Šířka sloupců

Pravidla fóra
Při popisu chyb uvádějte přesný název stylu, verzi (pokud je známá) a zdroj, ze kterého jste styl stáhli.
Kukurax
Příspěvky: 54
Registrován: stř 11. zář 2013 20:29:05

Šířka sloupců

Příspěvek od Kukurax » sob 05. črc 2014 22:13:08

Ahoj,

dělám na novém fóru pro jeden portál a potřeboval bych poradit. Jedná se o styl eMuza (http://demo.phpbb3styles.net/eMuza). Nahrál jsem si ho na svoje "zkušební" fórum (http://kukurax-forum.gigagame.cz/index.php) a ukázalo se, že jak jsou ty kategorie jednotlivých fór a pak vedle nich ty vysvětlivky, co se nachází v daném sloupci (= témata, příspěvky, poslední příspěvek), tak na většině monitorů (s normálním nebo malým rozlišením) "leze" slovo příspěvky do slova poslední příspěvek. Potřeboval bych tedy celé ty sloupce posunout o několik milimetrů doleva a roztáhnout sloupec příspěvky. Doufám, že jsem to vysvětlil celkem srozumitelně, ale pro jistotu přikládám ještě obrázek.
ScreenHunter_01 Jul. 05 22.08.jpg
Budu rád za jakoukoliv radu.
Naposledy upravil(a) Kukurax dne sob 05. črc 2014 23:10:32, celkem upraveno 1 x.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od leschek » sob 05. črc 2014 22:41:10

Úvodní poznámka: Následující postup jsem netestoval a tak si před tím, než ho zkusíš, nezapomeň zálohovat soubory, na kterých budeš pracovat. Kdyby to třeba nefungovalo...

najdi v souboru theme/content.css:

Kód: Vybrat vše

dd.posts, dd.topics, dd.views {
	width: 8%;
	text-align: center;
	line-height: 2.2em;
	font-size: 1.2em;
}
a přidej si tam procento/a - to ale zvětší i další prvky (témata a myslím, že počet zobrazení) tak by asi bylo lepší to dd.posts z předchozího kódu odstranit a nadefinovat ten prvek zvlášť , tzn. nahradit výše zmíněný kód něčím jako tohle:

Kód: Vybrat vše

dd.topics, dd.views {
	width: 8%;
	text-align: center;
	line-height: 2.2em;
	font-size: 1.2em;
}

dd.posts {
	width: 10%;
	text-align: center;
	line-height: 2.2em;
	font-size: 1.2em;
}
Všimni si, že jsem zvýšil hodnotu na 10 procent.

Nakonec nezapomeň pročistit cache a obnovit skin stylu a asi i šablony.

Dalším řešením je najít v jazykových souborech slovo "Příspěvky" a napsat místo toho něco kratšího.

Mimochodem, styl je pro starší verzi phpBB (alespoň ta verze, na kterou jsi poslal odkaz), tak bych doporučoval aktualizovat na stejnou verzi, jako máš fórum - jinak se občas můžou vyskytnout menší chyby.

Kukurax
Příspěvky: 54
Registrován: stř 11. zář 2013 20:29:05

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od Kukurax » sob 05. črc 2014 23:06:49

Moc děkuju za radu.

K té verzi stylu.. Novější než pro fórum 3.0.7 jsem na webu nenašel.. Už jsem se smířil s tím, že tam nějaké chyby můžou být a několik jsem jich už fixoval..

Změnit překlad mě taky hnedka napadlo, ale nenapadá mě nic, co bych tam místo "příspěvky" mohl napsat.

Zítra to zkusím a snad to bude OK. Každopádně se ozvu, jak to dopadlo a kdyby to nešlo, tak bych se asi pokusil roztáhnout celý styl - tím by se zvětšily (rozšířily) i sloupce.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od kksmirice » sob 05. črc 2014 23:20:59

Styl je založen na Prosilveru, ale je použit i tag TABLE, musíte si tedy projít všechny tagy table a nastavit správnou šířku. Bude to piplačka...
Také pak nezapomeňte roztáhnout hlavní okno.
No a samozřejmě výmaz cache a obnova stylu.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Kukurax
Příspěvky: 54
Registrován: stř 11. zář 2013 20:29:05

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od Kukurax » ned 06. črc 2014 16:42:11

Leschek moc ti děkuju, ted už to vypadá mnohem lépe. Měl bych ještě ale jeden dotaz. Jak se nazývá ten prvek, co jsem zakroužkoval - viz odkaz níže (nemohl jsem to nahrát na vaše fórum, protože bylo dosaženo maximální velikosti příloh) a v jakém souboru je definována jeho šířka?

http://i.imgur.com/2EJ5OOe.jpg

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od leschek » ned 06. črc 2014 19:48:26

To by mělo být dd.posts, dd.topics v souboru nazev_stylu/theme/content.css. Šířka (width) by měla být těch 8%. Teď mě ještě napadlo, že by šla změnit i velikost fontu...
Dál to najdeš v šabloně nazev_stylu/template/forumlist_body.html. Měl by to být tento kód:

Kód: Vybrat vše

<dd class="topics">{L_TOPICS}</dd>
						<dd class="posts">{L_POSTS}</dd>

Kukurax
Příspěvky: 54
Registrován: stř 11. zář 2013 20:29:05

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od Kukurax » ned 06. črc 2014 20:07:33

dd.posts je přesně to, co jsem upravoval (to je ten sloupec "příspěvky") a dd.topics je ten sloupec "témata", ale já se ptám na to, co je nalevo od sloupečku "témata". Na tom obrázku, co jsem přiložil k minulému příspěvku je to zakroužkované žlutě. Omlouvám se, jestli jsem napopsal svůj dotaz v minulém příspěvku dobře...

Edit:
Jinak já jsem s tím takhle spokojený, ale kdyby byl v tom poslední sloupečku (poslední příspěvek) nick hráče, který má více jak 11 písmen tak by se to posunulo na nový řádek, a proto chci vzít několik pixelů z toho, co jsem žlutě zakroužkoval na tom obrázku (z toho pole, co je vedle sloupce "témata")

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od kksmirice » ned 06. črc 2014 20:34:11

uvedený sloupec je <dt ...>
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od leschek » ned 06. črc 2014 20:36:32

Kukurax: Já si nevšiml toho odkazu, ale díval jsem se na ten obrázek v prvním příspěvku...

A taky by šlo zvětšit rozměr sloupečku posledního příspěvku:

Kód: Vybrat vše

dd.lastpost {
	width: 25%;
	font-size: 1.1em;
}

Kukurax
Příspěvky: 54
Registrován: stř 11. zář 2013 20:29:05

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od Kukurax » ned 06. črc 2014 21:02:47

To by právě zvětšit nešlo, protože se to tam už jednoduše do toho pole nevejde. Abych zvětšil ten sloupec "příspěvky", tak jsem několik % ubral sloupci "poslední příspěvek" v domnění, že to sloupci "poslední příspěvek" bude stačit a vejde se tam na řádek uživatelské jméno s cca 16 písmeny. Jak jsem pak ale zjistil, tak se tam vejde uživ. jméno, které má max 11 písmen, a proto jsem myslel, že bych ubral něco tomu sloupci dt.

Kksmirice děkuju za objasnění názvu sloupce (sice jsem na to přes prvek už taky koukal, ale alespon jste mě v tom utvrdil), ale potřeboval bych zjistit, kde má tento sloupec definovanou šířku.. (v jakém souboru)

Tohle mám teď aktuálně nahozené:

Kód: Vybrat vše

dd.topics, dd.views {
	width: 8%;
	text-align: center;
	line-height: 2.2em;
	font-size: 1.2em;
}
dd.posts {
       width: 11.5%;
       text-align: center;
       line-height: 2.2em;
       font-size: 1.2em;
}

dd.lastpost {
	width: 21.5%;
	font-size: 1.1em;
}
Edit: kdybych nyní zvětšil o pouhé procento šířku sloupce "poslední příspěvek" stalo by se tohle: http://i.imgur.com/fPB5skf.jpg

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od leschek » ned 06. črc 2014 21:42:40

teoreticky by to mohlo být tady (stejný css soubor, ve kterém je ta šířka příspěvků):

Kód: Vybrat vše

ul.topiclist dt {
	display: block;
	float: left;
	width: 50%;
	font-size: 1.1em;
	padding-left: 5px;
	padding-right: 5px;
}
Taky bych ale zkusil zvětšil šířku fóra, protože dneska má snad každý monitor více než 900 px.Taky by ještě měla jít zmenšit font size.

Kukurax
Příspěvky: 54
Registrován: stř 11. zář 2013 20:29:05

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od Kukurax » ned 06. črc 2014 22:09:50

To jsem přesně potřeboval. Moc Ti děkuju :-) O té šířce ještě popřemýšlim...

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od kksmirice » pon 07. črc 2014 8:55:42

leschek píše:... Taky bych ale zkusil zvětšil šířku fóra, protože dneska má snad každý monitor více než 900 px.Taky by ještě měla jít zmenšit font size.
Přesně tak, to jsem popisoval ve svém prvním příspěvku v tomto tématu.

Nevím co vedlo autora stylu k použití tabulky (pro dva sloupce), ale vypadá to, že si zkopíroval nějaký styl a vložil do něj tabulku aby rozdělil hlavní okno na dva sloupce a ještě k tomu s pevnou šířkou (navíc v px a ne v %). Celkově mi přijde struktura toho stylu taková dětsky vyrobená.
Kukurax píše:... O té šířce ještě popřemýšlim...
O tom bych vůbec nepřemýšlel a udělal to.

Než něco zmenšovat a posunovat, raději bych zlikvidoval ten tag <TABLE> a nahradil jej DIVem a roztáhl bych hlavní okno.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Artush

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od Artush » pon 07. črc 2014 12:54:59

Kukurax píše:Moc děkuju za radu.

K té verzi stylu.. Novější než pro fórum 3.0.7 jsem na webu nenašel.. Už jsem se smířil s tím, že tam nějaké chyby můžou být a několik jsem jich už fixoval...
Ahoj,

tak tenhle styl pro verzi 3.0.12 by měl bejt tady http://www.phpbb3styles.pl/index.php?style=540&eMuza

Kukurax
Příspěvky: 54
Registrován: stř 11. zář 2013 20:29:05

Re: Šířka sloupců

Příspěvek od Kukurax » úte 08. črc 2014 22:23:00

kksmirice píše:O tom bych vůbec nepřemýšlel a udělal to.
Máte pravdu. Nebude to tak naplácané na sebe a bude to dle mého názoru určitě i hezčí.
kksmirice píše:Než něco zmenšovat a posunovat, raději bych zlikvidoval ten tag <TABLE> a nahradil jej DIVem a roztáhl bych hlavní okno.
Tak to bude poměrně zajímavé, protože tohle je vlastně první styl, ve kterém se vrtám já sám.. :D Pokud by si někdo našel chvíli času a poradil mi přesně, co bych měl udělat s tím tagem TABLE a DIV, tak bych byl rád ;-) Mimochodem když jsem prohledával fórum narazil jsem ještě na tohle: viewtopic.php?f=62&t=20218&p=108631&hilit=emuza#p108631 ale to (alespoň podle toho, co jsem v rychlosti koukal) nezahrnuje celkově úpravu "těla" (z Tabulek na DIV), ale jenom roztažení...
Artush píše:Ahoj,
tak tenhle styl pro verzi 3.0.12 by měl bejt tady http://www.phpbb3styles.pl/index.php?style=540&eMuza
Díky! Tohle jsem doopravdy nenašel. Hold někdo umí hledat :D

Edit: když teďo tom přemýšlím, tak bych možná roztáhnul ty tabulky.. Strukturu stránky stejně nikdo řešit nebude (nikoho nezajímá jestli tam je DIV nebo jestli tam jsou tabulky) a navíc dokážu to sám...

Zamčeno