SQL queries - co to je za hodnotu?

Diskuse výhradně o phpBB2.
Pravidla fóra
Dnem 1.1.2009 oficiálně skončila podpora pro phpBB2. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány jen do 1.2.2009. Proto doporučujeme co nejrychleji přejít na aktuální verzi phpBB3, která je ke stažení zde nebo zde.
Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od smajlik » stř 24. říj 2007 9:33:01

Ahoj, SQL queries je co za hodnotu? Mam pres 116 a zda se mi to dost.

Page generation time: 0.6789s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 116 - GZIP disabled - Debug on


Vcera mi psali z hostingu, ze me dali na jinej server, ze jsem opet zatezoval. Nekde jsem se docetl, ze mod Color Group dokaze zacyklit a pak vali dotaz za totaze. Skupiny v CG jsem vypnul, ale vic me nenapada.

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od R-stick » stř 24. říj 2007 10:24:53

Je to počet dotazů provedených do databáze. Ten se mění při každém novém sestavení stránky, takže záleží, kdo a v "jakém množství" na webu právě je.

Ovšem pokud ti z hostingu píšou, že jim zatěžuješ při tomto počtu databázi, tak od nich velmi rychle zdrhej, protože jim to asi jede na nějakém strašlivém šrotu. Na normálním hostingu by něco takového neměli ani registrovat - já např provozuji e-obchod, kde mi databáze provádí na jedno sestavení stránky těch dotazů několik stovek ...... - no a podle jejich reakce bych jim asi na jejich hostingu usmažil procesor .... :D :D :D
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od smajlik » stř 24. říj 2007 10:34:33

R-stick píše:Je to počet dotazů provedených do databáze. Ten se mění při každém novém sestavení stránky, takže záleží, kdo a v "jakém množství" na webu právě je.

Ovšem pokud ti z hostingu píšou, že jim zatěžuješ při tomto počtu databázi, tak od nich velmi rychle zdrhej, protože jim to asi jede na nějakém strašlivém šrotu. Na normálním hostingu by něco takového neměli ani registrovat - já např provozuji e-obchod, kde mi databáze provádí na jedno sestavení stránky těch dotazů několik stovek ...... - no a podle jejich reakce bych jim asi na jejich hostingu usmažil procesor .... :D :D :D
Já už jsem z toho docela našťastnej. Běží to sice na jádru phpbbplus, ale těch návštěv za den nemám zase tolik.
Myslíš tedy, že Page generation time: 0.6789s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 116 - GZIP disabled - Debug on je v normě?
Nevadí třeba, že tam mám reklmaní lišty? Měl jsem hosting u Blueboardu.cz a tam mě vyhodili, prej jim padal server. Teď jsem na Isol.cz, ale prej je taky zatěžuju. Zajímavé je, že je zatěžuji jen s jednim webem. Mám dva hostingy a weby na jádru phpbbplus. Nemůže to dělat nějaky mod?

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od R-stick » stř 24. říj 2007 10:46:36

Myslím, že to v normě je - spíš to vypadá, že jim server zatěžuje nějaký php skript - alespoň podle onoho výsledku. Ještě jednou bych to probral s hostingem, aby ti řekli co přesně jim server zatěžuje - pokud by ti ale opět tvrdili že databáze, volil bych jiný hosting.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od smajlik » stř 24. říj 2007 11:26:49

A co by jsi radil za dobrý a levný hosting? Psal jsem dotaz, tak cekam, co mi odpoví ohledně té DB.

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od R-stick » stř 24. říj 2007 14:32:13

dobrý a levný hosting nenajdeš, najdeš buď dobrý hosting, nebo levný hosting. Musíš hledat. Já např jedu na Anowebu ( http://www.anoweb.cz ) což je jeden z nejdražších hostingů - ale zato jsem se dosud s žádnámi problémy nesetkal.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od ameeck » stř 24. říj 2007 16:21:18

Jinak ad Colour Groups, je to problémová modifikace a my ji tu nepodporujeme, protože ze zkušenosti nadělala víc neplechy než užitku. Doporučil bych ti stáhnout si ten MOD a kouknout se do instalačního soubor a postupovat přesně opačně, tedy MOD odinstalovat. Tedy např. místo toho aby si někde nahradil kus kódu, tak tam vrať ten původní.

Nevím jak budou fungovat s phpBB+, ale existují kvalitní a nenáročné MODy na barevné skupiny, vyhrabu někde odkazy.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od smajlik » čtv 25. říj 2007 13:12:51

Tak dneska mi poskytovatel bloknul obe dve prezentace. Prej dochazelo k pretezovani serveru. Ta jedna prezentace je mi celkem ukradena, ale na te druhe mi dost zalezi. Bezelo mi to na phpbb plus. Ted resim, jestli to mam tedy obnovit na klasickem phpbb 2.0.22 s ezportalem a nebo uz to hodit na phpbb3? Co myslíte?
Díky za kazdou radu.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od smajlik » pát 26. říj 2007 10:42:09

Zálohuju FTP a měl jsem tam viry, je to možný? Nemohlo to celé zatěžovat?

D:\www\26.10.2007\www.smajlik.com\www\phpbb\pafiledb\images\screenshots\sniper_sa2.php PHP/Rst.G trojan cleaned by deleting - quarantined NT AUTHORITY\SYSTEM
D:\www\26.10.2007\www.smajlik.com\www\phpbb\pafiledb\images\screenshots\peal.php PHP/C99Shell.A trojan cleaned by deleting - quarantined NT AUTHORITY\SYSTEM
D:\www\26.10.2007\www.smajlik.com\www\phpbb\pafiledb\images\screenshots\backdoor.pl Perl/Small.E trojan cleaned by deleting - quarantined NT AUTHORITY\SYSTEM
D:\www\26.10.2007\www.smajlik.com\www\phpbb\pafiledb\images\screenshots\Master.pl Perl/RemoteAdmin.Cgi-telnet.A application cleaned by deleting - quarantined

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od ameeck » pát 26. říj 2007 10:51:45

Ano, je to velmi pravděpodobné, jsou to skripty na vzdálený přístup k počítači/serveru. Každopádně bych ihned změnil přístupové údaje k celému fóru a pečlivě prozkoumal jestli tam jsou nějaké soubory navíc.


ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od ameeck » pát 26. říj 2007 11:08:24

Máš aktuální verzi pafiledb? Jak je vidět, jsou uloženy v její složce. Je možné, že je tam nějaká bezpečnostní díra. Je možné, že by se dostali k fóru s tvými nebo jinými údaji pro přihlášení?

Nemůžeme přesně říct, dohromady nevíme co všechno je tam nainstalované, a např. každý MOD co je v phpBB+ vážně neznám.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od smajlik » pát 26. říj 2007 18:39:33

Myslíte si, že bude phpbb3 bezpecne?

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od christian » pát 26. říj 2007 18:43:05

No ma pro to hodne velke predpoklady, byl u nej i proveden bezpecnostni audit proti nejbeznejsim druhum utoku.
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SQL queries - co to je za hodnotu?

Příspěvek od smiesek » pát 26. říj 2007 18:58:23

smajlik píše:Myslíte si, že bude phpbb3 bezpecne?
;-) nic si z toho nedělej, já měla to samé, viry na foru. Takže též mě čeká přechod na phpBB3 (pro prevenci :-| )

Zamčeno