Statický archiv fóra se zachováním odkazů

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
Mikk

Statický archiv fóra se zachováním odkazů

Příspěvek od Mikk » ned 06. bře 2016 12:38:51

Ahoj.

Je nějaká vyzkoušená, jak mohu archivovat phpBB fórum ve formě statických HTML souborů tak, aby stále fungovaly původní odkazy? Předpokládám tedy s nějakým redirectem v .htaccess.

Návťševník

Re: Statický archiv fóra se zachováním odkazů

Příspěvek od Návťševník » ned 06. bře 2016 13:47:54

Existují programy, které dokáží stáhnout stránku pro offline použití (i několik úrovní stránek). Pak by mělo samozřejmě jít nahrát takto stažené soubory na server. Problém je ten, že se tím pravděpodobně vytvoří víc souborů než je jich v původním phpBB (např. proto, že jedna stejná stránka může mít více URL adres), proto si myslím, že je lepší v administraci fóra vypnout registrace a upravit oprávnění tak, aby se dalo fórum číst, ale nedalo se do něho psát.

Mikk

Re: Statický archiv fóra se zachováním odkazů

Příspěvek od Mikk » ned 06. bře 2016 15:28:16

Díky. Zkoušel jsem to přes wget, ale nezdařilo se. Spíše věci chyběly a hlavně se mi nepodařilo stvořit žádné rozumné pravidlo pro zachování původních odkazů. Budu to dál zkoušet a kdyžtak dám vědět. Zamknout fórum je taky řešení, ale chtěl bych se vyhnout nutnosti pravidelné kontroly a nechat ležet nějakou PHP aplikaci jen tak není dobrý nápad.

Návťševník

Re: Statický archiv fóra se zachováním odkazů

Příspěvek od Návťševník » ned 06. bře 2016 16:09:15

Pro firefox existuje rozšíření scrapbook, se kterým mám dobrou zkušenost, ale je pravda, že jsem nikdy nezkoušel stáhnout celý web a znovu ho vystavit na internetu.

Uživatelský avatar
Martin Böhm
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 20
Registrován: úte 01. bře 2016 21:55:21
Bydliště: Praha, Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Statický archiv fóra se zachováním odkazů

Příspěvek od Martin Böhm » úte 15. bře 2016 2:14:13

Návťševník píše:...proto si myslím, že je lepší v administraci fóra vypnout registrace a upravit oprávnění tak, aby se dalo fórum číst, ale nedalo se do něho psát.
Toto potvrzuji, máme to tak například ZDE a funguje to dobře.
POMOHU Vám s telekomunikacemi, IT, investicemi a sociálními záležitostmi (sociální psychologie), to v rámci placené praxe přes SZ/telefon/e-mail. Pro bezplatnou, nenárokovatelnou podporu využijte veřejné sekce fóra. Navštivte zatím také [www.mojeretence.cz].

Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Odpovědět