Vlastní pole

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
Lugiak

Vlastní pole

Příspěvek od Lugiak » pát 21. říj 2016 20:51:59

Zdravím,
mám problém a to ten že pokaždé když chci upravit vlastní pole v uživatelském profilu přes ACP tak mě to hodí hlášku s neplatným formulářem (pro jistotu v angličtině:"The submitted form was invalid. Try submitting again.") a konec. Čili jakmile jednou vytvořím vlastní pole tak ho můžu leda tak smazat a znova založit když ho potřebují upravit. Neví někdo co s tím?

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní pole

Příspěvek od smiesek » sob 22. říj 2016 5:21:18

Napadá mě, i když to bude asi blbost, jestli tam nebude už nějaká provázanost na záznamy.

Jakou verzi fora používáte?

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní pole

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pon 24. říj 2016 23:06:20

Typ pole ovlivňuje typ sloupce v databázi, který bude vytvořen. Takže když vytvoříte pole s číselnými hodnotami (nevím teď jak je to přesně pojmenováno v phpBB), tak se podle toho vytvoří i sloupec v databázi, který bude brát pouze dané hodnoty. Lze to samozřejmě upravit ručně třeba přes phpMyAdmin.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Uživatelský avatar
Caleb
Příspěvky: 102
Registrován: pon 23. úno 2009 22:29:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní pole

Příspěvek od Caleb » stř 26. říj 2016 18:59:14

Bohužel mám úplně stejný problém :-(
Ve verzi 3.0.x jsem používal ještě MOD Profile Fields Control

Před upgradem jsem ho odinstaloval, ale uživatelská data v DB zůstala.
Po upgradu na 3.1.10 se mi tato data v profilech normálně zobrazují, v administraci jsou viditelná, ale bohužel nejsou nijak nastavitelná. Vyhodí to stejnou hlášku jako kolegovi...Neplatný formulář.

Pokud založím nový chová se také stejně...opět neplatný formulář.

Uživatelský avatar
Caleb
Příspěvky: 102
Registrován: pon 23. úno 2009 22:29:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní pole

Příspěvek od Caleb » stř 26. říj 2016 21:53:27

Trochu jsem pátral a na německém diskuzním jsem našel informaci, že nefunkčnost editace uživatelských polí je bohužel BUG ve verzi 3.1.10 a bude opravena až v dalším vydání.
https://www.phpbb.de/community/viewtopi ... 9#p1358324

Upravil jsem soubor ../includes/acp/acp_profile.php dle plánované opravy na GitHubu
https://github.com/phpbb/phpbb/pull/448 ... 4fbff34c69

Po úpravě mi již vše funguje tak jak má :-)

Odpovědět