instalace phpbb3

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » sob 24. zář 2016 11:25:38

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit co dělám špatně s instalací fóra? Několik phpbb3 sem již nainstaloval, ale teď se nemohu dostat přes jeden krok instalace.

Jakmile se dostanu ke kroku Pokročilá nastavení a dám pokračovat na další krok, dostanu tuto hlášku, zkusil sem to už 3x a pokaždé stejný výsledek.

Kód: Vybrat vše

General Error
SQL ERROR [ mysqli ]

Duplicate entry 'active_sessions' for key 'PRIMARY' [1062]

SQL

INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('active_sessions', '0')

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/driver.php
LINE: 855
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/mysqli.php
LINE: 193
CALL: phpbb\db\driver\driver->sql_error()

FILE: [ROOT]/install/install_install.php
LINE: 1253
CALL: phpbb\db\driver\mysqli->sql_query()

FILE: [ROOT]/install/install_install.php
LINE: 99
CALL: install_install->load_schema()

FILE: [ROOT]/install/index.php
LINE: 409
CALL: install_install->main()

FILE: [ROOT]/install/index.php
LINE: 289
CALL: module->load()

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od smiesek » sob 24. zář 2016 12:36:31

o jakou aktuální verzi fora se jedná, kterou se snažíte nainstalovat?

jinak co jsem se snažila dohledat by tato chyba mohla být v důsledku používaní PHP verze 5.3.6 a starší...
Naposledy upravil(a) smiesek dne sob 24. zář 2016 12:43:51, celkem upraveno 1 x.

Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » sob 24. zář 2016 12:43:36

verze co je tu ke stažení phpBB 3.1.9 + překlad

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od smiesek » sob 24. zář 2016 12:44:33

zkuste se podívat ještě na PHP verzi, viz můj upravený příspěvek výše

Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » sob 24. zář 2016 12:47:55

myslím že můj hosting používá 5.4

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Depotys » sob 24. zář 2016 16:42:56

Viděl bych to na duplicitu. Podívej se, zda máš prázdnou mysql databázi (respektivě, zda tam nejsou tabulky z jiné instalace), které smaž pokud nezachováváš nějaká data nebo phpBB instaluj na jinou databázi.

A pokud ti hosting umožňuje využívej pro phpBB3.1 na serveru PHP 5.6 *19*
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » sob 24. zář 2016 17:55:18

mysql sem pokaždé promazal když jsem to zkoušel instalovat znovu, jinak by mě instalace ani nepustila dál. Popravdě chci jedno existující forku pouze přenést, ale tohle se mi zdálo jednodušší jelikož na předchozí fórko nemám přístup, pouze do mysqlu či ftp.

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Depotys » sob 24. zář 2016 18:14:14

Pokud máš přístup k FTP a mysql původního fóra, tak je přesun otázka minut. Tak teď se rozmysli co tedy, ať víme kterým směrem tě navést. :D
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » sob 24. zář 2016 18:42:43

přístup mám, pouze na web ne, pokud to bude rychlejší a jednodušší tak ten převod.

--- SLOUČENO ---

Všude co sem četl, právě bylo zapotřebí dostat se do administrace fóra, kam přístup už nemám, pouze mysql, případně FTP.

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Depotys » ned 25. zář 2016 15:18:46

Tak jdeme na přesun a zpřístupnění do administrace..

Stažení dat ze starého hostingu:
  • přihlas se do FTP a stáhni všechen obsah, který patří k fóru které chceš přesunout
  • přihlas se do databáze běžícího fóra a vyexportuj si obsah databáze, který si stáhni také do počítače
Nahraní dat na nový hosting:
  • přihlas se do FTP hostingu kam chceš fórum přesunout a nahraj stažený obsah FTP z původního hostingu
  • po úspěšném nahrání najdi soubor config.php a uprav staré přihlašovací údaje k databázi na nové
  • přihlas se do databáze nového hostingu a naimportuj stažený soubor s daty staré databáze
  • pokud se mění i doména tak po úspěšném importu vyhledej tabulku prefix_config a uprav hodnotu cookie_domain
Obnovení přístupu:

Píšeš že nemáš přístup k fóru samotnému, není nic jednoduššího než si vytvořit uživatele s právy. Takže jsme stále přihlášeni v databázi (skrze phpmyadmin, adminer apod.) již přesunutého fóra a vykonáme SQL příkaz. V phpmyadmin je to v horní navigaci pod položkou SQL. Tam vlož následující kód:

Kód: Vybrat vše

INSERT INTO eU3_users (user_type, group_id, username, username_clean, user_regdate, user_password, user_email, user_lang, user_style, user_rank, user_colour, user_posts, user_permissions, user_ip, user_birthday, user_lastpage, user_last_confirm_key, user_post_sortby_type, user_post_sortby_dir, user_topic_sortby_type, user_topic_sortby_dir, user_avatar, user_sig, user_sig_bbcode_uid, user_jabber, user_actkey, user_newpasswd) VALUES (3, 5, 'Admin', 'admin', 0, '21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3', 'admin@tvojedomena.cz', 'cs', 1, 1, 'AA0000', 1, '', '', '', '', '', 't', 'a', 't', 'd', '', '', '', '', '', '');
Nezapomeň si změnit na první řádku prefix tabulek, jinak se sql dotaz nevykoná a vypíše ti error.. Toto zameň za Tvůj prefix:

Kód: Vybrat vše

eU3_
Tímto sql dotazem přidáš do databáze phpBB nového uživatele Admin (který má heslo admin).

Hotovo:

Doufám, že jsem na nic ve spěchu nezapomněl .., popřípadě mě někdo doplní nebo napíšeš kde jsi se zasekl.
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » ned 25. zář 2016 19:03:55

přepsal jsem config.php na mé nové nastavení, ale web teď ukazuje SQL chybu, že se nejde připojit na IP mysqlu, kterou mi to ukazjuje stále tu starou, a né nově přepsanou. Nemá se přepsat ještě někde něco?

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Depotys » ned 25. zář 2016 19:22:21

Prosím přesné znění chybové hlášky.
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » ned 25. zář 2016 19:24:12

Kód: Vybrat vše

General Error
SQL ERROR [ mysqli ]

Unknown MySQL server host 'mysql.hostinger.cz' (2) [2005]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Depotys » ned 25. zář 2016 21:00:33

Posledně jsem nad tímto dumal půl hodiny, zkus otevřít FTP, přejdi do adresáře ./cache a vymazej z tohoto adresáře všechen obsah (pokud tam máš htaccess nebo index.htm tak tyto soubory ponechej). Následně vyzkoušej načíst fórum.

Nezapomeň obsah tohoto adresáře před promazáním zálohovat!
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Lorax
Příspěvky: 18
Registrován: pát 30. led 2015 1:33:04

Re: instalace phpbb3

Příspěvek od Lorax » ned 25. zář 2016 21:35:42

Super, už fórko funguje, děkuju moc. Jen nevím jestli to má spojitost s přesunem, ale používám jeden mod, mChat a teď když chci něco napsat do chatu, tak zprávu odešlu a zobrazí se až když reloadnu stránku. Není to také jen nějaká banalita, nebo musím reinstal.

Zamčeno