Přesun fóra + upgrade

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Pandora Rosalez
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. led 2018 21:23:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Pandora Rosalez » stř 10. led 2018 22:09:59

Zdravím,

dostala jsem se k administraci fóra a potřebovala bych ho přesunout na nový hosting a také na něj dát aktuální verzi. Zatím jsem to zkoušela na testující web, abych to otestovala před ostrým přesunem a nikam jsem se stále nedostala... a už jsem z toho opravdu zoufalá.

Zkoušela jsem první hodit zálohu na nový systém a poté ji obnovit (přímo v administraci fóra). Buď to nešlo a nebo se na x-tý pokus napsalo, že to bylo úspěšné, ale pak to vypsalo jen hromadu chyb a nedalo se už nikam dostat... zkoušela jsem tedy nainstalovat na testovní web stejnou verzi fóra, ale to mi pro změnu nešlo nainstalovat a vypisovalo mi to další chyby... Pak jsem si našla návod, co je tady na fóru a etapu se zálohou a nějakou složkou dump jsem moc nepochopila... nefungují tam obrázky a taky jsem nenašla to, o čem se tam píše a tak jsem to tímto způsobem ani nedokončila.

Už opravdu nevím co tím, ta stará verze je plá chyb ale nevím, jestli by se to po aktualizaci celé nesesypalo. A když ano, jestli bych to vůbec ještě dala nějak dohromady... možná by se to pak mezi nejnovějšími přesunovalo líp, každopádně jsem už opravdu v koncích... Budu ráda za každou radu, už se v tom hrabu třetí den a opravdu už nevím... Díky...

Fórum je ve verzi: 3.0.8
URL: http://forum.mundolatino.cz/

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od TheEilag » stř 10. led 2018 22:53:08

Dobrý večer,

bohužel Váš popis problému je nedostatečný, neboť píšete o chybových hláškách, ale nenapsala jste o jaké se jedná(resp. jejich obsah popř. screen). Dále píšete, že stará verze je plná chyb, jakých? Uvádíte, že nevíte, jestli by se fórum po aktualizaci celé nezesypalo, jenže to mi nevíme taky, protože jste neuvedla o jaké chyby se ve staré verzi jedná.

Píšete, že chcete přesunout fórum na jiný hosting, ale na jaký?
Uvádíte, že jste si našla návod, můžete na něj poslat odkaz? Je možné, že třeba není určen právě pro Vaší verzi.
Navíc nevím, zda se snažíte fórum aktualizovat nebo prioritně přesunout z jednoho hostingu na druhý.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Pandora Rosalez
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. led 2018 21:23:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Pandora Rosalez » čtv 11. led 2018 7:40:50

Dobrý den,

na fóru jsou chyby jako: při smazání neaktivních uživatelů dojde k jejich smazání z administrace, na stránce fóra ale stále jsou; nejde nastavit jiná captcha než otázky a odpovědi; zamítnutý přístup do editace některých skupin uživatelů (z účtu administrátora); registruje se tam velké množství falešných účtů, protože nejde nastavit lepší zabezpečení... možná i další věci o kterých ještě nevím. Navíc se stahuje zvláštně záloha. Jednou mi to stáhne (z administrace) zálohu co má 90 MB a na další pokus má 380. Při stejném exportu. Z phpMyAdmin stejně tak.

Forum jede na hostingu xhosting.cz a chci ho přesunout na wedos. Hosting přímo k doméně ještě nemám, každopádně to testuji na jiném webu který na wedosu je. Zatím bezúspěšně.

Když jsem zkoušela zálohu obnovit na systému 3.2.1 tak to buď nešlo nebo mi to napsalo po exportu toto:
Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "index_body.html" (looked into: ).' in /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:215 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/phpbb/template/twig/loader.php(107): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('index_body.html') #1 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(139): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('index_body.html') #2 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(312): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('index_body.html') #3 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(378): Twig_Environment->getTemplateClass('index_body.html', NULL) #4 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/phpbb/template/twig/environment.php(151): Twig_Environment->loadTemplate('index_body.html', NULL) #5 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/T in /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 215
Nedalo se už poté nikam dostat.

Když jsem pak zkoušela nahrát dba přímo do phpMyAdmin tak na fóru sice nahraná byla, ale nebyli tam témata, uživatelé ani nic dalšího. Jen stejné info v patičce: počet uživatelů, počet témat, nejvíce lidí on-line a nebo uživatelské skupiny.

Chtěla jsem tedy zkusit obnovit zálohu na nově nainstalované verzi 3.0.8 ale nepovedlo se mi ani dokončit instalaci. Chybu mám na screenu, ale na notebooku kde teď nejsem.

Chci fórum přesunou a aktualizovat na novou verzi. Aktualizaci jsem vůbec nezkoušela, když vidím jaké jsou s tou zálohou problémy tak se bojím že se to celé sesype a nebudu to již moct nijak obnovit.

Jo a ten návod byl tady na fóru - jak zálohovat a obnovit databází. Je to téma hned v této sekci v oznámení.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Otakar Pěnkava » čtv 11. led 2018 15:29:39

Pandora Rosalez píše:
čtv 11. led 2018 7:40:50
Když jsem zkoušela zálohu obnovit na systému 3.2.1 tak to buď nešlo nebo mi to napsalo po exportu toto:
Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "index_body.html" (looked into: ).' in /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:215 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/phpbb/template/twig/loader.php(107): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('index_body.html') #1 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(139): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('index_body.html') #2 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(312): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('index_body.html') #3 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(378): Twig_Environment->getTemplateClass('index_body.html', NULL) #4 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/phpbb/template/twig/environment.php(151): Twig_Environment->loadTemplate('index_body.html', NULL) #5 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/T in /data/web/virtuals/122461/virtual/www/ml/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 215
Nedalo se už poté nikam dostat.
Smažte ve složce cache vše kromě index.html a .htaccess.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Pandora Rosalez
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. led 2018 21:23:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Pandora Rosalez » čtv 11. led 2018 21:19:18

Už jsem to předtím smazala, ale zkusila jsem to znovu... tentokrát to šlo nahrát a ani to nevyhodilo chybu, ale i když jsem smazala ty soubory z cache... tak tam nic nového na tom fóru nebylo. :( Přitom v phpMyAdmin ta databáze byla, ale jako kdyby v ní ani nic nebylo i když měla skoro 400MB. Dívala jsem se na ten soubor i v poznámkovém bloku a data tam jsou, tak vůbec nevím, proč to nikdy nejde obnovit... čekala bych, že tam budou témata a uživatelé, prostě vše. Asi teda ne.

Zkusila jsem nahrát dba ještě přímo v phpMyAdmin, ale nevím jestli se nahrála celá nebo ne. Poté to psalo na hl. stránce:

General Error
SQL ERROR [ mysqli ]

Table 'd122461_test.ml_config' doesn't exist [1146]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
Zkouším to ještě jednou celé smazat a nahrát znovu...

+ přidávám screen chyby při instalaci 3.0.8

Obrázek

Pandora Rosalez
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. led 2018 21:23:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Pandora Rosalez » čtv 11. led 2018 21:56:29

Tak další pokus, opět po nahrání vyskočila chyba... smazala jsem soubory z cache a stejně to i tak píše:
Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "index_body.html" (looked into: /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/styles/all/template).' in /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('index_body.html') #1 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('index_body.html') #2 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(329): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('index_body.html') #3 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(419): Twig_Environment->getTemplateClass('index_body.html') #4 /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/phpbb/template/twig/environment.php(277): Twig_ in /data/web/virtuals/122461/virtual/www/mundolatino/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232
Ale jinak ta dba nahraná je,jsou v ní i data... ale... nic víc. :-|

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od TheEilag » sob 13. led 2018 0:12:44

Dobrý den,

jakou máte verzi PHP na Wedosu(konkrétně, kde fórum testujete)?
Proč provádíte instalaci phpBB 3.0.8?
Je možné, že není phpBB 3.0.8 s verzí PHP kompatibilní.

Pokud tomu rozumím, tak na testovacím webu u Wedosu provádíte úplně novou instalaci nebo se snažíte přesunout fórum z původní domény?

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Pandora Rosalez
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. led 2018 21:23:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Pandora Rosalez » sob 13. led 2018 15:48:04

Na wedos je nastavené PHP verze 5.4. Stejná verze je napsaná i v administraci na aktuálním hostingu.
Prý se musí fórum přesunovat ze na stejnou verzi, na kterou je nainstalované a protože nevím, jak by dopadla aktualizace, tak ji chci dát na wedos na stejnou verzi, aby vše fungovalo.

Na testujícím webu jsem první provedla novou instalaci nové verze systému a na ni chtěla obnovit zálohu, jenže to nešlo... Chci přesunou fórum na wedos, aby bylo funkční a byli tam stejná data a také aby systém byl aktuální. Ale už nevím, jak jinak to udělat, když to nejde.

Zkusila jsem také to, že jsem nahrála na wedos zálohu databáze a potom přes FTP nahrála soubory fóra. Fungovalo to, ale fórum vyhazuje chyby při přihlášení a nebo při přidání nového příspěvku, i administrace byla rozhozená... chtěla jsem teď udělat screen, ale najednou tam ty chyby už nebyli a vše se srovnalo. Je tedy možné udělat přesun i takto? A jak mám fórum dostat z verze 3.0.8 na 3.2.1? Děkuji.

Při nahrání souborů pro aktualizaci mi to při vstupu k install píše toto:

Fatální chyba instalace

Fatální chyba instalace

index.php [ 320 ]

Module "" not accessible.

Pandora Rosalez
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. led 2018 21:23:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Pandora Rosalez » sob 13. led 2018 18:03:25

Tak už jsem koupila hosting přímo pro fóru, při přesunu mi tam znovu skáčou ty chyby... plus se zvětší celé fórum a blbne text. Vždycky ale jen při odeslání, pak je to ale zase v pohodě a téma, příspěvek se vytvoří...

Obrázek

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od TheEilag » ned 14. led 2018 13:06:39

Dobrý den,

nevím, zda se vyplatilo ihned investovat do hostingu, když nemáte vyřešené ani chyby ve fóru.
Pokud nemáte nastaveno, aby se při přesunu zobrazil obsah na Vaši testovací doméně, tak to nepůjde.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Pandora Rosalez
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. led 2018 21:23:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Pandora Rosalez » ned 14. led 2018 22:02:36

Jaký obsah? Obsah se tam zobrazoval a chyby tam také nebyly, proto jsem ho dala i na novou doménu...
Já bych ty problémy ráda vyřešila, ale i když jsem sem dala všechny chyby, screeny a nevím co, tak jste mi bohužel zatím nic neporadili...

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od TheEilag » pon 15. led 2018 0:36:36

Dobrý večer,

nezlobte se, ale vůbec nerozumím, co přesně tedy chcete.
Píšete několik příspěvků za sebou a už se v tom nějak ztrácím.
Vzhledem k nepřehlednosti tohoto tématu, zamykám.
Prosím, založte si nové téma a specifikujte přesně, co chcete dělat a co jste zkoušela, aktuálně píšete jeden postup, pak druhý postup a nakonec to dovršíte zakoupením hostingu.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Eva004
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 213
Registrován: úte 12. črc 2016 23:35:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun fóra + upgrade

Příspěvek od Eva004 » pon 15. led 2018 23:24:38

Podle příspěvků na tvém fóru se píše, že upgrade proběhl. Pokud je stále tvůj problém aktuální, založ nové vlákna: přesun fóra a upgrade odděleně.
NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptej se zde na fóru
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJ před položením dotazu.
NEURGUJ podporu.

Zamčeno