Je možné že se mi smažou přílohy ?

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Odpovědět
pb90
Příspěvky: 29
Registrován: úte 24. dub 2018 13:35:48

Je možné že se mi smažou přílohy ?

Příspěvek od pb90 » pát 01. čer 2018 10:07:11

Ahoj, pro jistotu se chci zeptat, mám vytvořené fórum a nahrávám i přílohy, tak že přílohu nahraju a vytvořím téma.
Stalo se mi ale, že předtím jak jsem měl zálohovaný web složku ftp i databázový soubor sql a přehrál jsem to poté na totožný hosting,
tak v příspěvcích ty přílohy nejsou, tedy jsou načtene ale když si je zobrazíte jsou takové černé, jako kdyby přeskakují tam ruzné barvy.

Chci se zeptat, čím to je způsobeno, rád bych tomu předešel, třeba se stane že budu muset přehrát zálohu na web, dělám je pravidelně jak ftp tak databázi, nahraju to a u řekněme 150x vytvořenách témat zmiznou přílohy, nebo se nějak poškodí.

Díky za pomoc

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné že se mi smažou přílohy ?

Příspěvek od smiesek » sob 02. čer 2018 6:09:20

máte odkaz fora?

pb90
Příspěvky: 29
Registrován: úte 24. dub 2018 13:35:48

Re: Je možné že se mi smažou přílohy ?

Příspěvek od pb90 » sob 02. čer 2018 9:31:07

Tak jsem dnes smazal obsah databáze i ftp, zkoušel jsem tam nahrát moji zálohu ftp i databáze.
Vše je v naprostém pořádku až na přílohy v příspěvcích.

Přílohy jsem přiřazene ale ten obrázek nejde vidět, jak si ho otevřete tak vypadají v tomto smyslu:

Obrázek

Díval jsem se do složky files, všechny soubory tam jsou.
Šel jsem následně do Přílohy - Správa příloh a bylo tam napsáno toto

Statistiky vašich souborů jsou pravděpodobně nepřesné a měly by být resynchronizovány. Aktuální hodnoty: počet příloh = 7, celková velikost příloh = 1.9 MiB.
Klikněte sem pro jejich resynchronizaci.


Nic se nevyřešilo

pb90
Příspěvky: 29
Registrován: úte 24. dub 2018 13:35:48

Re: Je možné že se mi smažou přílohy ?

Příspěvek od pb90 » sob 02. čer 2018 12:14:57

Tak jsem zjistil čím to je dle oficiální podpory. Já dělal zálohy přes FileZillu a ta má ve výchozím režimu v nastavení zapnuto:
Nastavení - Přenosy - a musíte odškrtnout volbu - považovat soubory bez přípony za ASCII soubory

Bohužel o své přílohy jsem přišel, ale už teď budu vědět, že při další záloze, je mít dobré toto vypnuto.
Testoval jsem to bez toho, udělal jsem zálohu a nahrál ji zpátky a vše fungovalo, prostě je problém ve filezille.

Tady je i oficiální téma k tomuto na phpbb https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... filezilla/

Obrázek

Odpovědět