K čemu je tabulka phpbb_confirm? Má 60MB

Diskuse výhradně o phpBB2.
Pravidla fóra
Dnem 1.1.2009 oficiálně skončila podpora pro phpBB2. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány jen do 1.2.2009. Proto doporučujeme co nejrychleji přejít na aktuální verzi phpBB3, která je ke stažení zde nebo zde.
jerrry
Příspěvky: 147
Registrován: stř 05. lis 2008 23:27:51

K čemu je tabulka phpbb_confirm? Má 60MB

Příspěvek od jerrry » stř 05. lis 2008 23:33:57

Ahoj,
předně díky za tohle support fórum, často jsem tady našel spoustu dobrých rad. Teď jsem ale objevil věc, na kterou mi tlačítko Hledat odpověď nedalo. Mám phpBB 2.0.23 a jakmile dodělám koverzi DB do UTF-8, tak se chystám na přechod na phpBB3. V databázi jsem objevil tabulku phpbb_confirm, která má u mě na fóru velikost přes 60MB (moje fórum má cca 6000 zaregistrovaných uživatelů a kolem 80000 příspěvků). Na google jsem vypátral, že se do té tabulky ukládají ověřovací kódy, které phpBB tuším od verze 2.0.6 používá při registraci jako ochranu proti spambotům (i když já to na fóru nepoužívám, mám nahozený antispam mód, který je lepší). Proto se ptám, co se stane, když tuhle tabulku "vyčistím" (podobně, jako se to třeba občas dělá s phpbb_sessions)? Začne se plnit zase od začátku nebo si tím odstřelím fórum? Má vážně dost MB a pokud by to šlo ji nějak "uklidit" tak budu rád za jakoukoliv radu, co s tím.

Díky a fajn večer,

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: K čemu je tabulka phpbb_confirm? Má 60MB

Příspěvek od ameeck » čtv 06. lis 2008 16:38:10

Určitě tam němá co dělat tolik záznamů, každý záznam by se měl smazat po tom co se uživatel registruje a kód použije.

Je možné že všechny ty nadbytečné klíče vznikli z pokusů botů se registrovat.

Mělo by být naprosto v pohodě použít na tu taubulku TRUNCATE nebo smazat všechny záznamy. Jediná možná nepříjemnost, že uživatel který se registruje a ještě nepoužil svůj registrační klíč se nebude moct aktivovat, to můžeš udělat pak ručně. edit: Ted vidím, že to nepoužíváš, tento problém tedy odpadá.

Pokud se chystáš převést fórum tak ji stopro vyčisti před převodem.

jerrry
Příspěvky: 147
Registrován: stř 05. lis 2008 23:27:51

Re: K čemu je tabulka phpbb_confirm? Má 60MB

Příspěvek od jerrry » čtv 06. lis 2008 16:53:34

Díky za odpověď, to mě nenapadlo že to může být zaprasené kvůli spambotům, kteří se pokoušeli automaticky zaregistrovat ale kvůli tomu hacku co tam mám se jim to nepovedlo, a tak záznam zůstal viset v databázi. Ok tedy, dám truncate a snad bude klid ;-)

Zamčeno