Rada ohledně nefunkčnosti fóra

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
TomekMA70
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. říj 2017 19:48:55

Rada ohledně nefunkčnosti fóra

Příspěvek od TomekMA70 » sob 28. říj 2017 20:24:27

Dobrý den,předem se omlouvám pokud budu příliš stručný,ale jsem v tomto laik.

Zhruba měsíc nám nefunguje forum,které spravuje kamarád a neví si s tím rady,tak se obracím na vás.Bylo mi řečeno,že pravděpodobně skončila podpora verze phpBB na které fórum běželo,aktualizace se pravděpodobně nedělala hodně dlouho,jestli vůbec a samozřejmě ani záloha dat.Taky mi bylo řečeno že se nedá dostat do administrace.Proto se chci zeptat,jak to udělat(pokud to jde)aby se vytvořila záloha dat(případně co zálohovat) a mohlo se přejít na novější,podporovanou verzi phpBB.Mockrát děkuji.

Chybové hlášení viz. odkaz http://www.touge-project.cz

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně nefunkčnosti fóra

Příspěvek od smiesek » ned 29. říj 2017 18:34:48

Dobrý den,

pokud forum není funkční z důvodu ukončení podpory verze phpBB, ještě neznamená, že byste přišel o všechna data. Na FTP a v databázi, pokud tam máte přístup si můžete vše zálohovat.

O jakou verzi fora se jedná? Jakou poslední verzi máte nainstalovanou?

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně nefunkčnosti fóra

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pon 30. říj 2017 17:59:33

Aktualizovali jste na PHP7? V config.php ať kamarád změní řádek:
$dbms = 'mysql';

na:
$dbms = 'mysqli';

Dále promažte složku cache (ať tam zůstane pouze .htaccess a index.html!)
Fórum by poté mělo naběhnout, budou se pravděpodobně zobrazovat chyby, ale bude se dát ovládat.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

TomekMA70
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. říj 2017 19:48:55

Re: Rada ohledně nefunkčnosti fóra

Příspěvek od TomekMA70 » pát 24. lis 2017 20:50:02

Dobrý den,

předem bych Vám chtěl poděkovat za rady,bohužel jsem se k tomu dostal až včera,ale fórum se povedlo rozběhnout. Zálohovaly se data přes administraci, provedla se aktualizace na verzi 3.1.11 , cache se promazalo,data se znova nahrály. Problém nastal u videii, respektive náhledů,kdy se v příspěvcích přestaly zobrazovat ,navíc se začala objevovat chybová hláška.Co konkrétně si pod tím představit,je tam stará verze PHP? Mockrát děkuji.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 494: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead

Payn
Příspěvky: 96
Registrován: úte 03. bře 2015 19:09:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně nefunkčnosti fóra

Příspěvek od Payn » ned 28. dub 2019 22:16:04

Pokud se videa prestala zobrazovat pod bbcodem youtube, jen nutne ho bud to prepsat na aktualni formu, nebo zmenit obsah uvnitr bbcodu. Zrovna youtube toto meni i nekolikrat rocne.
Head Game Developer, hlavni vyvojar, admin OS IRC

Snazim se pomahat uzivatelum reprodukovanim jejich chyby a naslednym resenim. Vzdy popiste chybu co nejkonkretneji: kdy se chyba objevila, po jakem zasahu/ci zmene, jak dlouho chyba pretrvava a kam odkazuje. Usetrite mi cas v hledani zavady.

Odpovědět