Propojení databáze uživatelů více fór

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Odpovědět
Rokol_XVII
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. úno 2015 22:46:52

Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od Rokol_XVII » čtv 07. dub 2016 16:27:23

Zdravím, mám jednu otázku ohledně propojení tabulky s uživateli. Pracuju na jednom projektu, který obsahuje více phpbb fór a mým cílem je sjednotit registrace tak, aby se stačilo registrovat na jednom fóru a automaticky pod stejnými údaji se uživatel připojí i na ostatních fórech.

Zkoušel jsem postupovat podle návodu http://www.phpbb.cz/knowledge/navod.php?id=52, tak, že jsem ještě před instalací v daném souboru přepsal pouze řádek pro uživatele (USERS_TABLE), ale i tak to vytvořilo tabulku "předpona_users" místo mnou požadované tabulky. Poté jsem to zkusil přepsat až po instalaci a přejmenoval jsem tabulku podle toho, jak jsem potřeboval, ale potom mi to vyhodilo error, že tabulka "předpona_users" neexistuje.

Je možné, že jsem nezkusil všechny možné způsoby, ale mě už nic nenapadá, tak budu rád, pokud mi někdo bude schopný poradit s vyřešením tohoto problému.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od kksmirice » čtv 07. dub 2016 20:58:17

Nevím jak jste postupoval, ale o tom co zde zmiňujete jako postup v článku není ani zmínka.

Ne že jste nezkusil všechny možné způsoby, ale Vy jste neprovedl ten jediný správný. Proto to nefunguje.
Zkuste si přečíst článek řádek po řádku a držet se pokynů.

Doména?
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup


Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od kksmirice » pát 08. dub 2016 17:27:59

Ano, přesně tak. Je to popsáno hned v první větě uvedeného článku:
Všechna fóra, na kterých chcete uživatele sdílet, nainstalujte...
EDIT:
@Rokol_XVII: na svých fórech jsem provedl úpravu podle článku. Na obou jsou stejní uživatelé a registrace uživatele se provede v obou fórech (logicky).
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

MaNe
Příspěvky: 158
Registrován: ned 04. led 2009 3:04:33

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od MaNe » pon 25. dub 2016 0:05:39

Trochu odbočím - v mém případě každé fórum raději vlastní databáze, což by dle instrukcí neměl být problém. Čemu však nerozumím je, zda může být každé fórum (jsou dvě, říkejme jim tedy 1 a 2) na jiné doméně, tj. každé se svým hostingem a vlastní databází...
Spojit je znamená, že databázi pro druhé fórum bych měl brát také z domény č. 1? (protože dle návodu by o sobě nevěděly...). Nebo volání dtb z 2. nasměrovat na dtb 1.? V tom případě bych prosil o konkrétní návod, kam doplnit cestu...
Dále mne zajímá, zda spojení bude trvalé a obousměrné, tj. zda nejde jen o jednorázové přenesení uživatelů a zda je jedno, ve kterém fóru se nový uživatel zaregistruje - vždy se objeví v obou.
A konečně poslední dotaz: počet příspěvků bude u konkrétního uživatele na každém fóru počítán zvlášť, nebo jakou součet?
Omlouvám se za případnou stupiditu dotazů, ale mně se to prostě nepodařilo z návodu na propojení uživatelů nad více fóry vyčíst.
Díky moc za váš čas.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od kksmirice » pon 25. dub 2016 18:07:31

Docela dobrý dotaz.
Ne na každém hostingu realizovatelné.
MaNe píše:Trochu odbočím - v mém případě každé fórum raději vlastní databáze, což by dle instrukcí neměl být problém. Čemu však nerozumím je, zda může být každé fórum (jsou dvě, říkejme jim tedy 1 a 2) na jiné doméně, tj. každé se svým hostingem a vlastní databází...
Spojit je znamená, že databázi pro druhé fórum bych měl brát také z domény č. 1? (protože dle návodu by o sobě nevěděly...). Nebo volání dtb z 2. nasměrovat na dtb 1.? V tom případě bych prosil o konkrétní návod, kam doplnit cestu...
Uživatelé nejsou závislí na doméně, ale na databázi. Jediná podmínka je, aby k oběma databázím měl použitý uživatel MySQL přístup. To zda využijete tabulky na 1 doméně, nebo na 2 doméně je jedno. Ta druhá nikdy nebude využita.

Což je i odpověď na další část Vašeho dotazu.
MaNe píše:Dále mne zajímá, zda spojení bude trvalé a obousměrné, tj. zda nejde jen o jednorázové přenesení uživatelů a zda je jedno, ve kterém fóru se nový uživatel zaregistruje - vždy se objeví v obou.
A konečně poslední dotaz: počet příspěvků bude u konkrétního uživatele na každém fóru počítán zvlášť, nebo jakou součet?
MaNe píše:konkrétní návod, kam doplnit cestu...
je uveden ve zmiňovaném příspěvku.

Pokud chcete výše zmíněný problém realizovat, uveďte domény, které chcete použít.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

MaNe
Příspěvky: 158
Registrován: ned 04. led 2009 3:04:33

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od MaNe » úte 26. dub 2016 8:51:47

jedná se o zvukarina.cz (zaběhlé fórum) a osvetlovac.info (čerstvá instalace). Oba ve Wedosu

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od kksmirice » úte 26. dub 2016 16:16:14

To bude pravděpodobně ten případ hostingu, na kterém to nepůjde zrealizovat.
Domnívám se, že Wedos neumožňuje mít jednoho uživatele do více databází. To by Vám sdělili na jejich podpoře.

Pokud by mohl být jeden uživatel pro dvě databáze, pak by to šlo řešit uvedeným návodem, v opačném případě je pouze jedna možnost - použít jednu databázi pro oba weby.

Další možností je přejít na hosting, kde to lze zrealizovat.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

MaNe
Příspěvky: 158
Registrován: ned 04. led 2009 3:04:33

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od MaNe » stř 27. dub 2016 15:41:10

Díky, zjistím.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení databáze uživatelů více fór

Příspěvek od kksmirice » stř 27. dub 2016 16:27:43

Že to lze řešit můžete vidět tady a tady. Na obou fórech jsou registrace zapnuty a změna se projeví po registraci v jednom fóru také na tom druhém.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Odpovědět