Zimní/letní čas v phpBB 3.1.x

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Caleb
Příspěvky: 102
Registrován: pon 23. úno 2009 22:29:28
Kontaktovat uživatele:

Zimní/letní čas v phpBB 3.1.x

Příspěvek od Caleb » úte 01. lis 2016 22:41:25

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat jak funguje změna zimního a letního času v phpBB 3.1.x
Měl jsem za to, že to již bude fungovat automaticky v závislosti na UTC, ale nestalo se tak.
Nemám čistou instalaci, ale aktualizované forum z 3.0.13 na 3.1.10

Je třeba něco nastavit nebo se to musí stále dělat hromadně v DB jako ve verzi 3.0.x?

Děkuji

Uživatelský avatar
R3gi
Překladatel
Překladatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob 20. čer 2015 13:54:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní čas v phpBB 3.1.x

Příspěvek od R3gi » čtv 03. lis 2016 0:22:53

Já mám v Administraci nastavenu časovou zónu na Prahu, výchozí formát času upravený na

Kód: Vybrat vše

d. F Y, H:i
a časy sedí. V phpBB 3.1 je letní čas rozpoznáván automaticky podle časového pásma. Uživatelská nastavení však mají přednost před globálním nastavením. Mrkni, zda tedy nemáš v uživatelském panelu nastaveno jiné časové pásmo. Myslím, že phpBB měří čas podle serverového času. Ten by měl být asi také nastaven na UTC/GMT.

Uživatelský avatar
Caleb
Příspěvky: 102
Registrován: pon 23. úno 2009 22:29:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní čas v phpBB 3.1.x

Příspěvek od Caleb » čtv 03. lis 2016 22:23:13

Myslím si to taky, ale lze po provedené aktualizaci z 3.0 na 3.1 nějakým dotazem v DB všem uživatelů najednou nastavit správné UTC?

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní čas v phpBB 3.1.x

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pát 11. lis 2016 12:52:54

Ano, lze to. Většinou ale stačí nastavit zimní čas: viewtopic.php?t=17891

Pro své projekty mám přepínání času nastaveno cronem.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Uživatelský avatar
Caleb
Příspěvky: 102
Registrován: pon 23. úno 2009 22:29:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní čas v phpBB 3.1.x

Příspěvek od Caleb » sob 12. lis 2016 16:30:29

Otakar Pěnkava píše:Ano, lze to. Většinou ale stačí nastavit zimní čas: viewtopic.php?t=17891

Pro své projekty mám přepínání času nastaveno cronem.
To fungovalo ve verzi 3.0.x. Ve verzi 3.1.x je čas přepínán automaticky dle časového pásma (jak psal R3gi - díky)

Pro to, aby mí uživatelé napoprvé všichni lézt do nastavení a tam si to počátčně nastavili mi fungoval tenhle dotaz SQL

Kód: Vybrat vše

UPDATE `phpbb_users` SET `user_timezone` = 'Europe/Prague'

Odpovědět