Smazani uzivatele

Diskuse výhradně o phpBB2.
Pravidla fóra
Dnem 1.1.2009 oficiálně skončila podpora pro phpBB2. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány jen do 1.2.2009. Proto doporučujeme co nejrychleji přejít na aktuální verzi phpBB3, která je ke stažení zde nebo zde.
invalid user
Příspěvky: 2913
Registrován: čtv 01. led 1970 2:00:00

Smazani uzivatele

Příspěvek od invalid user » ned 25. úno 2007 12:23:02

Ahoj, phpbb jsem vicemene jen uzival o moc nespravoval, ale nastal mi problem s tim, jak smazat uzivatele z fora. Jeste bych se chtel zeptat zda jde udelat to, ze uzivatele budu mic t registrovat jen ja. Bohuzel se tam registruje kazdej den tak 5 uzivatelu ktery jsou tam vicemene "nanic".... JEn se zaregistruji a nic nepisou... navic jsou z ruska, finska, USA...

Predem diky za odpoved

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od smiesek » ned 25. úno 2007 14:10:56

Durmitor píše: Ahoj, phpbb jsem vicemene jen uzival o moc nespravoval, ale nastal mi problem s tim, jak smazat uzivatele z fora. Jeste bych se chtel zeptat zda jde udelat to, ze uzivatele budu mic t registrovat jen ja. Bohuzel se tam registruje kazdej den tak 5 uzivatelu ktery jsou tam vicemene "nanic".... JEn se zaregistruji a nic nepisou... navic jsou z ruska, finska, USA...

Predem diky za odpoved


1. uživatele z fora smažeš následovně
- Administrace fora > Uživatelé (Administrace) > zadáš nick a dole zaškrtneš smazat a dáš OK

2. co se týče registrování cizinců
- to co popisuješ jsou pro nás tzv. boti záleží jakou verzi fora používáš a určitě doporučuji nasadit zpětný opis kodu

sepko
Příspěvky: 128
Registrován: pát 28. črc 2006 0:00:00
Bydliště: SK-MT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sepko » ned 25. úno 2007 15:57:30

keby si chcel užívateľov registrovať sám, to by si musel trochu prekopať scripty, aby sa užívateľom nezobrazovala stránka registrácie, je ešte aj možnosť aktivácie užívateľov administrátorom, ale popisovaný problém by to neriešilo, venuj sa radšej hľadaniu vo forach a témach, kde sa píše o spambotoch, určite nájdeš mnoho tipov, ako sa brániť proti nim, jeden z možných riešení tu už písala Vendula, ale o mnoho účinnejšie je aplikovať viac ochranných opatrení, existuje na to aj množstvo MODov,
ako som písal, treba len pohľadať príslušné príspevky

Blesk
Příspěvky: 83
Registrován: pát 09. bře 2007 1:00:00

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od Blesk » stř 02. kvě 2007 13:40:59

Můžu smazat uživatele? Začíná se mi registrovat dost spammerů. Můžu je smazat? Aniž bych je o tom informoval.
Naposledy upravil(a) christian dne stř 02. kvě 2007 14:26:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Smaznuta duplicita

Uživatelský avatar
seqwence
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1769
Registrován: stř 27. pro 2006 1:00:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od seqwence » stř 02. kvě 2007 13:58:08

proč by jsi nemohl, nahoře to máš napsané, smaž je, a nasaď zpětné opis. kodu.
Ano komfort nade vše, tady to máš -

Kód: Vybrat vše

Soubor k úpravě: includes/usercp_confirm.php 
Najděte sekvenci: 
--------- 
$db->sql_freeresult($result); 
$code = $row['code']; 

Nahraďte za: 
----------- 
$db->sql_freeresult($result); 
$code = strrev($row['code']); 

Dále v language/lang_czech/lang_main.php přidejte (pouze v sk/cz verzi!): 
$lang['Confirm_code_explain'] = 'Pozor, zapište kód v opačném pořadí, než ho vidíte. Kód je citlivý na malá a velká písmena. Nulu poznáte podle přeškrtnutí.'

Endure to the end.

Blesk
Příspěvky: 83
Registrován: pát 09. bře 2007 1:00:00

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od Blesk » stř 02. kvě 2007 15:30:48

Díky za odpověď. Ale ještě otázku. Co to znamená zpětný opis kódu?

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od ameeck » stř 02. kvě 2007 15:50:16

Blesk píše: Můžu smazat uživatele? Začíná se mi registrovat dost spammerů. Můžu je smazat? Aniž bych je o tom informoval.

Samozřejmě máš právo smazat uživatele, nemáš žádnou povinnost jejich účty na fóru udržovat


a zpětný opis kodu znamen za musis zadat overovaci kod pozpatku, s tim si automaticke OCR ctecky neporadi

wrx-sti.info

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od wrx-sti.info » pát 04. kvě 2007 20:53:17

Zdravím... mám k uvedenému taky dotaz.... přestože používám opis kódu, tak se mi boti registrují.... je proti tomu obrana??? (resp. možná ten bot je jen jeden - alespoň podle některých příznaků to tak vypadá)... Používám verzi 2.0.21. Zapnul jsem ověření adminem, ale nebaví mě pořád dokola umazávat.... Doufám, že nepokládám už zodpovězenou otázku... pokud jo, tak se omlouvám. Stránky s fórem teprve stavím a phpbb se učím, takže zkušenosti nic moc....
Díky předem za každou odpověď.

wrx-sti.info

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od wrx-sti.info » pát 04. kvě 2007 20:55:46

Anonymous píše: Zdravím... mám k uvedenému taky dotaz.... přestože používám opis kódu, tak se mi boti registrují.... je proti tomu obrana??? (resp. možná ten bot je jen jeden - alespoň podle některých příznaků to tak vypadá)... Používám verzi 2.0.21. Zapnul jsem ověření adminem, ale nebaví mě pořád dokola umazávat.... Doufám, že nepokládám už zodpovězenou otázku... pokud jo, tak se omlouvám. Stránky s fórem teprve stavím a phpbb se učím, takže zkušenosti nic moc....
Díky předem za každou odpověď.


Aha... blbě čtu... kód pozpátku .... OCR čtečka .... vyřešeno.... Díky a sorry :wave:

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od WhiteWolfSix » pát 04. kvě 2007 20:56:06

Anonymous píše: Doufám, že nepokládám už zodpovězenou otázku... pokud jo, tak se omlouvám.

Tak si sa celkom trafil. Stačí tu na fóre hľadať. Kľúčové slová sú spam, spamboti, obrana...
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Stiefell
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. bře 2008 18:51:34

Re: Smazani uzivatele

Příspěvek od Stiefell » úte 11. bře 2008 18:54:37

seqwence píše:proč by jsi nemohl, nahoře to máš napsané, smaž je, a nasaď zpětné opis. kodu.
Ano komfort nade vše, tady to máš -

Kód: Vybrat vše

Soubor k úpravě: includes/usercp_confirm.php 
Najděte sekvenci: 
--------- 
$db->sql_freeresult($result); 
$code = $row['code']; 

Nahraďte za: 
----------- 
$db->sql_freeresult($result); 
$code = strrev($row['code']); 

Dále v language/lang_czech/lang_main.php přidejte (pouze v sk/cz verzi!): 
$lang['Confirm_code_explain'] = 'Pozor, zapište kód v opačném pořadí, než ho vidíte. Kód je citlivý na malá a velká písmena. Nulu poznáte podle přeškrtnutí.'

Jen chci upozornit že nakonci langu chybí ";" takže to poté hází systax error ;)
Tudíž by to mělo vypadat nějak takle :

Kód: Vybrat vše

Soubor k úpravě: includes/usercp_confirm.php 
Najděte sekvenci: 
--------- 
$db->sql_freeresult($result); 
$code = $row['code']; 

Nahraďte za: 
----------- 
$db->sql_freeresult($result); 
$code = strrev($row['code']); 

Dále v language/lang_czech/lang_main.php přidejte (pouze v sk/cz verzi!): 
$lang['Confirm_code_explain'] = 'Pozor, zapište kód v opačném pořadí, než ho vidíte. Kód je citlivý na malá a velká písmena. Nulu poznáte podle přeškrtnutí.';
;)

Zamčeno