Update z 3.0.9. na 3.1.x

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
dema
Příspěvky: 37
Registrován: pon 01. zář 2014 12:04:32

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od dema » sob 22. srp 2015 13:21:34

Ano ACP_MOBIQUO je sucast Tapatalku. Okej .MODY som nechal, uz sa nezobrazuje. Pomazal som len ACP_MOBIQUO a moduly pod nim co boli jeho sucastou.

Dakujem velmi pekne :)

leschek neprihlasen

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od leschek neprihlasen » sob 22. srp 2015 13:51:39

Já zapomněl napsat, že MODy se zobrazí, když v něm bude nějaký modul - nastavení MODu nebo rozšíření.
Pokud si duplikuješ databázi starého fóra, tak můžeš docela bezpečně aktualizovat fórum na 3.1, protože starou databázi budeš mít zálohovanou a budeš pracovat jen s tou nově vytvořenou - duplikovanou. Popsal jsem to celkem podrobně tady.

milsimr
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. kvě 2012 13:55:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od milsimr » stř 16. zář 2015 13:48:14

Zdravím,
použiji toto vlákno pro řešení minoritního problému, kvůli kterému se mi nové vlákno zakládat nechce.

Problém ve zkratce:
O víkendu proběhla aktualizace fóra ze starší verze 3.1.2 na 3.1.5, nicméně kvůli chybám, které jsou popsány už zde viewtopic.php?f=77&t=23156 byl dnes proveden úspěšný update na poslední verzi 3.1.6 ..

Nicméně update s sebou přinesl jednu minoritní chybičku. V ACP na stránce obecné má fórum potíže s kontrolou aktuálnosti verze fóra, viz.:
scr01.jpg
Přitom při přepnutí na záložku Systém je vše OK:
scr02.jpg
Co může být špatně? Popř. co a kde "fixnout"?

Díky!

~~~~~~~~~~~~~~

Edit: Problém vyřešen bez jediného zásahu z mé strany. Chybička byla tedy jinde? Nevadí.

leschek neprihl.

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od leschek neprihl. » stř 16. zář 2015 22:12:18

Já to měl taky a všiml jsem si, že web phpBB.com, na kterém se pravděpodobně kontroluje verze phpBB nefungoval, takže by to mohlo mít souvislost.

milsimr
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. kvě 2012 13:55:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od milsimr » čtv 17. zář 2015 10:12:20

Skoro bych přísahal, že jsem problém měl i chvíli po té, co phpbb.com včera naskočil zpátky (taktéž jsem si všiml, že jejich web byl down). Ale je dost pravděpodobné, že zde nějaká souvislost bude; nevadí - vše již funguje jak má, víc do toho vrtat nebudu.

S pozdravem,
M. Milsimr

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od smiesek » čtv 17. zář 2015 13:27:00

jak nejspolehlivěji aktualizovat forum 3.0 na 3.1 když na starší verzi fora jsou MODy a vzhled, které zatím nejsou podporovány v nové verzi fora?

Jakou cestu zvolit?

1. nainstalovat čistou verzi 3.1 a následně překopírovat kompletní databázi

nebo

2. aktualizovat verzi 3.0 na 3.1 i za předpokladu, že tam jsou ty nepodporující MODy a vzhled?

A předpokládám správně, že i když najdu podobný MOD který se používá u verze 3.0 pro verzi 3.1 nemohu spoléhat na to, že nastavení a data budou aktualizována, ale půjde o základní - původní nastavení?
Jde mi třeba právě o MOD typu Feedback, tak jestli data zůstanou a nebo půjde o čistou instalaci.

leschek neprihl.

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od leschek neprihl. » čtv 17. zář 2015 15:01:54

smiesek píše:Jakou cestu zvolit?

1. nainstalovat čistou verzi 3.1 a následně překopírovat kompletní databázi

nebo

2. aktualizovat verzi 3.0 na 3.1 i za předpokladu, že tam jsou ty nepodporující MODy a vzhled?
Ani jednu. ať už jsou ve fóru MODy, nebo ne, tak se aktualizace provádí takto: http://phpbb.cz/viewtopic.php?f=77&t=23034#p127049.

Pokud jsou na fóru MODy, tak platí to, co jsem napsal tady: http://phpbb.cz/viewtopic.php?f=77&t=23034#p127049 (v části další MODy).
smiesek píše:A předpokládám správně, že i když najdu podobný MOD který se používá u verze 3.0 pro verzi 3.1 nemohu spoléhat na to, že nastavení a data budou aktualizována, ale půjde o základní - původní nastavení?
Nechápu, na co se ptáš. MODy z phpBB 3.0 nemusí být kompatibilní se stejnojmennýma rozšířeníma pro phpBB 3.1 (můžou je dělat i jiní autoři). Často sice jsou, ale není to pravidlo. Např. autor ABBCode Boxu doporučuje MOD odinstalovat před tím, než se nainstaluje rozšíření, protože to jinak dělá na fóru neplechu.
smiesek píše:Jde mi třeba právě o MOD typu Feedback, tak jestli data zůstanou a nebo půjde o čistou instalaci.
Pokud MOD neodinstaluješ z databáze, tak v ní data zůstanou. Pokud najdeš stejné rozšíření, které je aktualizací původního MODu, tak by to mělo (ale nemusí) i fungovat jako v phpBB 3.0. Pokud najdeš rozšíření, které má jen podobnou funkci, tak s největší pravděpodobností MOD a nové rozšíření nebudou kompatibilní.

Odkaz na celkem podrobný návod na aktualizaci je v druhém příspěvku tohoto tématu.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od smiesek » pát 18. zář 2015 6:24:33

nepochopil...

takže forum mám na localhostu, kde jsou MODy, které jsou pro verzi 3.0 ... chcu forum updatovat na 3.1 ale současně nechcu přijít o data z MODu, které ovšem nejsou použitelné pro verzi 3.1 ale našla jsem tomu podobný MOD pro verzi 3.1 viz. můj i dřívější dotaz a Tvé doporučení na MOD Feedback, nebo i na nějaký ten chat.

Mám tedy všechny složky smazat, jak popisuješ v odkazu a následně updatovat verzi?

leschek neprihl.

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od leschek neprihl. » pát 18. zář 2015 12:06:47

smiesek píše:Mám tedy všechny složky smazat, jak popisuješ v odkazu a následně updatovat verzi?
Soubory z phpBB 3.0 se smažou (ale ne všechny - viz bod 2 v tomto příspěvku) a nahradí novými soubory z 3.1.

Pokud máš fórum na localhostu, tak je nejjednodušší vytvořit novou složku pro phpBB 3.1, do ní zkopírovat soubor config.php z původního fóra a složky s obsahem (fotky, soubory) který chceš zachovat a pak fórum aktualizovat.
Sám ještě duplikuju databázi a instaluji nové fórum na ten duplikát (kdyby se něco pokazilo, tak mám pořád původní fórum), takže nakonec mám původní phpBB 3.0 a nové (stejné) fórum 3.1.

MODy - Chaty jsou pro phpBB 3.1 nejméně 4, jak je to s jejich kompatibilitou vzhledem k původním MODům nevím (tedy kromě cBB chatu, který jde aktualizovat a zobrazí se v rozšíření vzkazy z MODu).

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od smiesek » pát 18. zář 2015 17:43:18

leschek neprihl. píše:Sám ještě duplikuju databázi a instaluji nové fórum na ten duplikát (kdyby se něco pokazilo, tak mám pořád původní fórum), takže nakonec mám původní phpBB 3.0 a nové (stejné) fórum 3.1.
jak že to? Lze to napsat ještě i jinak, abych to pochopila, co kde se instaluje a duplikuje? Nevím z toho, co je A a co B...

leschek neprihl.

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od leschek neprihl. » pát 18. zář 2015 18:00:33

leschek neprihl. píše:Odkaz na celkem podrobný návod na aktualizaci je v druhém příspěvku tohoto tématu.
Je tam popsáno i duplikování databáze.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od smiesek » sob 19. zář 2015 6:08:45

děkuju, myslím, že již pochopeno a testuju ;-)

Uživatelský avatar
Chavier87
Příspěvky: 134
Registrován: stř 15. bře 2006 1:00:00

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od Chavier87 » sob 19. lis 2016 23:12:05

Dobrý den,

postupoval jsem podle návodu v první příspěvku, vše jsem zálohoval, nechal uvedené soubory, přehrál nové soubory 3.0.10, při spuštění instalace se mi zobrazila hláška stejná jako u Ifča, problémy na řádku 56. Veze php mého hostingu je PHP Version 5.2.10-2ubuntu6.4, takže předpokládám, že nemohu pokračovat...

Tak jsem vrátil všechny zálohované soubory zpátky a ukazuje se mi všeobecná chyba "Could not get style data"

Teď jsem na mrtvém bodě a nevím co dělat.

Děkuji předem za pomoc.

Radgost
Příspěvky: 49
Registrován: stř 12. lis 2008 12:25:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od Radgost » úte 22. lis 2016 12:07:58

Zdravím,
provozuji jedno zájmové fórum ve verzi 3.0.12.
Můžete mi doporučit někoho kdo by za úplatu provedl upgread na poslední verzi?

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od Otakar Pěnkava » čtv 01. pro 2016 17:47:55

Pokud se nehlásí žádný ze členů týmu, tak se s aktualizací na phpBB 3.1 můžete obracet na mě.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Odpovědět