Implementace phpBB na vlastní web

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Odpovědět
vlakant
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 13. říj 2016 14:16:58

Implementace phpBB na vlastní web

Příspěvek od vlakant » čtv 13. říj 2016 14:47:10

Předem se hluboce omlouvám, protože můj dotaz zde již je jistě mnohokrát zodpovězen, ale jsem tady nový a poprvé a na fóru se neorientuji, proto ač to sám nesnáším jsem si dovolil založit nové téma.
Pokud by to přeci jen hodně vadilo, prosím admina o smazání nevhodného příspěvku.
Jde o to, že v tuto chvíli studuji, jaké forum bude pro mě nejlepší a tak vybírám z několika možností a potřebuji pár informací od vás,kteří již tento pěkný nástroj používáte.

K dotazu. Doposud jsem používal Joomlu v kombinaci s Kunena fórem.
Bohužel mne dlouhodobě Joomla spíše svazovala ruce než pomáhala a tak nastalo období,kdy jsem tvořil vlastní web přímo sobě na míru až jsem se dostal k situaci,když řeším implementaci diskuzního fóra a to se mi na míru fakt psát nechce a byla by to i zbytečná práce, když existuje tolik vyvinutých nástrojů s podporou.

Mám tedy klasický web s typickou strukturou html,php a JS + data v MYSQL databázi.
Moje představa je, že bych potřeboval vložit fórum do stávajích stránek, tedy bez celkového formátování hlaviček,patiček, vpodstatě i některých stylů a rámů. Upravit si rozměry,barvy atd atd ...
1. lze tyto úpravy vůbec legálně s phpBB provádět(komerční i nekomerční weby)?
2. lze to vůbec? nebo jsou takové úpravy velmi časově a vědomostně náročné a nevhodné pro člověka,který se php věnuje teprve 2roky a v provozu má teprve tři weby?
3. existují nějaké návody,postupy a rady na vložení phpBB do stávajícího webu a stávající databáze,aniž by se narušila funkčnost webu? Tedy bez použití např. instalátorů webhostingů?
4.nejsem nijak náročný na funkce fóra, potřebuji jen základ, bez nějakých silných fórových nástrojů atd. Potřebuji prostě základ.Ale pokud možno kvalitní,ohebné a dlouhodobé řešení. Takže se raději ptám,jestli mi třeba nedoporučíte jiný nástroj, ikdyž tady takovou odpověď asi nečekám :)
5.Chápu sice,že fórum bude potřebovat vlastní tabulky v db,ale nerad bych se dostal do situace, kdy se například uživatel přihlásí na web,ale když chce jít do fóra přihlašuje se znova nebo je dokonce nasměrován na zcela jinou stránku ... Tohle je vážně hnus a nejednou jsem se s tím setkal ... Takže potřebuji, aby fórum dokázalo pracovat již se stávající databází uživatelů a se stávajícími session. Samozřejmě chápu a není problém session i tabulky doplnit o potřebné hodnoty ...
6. Teď mě nic nenapadá,ale těch problémů s implementací je jistě velmi mnoho, takže pro tuto chvíli se v posledním bodě se ptám na vaše rady a názory, co by jste mi doporučili,čemu se vyvarovat, co je naopak potřeba atp.

Mockrát děkuji za osvětu.

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Implementace phpBB na vlastní web

Příspěvek od Depotys » čtv 13. říj 2016 17:13:07

1.) Ano lze ..

2.) Samozřejmě, ovšem záleží jak moc potřebuješ ohýbat celý systém. Nevím jak rozsáhlý je Tvůj web, ale pravděpodobně bych nenapojoval phpBB na zbytek webu, ale zbytek webu na phpBB.

3.) Ne, takový univerzální návod ti nikdo neposkytne. Maximálně základní nasměrování. Více nelze.

4.) Ono záleží co si představuješ pod pojmem základ. Pokud nepotřebuješ vymoženosti phpBB, ale potřebuješ opravdu jen základní diskusní platformu tak se jedná v podstatě pouze o pár sql dotazů. V takovém případě to zabere mnohem méně času než se prát s phpBB.

5.) Viz. odpověď k druhému bodu.

--

Hodně dobře bych si rozmyslel co vlastně od diskusního fóra opravdu očekávám. Pokud mi stačí nějaká jednoduchá diskusní platforma + úplně základní administrace, vůbec bych neuvažoval na propojení webu s phpBB. Pokud se ovšem rozhodneš pro phpBB napojoval bych to spíše obráceně, jak jsem řekl u druhého bodu odpovědi. Ale záleží na struktuře webu. V podstatě ti k tomu stačí základy php.
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

vlakant
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 13. říj 2016 14:16:58

Re: Implementace phpBB na vlastní web

Příspěvek od vlakant » pát 14. říj 2016 16:49:20

Děkuji za odpověď.
Potřebuji fórum jako doplněk k webu a nikoli naopak,takže ohýbat web k foru je hloupost v tomto případě.
A ani by to nešlo. To bych mohl začít téměř znova.
Pokud je to tak, jak píšeš, opravdu by bylo jednodušší napsat si forum sám.
Přesto jsem si dovolil stáhnout celé forum a nahlédnout do zdrojáků.
Teda aspoň do pár těch co mě zaujaly. Líbí se mi jakým stylem je phpBB napsáno, je mi to velmi blízké, kody mi příjdou srozumitelné a jasné...
Budu ještě pátrat dále. Třeba najdu něco vhodného, protože právě nad těmi dotazy, nad funkcemi fora a kravinkama jako smajly, editor,administrace fora ... mě se prostě nad tím nechce přemýšlet a nejraději bych to odněkud okopíroval a použil principy,které již dávno někdo chytřejší sestrojil a vymyslel,než abych začínal od nuly a potýkal se s dalšími a dalšími pastmi. Ono se to nezdá, ale i v relativně jednoduchém diskuzním foru je spousta věcí a funkcí ... Mě stačilo, když jsem psal hloupý interní komunikátor mezi uživateli. Zdánlivě banalita se protáhla na několik týdnů práce ... A to byl jen zlomek diskuzního fora.
Každopádně děkuji. Pokud nenajdu nic lepšího, asi stejně začnu ohýbat phpBB a postupně si ho přizpůsobím ... Ono v podstatě jde jen o to ho nastylovat do stavajicíh stránek + napojit na databázi a okleštit o pár pro mě zbytečných funkcí. Naopak jiné bych dokonce dokázal zneužít :) třeba pěkný uploader nebo mailer ...

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Implementace phpBB na vlastní web

Příspěvek od Depotys » pát 14. říj 2016 19:21:09

Jak jsem ti už řekl, ono záleží jak je konstruován ten web. Kdyby jsi zaslal alespoň odkaz, řekl bych ti k tomu více.

BTW. Vcelku nechápu, jak ti může být srozumitelný kód phpBB, když sám říkáš že kecálka jsi dělal XY týdnů. :D
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Odpovědět