Vhodný hosting

Diskuse výhradně o phpBB2.
Pravidla fóra
Dnem 1.1.2009 oficiálně skončila podpora pro phpBB2. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány jen do 1.2.2009. Proto doporučujeme co nejrychleji přejít na aktuální verzi phpBB3, která je ke stažení zde nebo zde.
Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 116
Registrován: úte 29. kvě 2007 21:27:24

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od dayslypper » pon 11. čer 2007 11:05:43

Jako freehosting rozhodně nedoporučuju hostuju.cz, mají tu nejmizernější podporu, co jsem kdy zažil.

Měl jsem phpBB2 na ic.cz, tak to bylo dost pomalé a byly dost výpadky (ale zas je dobrá a celkem rychlá podpora). Teď mám phpBB3 na *.phorum.cz (taky ic.cz) a zatím si nemůžu stěžovat, na freehosting jde celkem svižně a rozhodně svižněji než toto fórum ;-) ale je pravda, že tam není zas tolik příspěvků a nechodí tam tolik uživatelů.
Naposledy upravil(a) dayslypper dne pát 29. srp 2008 1:01:57, celkem upraveno 1 x.
Ve fórech nemám rád citovací bezmozky. Bohužel jich je většina.

fido82
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. zář 2007 20:17:42

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od fido82 » sob 15. zář 2007 20:30:09

No, tuhle jsem narazil na jeden server, kde je webhosting již instalovaného diskusního fora typu phpBB zdarma. Je http://www.surikata.cz tehdy jsem hledal free hosting pro alianční forum na travián a tak jsem to zkusil. Už ho tam máme 1/2 roku a funguje to super. A ti admini mi tam přijdou taky celkem dobrý - jednou jsem něco řešil, napsal jsem jim kolem 1:20 am a během 10 minut mi přišla odpověd... Jediná nevýhoda je, že neumožňují přímí přístup přes ftp, ale jak říkám, není problém se s nima na něčem dohodnout - nám tam třeba nahráli speciálně jazykové mutace a některé moduly, a ikony atd. Celkem se to hodilo, protože jsme to alespon nemuseli dělat mi :)

No, myslel jsem, že když už tady o tom je řeč, tak by se to mohlo někomu hodit... Třeba pro někoho, kdo to chce nejdříve vyzkoušet, než začne cpát peníze do placeného hostingu :)

PS: co se týče rychlosti fora - je nás tam registrovaných ted přes 300 lidiček a žádné spomalení jsem nezpozoroval ;-) Ale nevím, jestli by to už něco nedělalo při větším počtu :)

Uživatelský avatar
Tom@S
Příspěvky: 509
Registrován: pon 21. kvě 2007 19:30:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od Tom@S » sob 15. zář 2007 20:41:56

tak ja som skoncil citat tvoj prispevok ako si napisal ze neumoznuju pristup k ftp.To je ako furumup cize tam mozes robit fora na uplne najnizsej urovni.To je ako kupit si nove auto a nechat sa vozit na nom niekym inym
pre deti:ako novy bycikel :D

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od ameeck » sob 15. zář 2007 21:08:58

Tom@s: Tak čti dál, a dozvíš se zásadní rozdíly od služeb jako je forumup. To je pouze automatický systém, s téměř nulovou aktivitou administrátorů po stránce podpory a technických úprav. Pročti si ten příspěvek znovu :)

Uživatelský avatar
Tom@S
Příspěvky: 509
Registrován: pon 21. kvě 2007 19:30:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od Tom@S » sob 15. zář 2007 21:21:06

nj ale aj tak som nazor nezmenil ak sa chce niekto tym bavit a bavit aj inych mal by to ovladat a nie pisat na podporu ked chce pridat smajlika aby to spravili za nich to je pre mna zakladna vec mat pristup minimalne k ftp ale aj k DB, ale beriem ze ak sa foru venuju len minimalne len sem tam cosi napisu moze byt
Tymto som nechcel nejak zhadzovat hosting moze byt dobry, rychly ale proste bez pristupu na ftp...co ak sa forum rozbehne a nedovolia vam si subory a DB zobrat a hosting presunut?Mozete zacat od znova a nebol by to jeden priapad
nj pokusim sa pisem rychlo aby som to vsetko stihal :-/
ako som pisal ak je to pre ukzku skupinu je to ok ale ak sa bude postupne rozrastat je to skoda davat to na taky host to by som radsej skusil dat na nejaky freehosting
Naposledy upravil(a) Tom@S dne sob 15. zář 2007 21:59:49, celkem upraveno 1 x.

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od ameeck » sob 15. zář 2007 21:29:10

Chápu to, že chceš FTP a přístup k databázi. Ale vem si dva modelové příklady.

1) Mám fórum pro pár přátel, nějakou partu ve hře nebo podobně. Slouží k naší komunikaci a nestavim si veřejné fórum, které chci rozvíjet. Rovněž mi je škoda háze peníze do vlastního hostingu. Takováhle služba je pro mě ideální, zvlášť když nemám zkušenosti s PHP nebo MySQL a jsem rád, když mi někdo ochotně pomůže a nemusím to zkoušet pokus/omyl sám.

2) Chci vytvořit veřejné úspěšné fórum. Nebo fórum pro určitou cílovou skupinu. Základním požadavkem je ale škálovatelnost a spolehlivost. V tomto případě si rád zaplatím doménu a hosting a budu mít věškeré přístupy a možnosti které potřebuji.

A ted zapasuj kam patri hosting co tu byl zmíněn :-)

PS: Zkus prosim trochu stylistickou upravu, u prvni casti tvyho postu jsem po trech prectenich nemel tuseni o cem mluvis.

fido82
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. zář 2007 20:17:42

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od fido82 » sob 15. zář 2007 23:52:18

Tom@S píše:nj ale aj tak som nazor nezmenil ak sa chce niekto tym bavit a bavit aj inych mal by to ovladat a nie pisat na podporu ked chce pridat smajlika aby to spravili za nich to je pre mna zakladna vec mat pristup minimalne k ftp ale aj k DB, ale beriem ze ak sa foru venuju len minimalne len sem tam cosi napisu moze byt
Tymto som nechcel nejak zhadzovat hosting moze byt dobry, rychly ale proste bez pristupu na ftp...co ak sa forum rozbehne a nedovolia vam si subory a DB zobrat a hosting presunut?Mozete zacat od znova a nebol by to jeden priapad
nj pokusim sa pisem rychlo aby som to vsetko stihal :-/
ako som pisal ak je to pre ukzku skupinu je to ok ale ak sa bude postupne rozrastat je to skoda davat to na taky host to by som radsej skusil dat na nejaky freehosting
No nevím, nejsem zase takový profík, abych řešil rozšíření diskusního fora pro širokou veřejnost s tisicema registrovaných lidiček... Ale přijde mi, že pokud bych to opravdu měl v plánu "rozjet" víc, asi bych si regnul nějakou doménu a provozoval to tam...

Ale jak říkám, hraju internetovou hru Travián a patřím mezi nejsilnější aliance, které mají hooodně odnoží (radši to nebudu víc rozebírat),takže počet uživatel máme v řáden stovek. Tohle jak jsem uváděl je zatím spolehlivé a v administraci mohu databáze zálohovat do SQL souboru, cehož hojně využíváme k záohám. Byli jsme ze začátku na jednom serveru (freeforu4you.net) nebo tak nějak a tam měli vytažení dat z databáze za 5 liber, což mi přišlo dost blbé. Zde je to zdarma a v podstatě, kdyby se něco stalo, mám týden starou zálohu v podobě SQL, což dle mých zkušeností bohatě stačí na případnou obnovu, či přenesení někam jinam.

No nic, být adminem fora aliance na travianu, je nevděčná práce a ještě bych za to měl platit, che. Přikláním se k Ameeckovi, který zde uvádí dva druhy využití a přesně pro ten první je to co máme ted mi...

Tak se mějte, dobrou :)

Uživatelský avatar
Tom@S
Příspěvky: 509
Registrován: pon 21. kvě 2007 19:30:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od Tom@S » ned 16. zář 2007 0:07:21

lenze ak mate par stoviek ludi to uz nie je male forum a postupne by si vas nasli aj iny len taki co to hraju pre zabavu ale potom by uz blo neskoro ak ale mate pristup k DB to by sa este dalo z toho vykuzlit cosi , to by az taky problem nebol.
No toto je len moj nazor nekomu nic neradim iba pisem akoby som to robil ja a samozrejme mi je jasne ze su dva pripady a preto som ti aj tak pisal ak ste mala skupina budis ak je vas v stovkach skor by som sa poohliadol po freehoste priapdne si kupte nejaky cutom a poskladajte sa po 10 sk a je to

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od smajlik » pát 26. říj 2007 20:51:50

Ahoj, jak mam prosim nastavit config.php na station.cz ?

<?php
// phpBB 3.0.x auto-generated configuration file
// Do not change anything in this file!
$dbms = '?';
$dbhost = '?';
$dbport = '';
$dbname = '1234_458_710';
$dbuser = '1234.458.710';
$dbpasswd = '';

$table_prefix = 'phpbb1_';
$acm_type = 'file';
$load_extensions = '';

@define('PHPBB_INSTALLED', true);
// @define('DEBUG', true);
// @define('DEBUG_EXTRA', true);
?>

Dekuji

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný hosting

Příspěvek od christian » pát 26. říj 2007 20:55:17

dbms je mysql
dbhost je podle toho,kde mas v administraci station vytvorenou db. Muze to byt neco jako mysql5-1 nebo mysql5-2
dbname i dbuser a dbpasswd mas tez v administraci stationu,kde si vytvaris DB.
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)


Zamčeno