Update z 3.0.9. na 3.1.x

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Radgost
Příspěvky: 49
Registrován: stř 12. lis 2008 12:25:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od Radgost » čtv 08. pro 2016 14:34:24

Dobrý den,
díky za pomoc.
Fórum po vaší aktualizaci funguje tak jak má.

marsim21
Příspěvky: 20
Registrován: úte 23. říj 2007 23:04:29

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od marsim21 » čtv 23. úno 2017 18:32:00

Dobrý den chtěl bych požádat o pomoc z převodem fóra 3.0.14 na verzi 3.1.10 bohužel nedaří se mi.
Dnes načínám 8 den toto fórum mám načtené z hora dolů a obráceně a vždy se nikam nehnu.Chci podotknout nejedná se žádný warez fórum na což jsou tady všichni alergičtí jde o službu lidem stejně tak jak toto fórum. Fórum má skoro 10 let má svojí tradici.Začínal jsem myslím na verzi 3.0.2 a až do verze 3.0.14 jsem si jej vždy aktualizoval sám.Nyní jsem se rozhodl,že je nejvyšší čas jej převést na novější verzi 3.1.10 .
Nastudoval jsem návody nalezl jsem dva.Oba dva jsem vyzkoušel minimálně 20x a vždy se stejným výsledkem. Rozhodl jsem se pokud by byl někdo ochotný že bych i za rozumnou cenu to nechal udělat mistra.Bohužel jeden vycouval a druhý s tím to vidím,dle komunikace tak na půl roku.Tak jsem se rozhodl ještě jednou napsat sem třeba se už někdo najde kdo mě nenechá ve štychu a když už se do toho pustíme tak to převedeme za pár hodin ne za pár let.Fórum za své existence mělo výpadek snad jen 24 hodin a nedokáži si představit při komunikaci jaká probíhá, aby bylo fórum mimo provoz xxx dní.To by bylo pro začátek.Nyní popíši mé postupy a vše kolem.

Jak již jsem psal nalezl jsem zde dva návody.
První návod testovací,které ho jsem se držel nejvíce abych předešel problémům s kterými se stále potýkám.Vytvořil jsem virtuální databázi příklad:
Databáze s názvem databaze_databáze.cz já si vytvořil databáze.databáze.cz na ftp překopíroval obsah fora do složky test a upravil config.php v tu chvíli jsem vytvořil nezávislé fórum testovací.Tím jsem se mohl pustit bez problémů do testovací aktualizace abych si to nacvičil,aniž bych ohrozil stávající forum. Ve složce test jsem zanechal soubory ,,config.php,files,images a store a nakopíruji nové phpbb 3.1.10 samo již bez těch zanechaných souborů.Poté spustím instalaci proběhla celá instalace až po databázi na konci mě naběhlo plno error.Fórum samozřejmě nefunkční.Když jsem začal od začátku stejným postupem,opět jsem přepsal ftp zprovoznil a začal znova již to nešlo a hlásilo mi to že databázi mám 3.1.X asi 1RC3 tak nějak.
Vymazal jsem tabulky a vytvořil nové vyzkoušel xxx vždy jsem dopadl stejně podotýkám opravdu mám stažený instalační soubor 3.1.10 z phpbb.com
Upustil jsem od této instalace a poohlížel po jiné. Ještě doplním žádné mody vždy styl jen prosilver ostatní deaktivované.Výchozí jazyk bud angličtina nebo nahraný Cz .
Nevím jak ale dostal jsem se přímo k přechodové verzi z 3.0.14 na verzi 3.1.10 tak jsem se upnul na na mojí osvědčenou aktualizace projedu celím procesem odmažu vše nepotřebné až do porovnání souborů a hlášky že je vše dobře ,,File update was successful.,,a nyní se má updatovat databáze.Po odkliknutí aktualizace okamžitě vždy jen bílá obrazovka tohoto znění : Fatal error: Cannot redeclare phpbb_quoteattr() (previously declared in /srv4/www/xxxxx.cz/subdomains/test/includes/functions.php:4726) in /srv4/www/.........cz/subdomains/test/includes/functions.php on line 4977
Stránka hlásí toto: Parse error: syntax error, unexpected end of file in /srv4/www/.........cz/subdomains/test/index.php on line 256
Možná kdybych šel update fóra na tvrdo přímo na hlavním fóru bylo by vše ok,ale z toho mám opravdu strach.

Prosím poradí někdo kde je problém? Musím podotknout neumím Anglicky vše si musím překládat translátorem a jsem amatér, tak prosím na mě jak s dítětem co kde a jak.Pokud je potřeba více informací stačí napsat doplním.

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.
Pokud by se našel machr, který je ochotný převést za úplatu jsem jedno ucho.Prosím ne za půl roku a forma komunikace jednou za 3 dny,tak to nemá smysl.

marsim21
Příspěvky: 20
Registrován: úte 23. říj 2007 23:04:29

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od marsim21 » pát 24. úno 2017 13:20:04

To jsem opravdu necekal,ze je tu tak mrtvo.

marsim21
Příspěvky: 20
Registrován: úte 23. říj 2007 23:04:29

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od marsim21 » pát 24. úno 2017 19:46:21

Dá se s tímto ještě něco dělat?
Proběhne aktualizace a při posledním kroku kdy se má aktualizovat databáze po kliknutí jen bílá obrazovka tím nedokáži dokončit aktualizaci tabulek.
Naposledy upravil(a) marsim21 dne pát 24. úno 2017 22:52:20, celkem upraveno 1 x.

marsim21
Příspěvky: 20
Registrován: úte 23. říj 2007 23:04:29

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od marsim21 » pát 24. úno 2017 19:46:49

Po obnově zálohy ftp a tabulek
Schránka 02.jpg

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od smiesek » sob 25. úno 2017 5:21:58

pokusím se opravit, máte zprávu

marsim21
Příspěvky: 20
Registrován: úte 23. říj 2007 23:04:29

Re: Update z 3.0.9. na 3.1.x

Příspěvek od marsim21 » ned 26. úno 2017 19:18:31

Dobrý den nejdříve bych chtěl poděkovat ,,smiesek,, nesmírně mi pomohla a fórum se jí povedlo aktualizovat .
Nyní řeším dva problémy. První problém v administraci v horní liště chybí položka ,,Rozšíření,, viz přiložená příloha
Schránka 01.jpg
V Přizpůsobení chybí položky
Správa rozšíření
Správa rozšíření

V záložce Systém
Administrace fóra je položka Rozšíření povolená.
Schránka 03.jpg
Druhý problém
Veškeré emaily jak hromadný tak aktivační při registraci se chovají jako že odchází bez problémů,bohužel žádný nedorazí.Prosím věděl by, někdo kde by mohli být problémy?
A jak je řešit?

Odpovědět