Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Jackins
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18. črc 2017 23:08:04

Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od Jackins » úte 18. črc 2017 23:32:27

Zdravím Vás,
mám menší problém s prvotní instalací phpBB 3.2.0
hledal jsem jestli se tu s tím někdo z Vás nesetkal, bohužel jsem nic nenašel.

Mám webhosting wedos.cz, na kterém jede více mých projektů.
poslední co sem instaloval, bylo několik let zpátky phpBB 3.0.12

Teď jsme se dohodly na přesunu na novou doménu
http://hra.sg-fallen.eu/

Zde je chybové hlášení, které mi to vypisuje...

Kód: Vybrat vše

Fatal error: Uncaught LogicException: Unable to register extension "phpbb" as extensions have already been initialized. in /data/web/virtuals/168220/virtual/www/subdom/hra/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php:790 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/168220/virtual/www/subdom/hra/phpbb/template/twig/twig.php(102): Twig_Environment->addExtension(Object(phpbb\template\twig\extension)) #1 /data/web/virtuals/168220/virtual/www/subdom/hra/cache/installer/container_edd8661cdbc16adfc424781340313ded.php(1954): phpbb\template\twig\twig->__construct(Object(phpbb\path_helper), Object(phpbb\config\config), Object(phpbb\template\context), Object(phpbb\template\twig\environment), '../cache/instal...', NULL, Object(phpbb\di\service_collection)) #2 /data/web/virtuals/168220/virtual/www/subdom/hra/vendor/symfony/dependency-injection/Container.php(314): phpbb_cache_container->getTemplateService() #3 /data/web/virtuals/168220/virtual/www/subdom/hra/vendor/symfony/dependency-injection/ContainerBuilder.php(447): Symfony\Component\Dependency in /data/web/virtuals/168220/virtual/www/subdom/hra/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php on line 790
Prosím Vás o radu, děkuji mnohokrát.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od TheEilag » stř 19. črc 2017 21:28:59

Dobrý den,

omlouvám se, ale nějak se v tom ztrácím.
Můžete popsat celý postup? Uvádíte, že jste fórum převáděl na novou doménu, pak uvádíte, že poslední co jste instaloval bylo několik let zpátky 3.0.12. V předmětu ale uvádíte Prvotní instalace phpBB 3.2.0.
Prosím, popište tedy, co jste dělal první a jak jste celkově postupoval. Opravdu luštit celou chybovou hlášku se mi nechce, když neznám ani Váš postup.
Děkuji za pochopení.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Jackins
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18. črc 2017 23:08:04

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od Jackins » stř 19. črc 2017 21:51:43

Zdravím,

je to prvotní instalace 3.2.0, žádný převod, prostě ČISTÁ instalace souborů, které jsem si zde stáhnul, rozbalil a nahrál na FTP.

https://www.phpbb.cz/download/phpbb3.2.0_cs.zip odsud stáhnuto.
Posléze rozbaleno v počítači a přes Total Commander nahráno na FTP.

Otevřel jsem si stránku a chyba byla na světě.


To že jsem instaloval 3.0.12, k tomu nepatří, jen že už jsem předchozí verzi systému v minulosti instaloval (pro jiný projekt)

S pozdravem Jackins

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od TheEilag » stř 19. črc 2017 22:58:56

Dobrý večer,

děkuji za informace.
Můžete ještě doplnit, kdy jste prováděl přesun na doménu hra.sg-fallen.eu?
V prvním příspěvku jste uváděl, že teď jste se dohodly na přesunu na novou doménu hra.sg-fallen.eu.
Ten přesun jste prováděl kdy? V době aktualizace, před aktualizací nebo po aktualizaci?
Když poskytnete bližší informace na výše uvedené otázky, budu moci tak lépe zjišťovat, kde vznikla chyba.
Děkuji za pochopení.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Jackins
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18. črc 2017 23:08:04

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od Jackins » stř 19. črc 2017 23:27:16

Dobrý večer,

přesunem, jsem nemyslel přesun fóra, ale doménu jsem koupil nedávno (17.7.) a z původní domény, odcházíme tak, že jí necháme zaniknout.
Proto potřebuji nainstalovat nové fórum a začít od nuly, jedná se tedy jak jsem zmínil o čistou instalaci a to soubory, které jsem stáhnul včera z této webové stránky.

S pozdravem Jackins

Jacob
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. črc 2017 7:41:46

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od Jacob » čtv 20. črc 2017 7:56:14

Dobrý den, koukám že mám stejný problém jako se tu teď řeší.

Asi před týdnem jsme s kamarádem koupily doménu a teď jsme řešily webhosting.
Když jsme sehnaly pro nás všestraný webhosting, kamaráda napadlo celý web postavit na PHP-Fusionu, to jsem ovšem zatrhnul, protože s tímto systémem nemám žádné zkušenosti, před pár lety jsem dělal moderátora na jednom fóru na Fifu, bohužel jak už to s těmito projekty bývá, fórum zaniklo.

Navrhnul jsem tedy phpBB, takže jsem včera stáhnul instalační soubor na phpBB 3.2.0.
Normálně jsem ho Extrahoval ze zipu a přes webového clienta našeho hostingu, ho nahrál na web.
Po spuštění stránky, se mi objevila stejná chyba, jako tady předchozímu uživately:

Kód: Vybrat vše

Fatal error: Uncaught LogicException: Unable to register extension "phpbb" as extensions have already been initialized. in /data/web/virtuals/169550/virtual/www/domains/fifa/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php:790 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/169550/virtual/www/domains/fifa/phpbb/template/twig/twig.php(102): Twig_Environment->addExtension(Object(phpbb\template\twig\extension)) #1 /data/web/virtuals/169550/virtual/www/domains/fifa/cache/installer/container_edd8661cdbc16adfc424781340313ded.php(1954): phpbb\template\twig\twig->__construct(Object(phpbb\path_helper), Object(phpbb\config\config), Object(phpbb\template\context), Object(phpbb\template\twig\environment), '../cache/instal...', NULL, Object(phpbb\di\service_collection)) #2 /data/web/virtuals/169550/virtual/www/domains/fifa/vendor/symfony/dependency-injection/Container.php(314): phpbb_cache_container->getTemplateService() #3 /data/web/virtuals/169550/virtual/www/domains/fifa/vendor/symfony/dependency-injection/ContainerBuilder.php(447): Symfony\Component\Dependency in /data/web/virtuals/169550/virtual/www/domains/fifa/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php on line 790
Webhosting jsme zvolily Wedos.
PHP7 co sem se tak koukal, děkuji předem za radu a odpověd.

S přáním pěkného dne Jacob
Fifa Master

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od TheEilag » čtv 20. črc 2017 23:15:16

Dobrý den,

takže pokud jsem tomu správně rozuměl, chcete nainstalovat zcela nové fórum, je to tak?
A máte verzi PHP7?

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Jacob
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. črc 2017 7:41:46

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od Jacob » pát 21. črc 2017 8:12:58

Dobrý den,

ano, chci nainstalovat nové fórum, je to tak ;-)
U PHP je nastavena výchozí hodnota 7.0, z přiloženého screenu vidíte, že mohu upravit.
php.png
Děkuji Jacob
Fifa Master

Jackins
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18. črc 2017 23:08:04

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od Jackins » pát 21. črc 2017 14:31:09

TheEilag píše:
čtv 20. črc 2017 23:15:16
Dobrý den,

takže pokud jsem tomu správně rozuměl, chcete nainstalovat zcela nové fórum, je to tak?
A máte verzi PHP7?

S pozdravem
TheEilag
Zdravím, ano je to tak.
Nebylo by nejlepší nainsatlovat si verzi 3.0.14? CO sem se tak koukal, na tu verzi je více stylů a modifikací.

Děkuji Jackins

Jacob
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. črc 2017 7:41:46

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od Jacob » úte 25. črc 2017 13:56:56

Děkuji, našel jsem si na webu starší verzi a všechno funguje.

S přáním pěknýho dne Jacob
Fifa Master

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvotní instalace phpBB 3.2.0

Příspěvek od TheEilag » úte 25. črc 2017 15:20:48

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že problém je již vyřešen, vlákno zamykám.
Děkuji za pochopení.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Zamčeno