png

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od Otakar Pěnkava » stř 31. led 2018 14:20:52

Pošlete kompletní seznam. Najděte v něm tag pro Youtube a pak dejte Akcia.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

vBrute
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. srp 2013 20:02:26
Bydliště: BRUT.me
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od vBrute » čtv 01. úno 2018 9:38:20

ono to používa jeden bbkód pre všetky videá, [BBvideo]
bb4.png
bb3.png

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od Otakar Pěnkava » čtv 01. úno 2018 16:10:55

Aha, tak to neporadím, neznám ten mód. Myslel jsem, že tam půjde upravit HTML jako u klasického nastavení BBcode.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

vBrute
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. srp 2013 20:02:26
Bydliště: BRUT.me
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od vBrute » pát 02. úno 2018 9:28:20

aha, no keby to bolo také jednoduché, už by som to mal dávno zmaknuté :) haluz je že nikde v tom móde nie je žiadny iframe použitý, ani v databáze :D skúsim teda oficialnu, lebo evidentne nikto to tu netuší

Payn
Příspěvky: 96
Registrován: úte 03. bře 2015 19:09:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemožnosť maximalizovať embednuté videá

Příspěvek od Payn » ned 28. dub 2019 22:00:09

Youtube cas od casu (ted uz google) meni strukturu zdrojovych kodu a proto je nutne pro maximalizaci videi s nimi drzet krok
Head Game Developer, hlavni vyvojar, admin OS IRC

Snazim se pomahat uzivatelum reprodukovanim jejich chyby a naslednym resenim. Vzdy popiste chybu co nejkonkretneji: kdy se chyba objevila, po jakem zasahu/ci zmene, jak dlouho chyba pretrvava a kam odkazuje. Usetrite mi cas v hledani zavady.

Odpovědět