Ochrana pred spambotmi

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Odpovědět
body64
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. úno 2017 20:57:38

Ochrana pred spambotmi

Příspěvek od body64 » pon 11. zář 2017 9:20:22

Mám problém pri nastavení správnej registrácie užívateľov v phpBB 3.2.0 verzii.
V nastavení registrácie mám nastavené aktivácia účtu - užívateľom (pomocou overenia aktivačným e-mailom). Čiže pre "normálneho reálneho" užívateľa (nie cez spambota) by malo dôjsť k registrácii-aktivácii po tom, ako on na svojom uvedenom e-mailovom konte potvrdí kliknutím svoju aktiváciu a stane sa novo registrovaným užívateľom (tak to mám nastavené: Nastaviť skupinu Noví členovia fóra ako základnú (dafaultnú)-ÁNO). Až po 3 príspevkoch by sa mal stať členom skupiny "užívateľ" : Limit príspevkov pre nového člena:3.
Čo sa mi však deje?
Na administrátorskom paneli vidím, ako mi pribúdajú v zozname inaktívnych užívateľov pomocou spambotov vygenerovaní fiktívni užívatelia (bez vedomej aktivácie) a sú nielen zaradení v skupine novo registrovaných užívateľov, ale sú aj v skupine "užívateľ", hoci nemajú žiadne príspevky. Je to v kontraste s mojimi hore popísanými nastaveniami.
Prosím, neviete mi povedať, v čom robím chybu pri nastavení fóra, resp. ako mám uvedený problém odstrániť, aby mi nepribúdali fiktívni nereálni užívatelia fóra? Zatiaľ som pre všetkých užívateľov v skupine "novo registrovaní užívatelia" vo všetkých fórach zmenil oprávnenie na "len čítanie", aby sa mi tam negenerovali aj fiktívne príspevky od tých fiktívnych užívateľov.
Vďaka za pomoc.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana pred spambotmi

Příspěvek od TheEilag » pon 11. zář 2017 18:40:36

Dobrý den,

v dnešní době jsou spamboti velmi inteligentní, dokáží si založit účet a taktéž aktivovat.
Otázka je, zda máte dostatečně nastavenou kontrolní otázku resp. CAPTCHA u registrace.
Mohu vědět o jakou doménu se jedná? Mohl by jste případně poslat prostřednictvím SZ(soukromé zprávy tady na fóru) přístupové údaje do administrace? Nemám u sebe věštící kouli, abych mohl zjistit, kde je chyba.
Děkuji za pochopení.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Odpovědět