DarkFX - multiple background

Pravidla fóra
Při popisu chyb uvádějte přesný název stylu, verzi (pokud je známá) a zdroj, ze kterého jste styl stáhli.
Zamčeno
pl4toon
Příspěvky: 29
Registrován: pát 10. dub 2009 2:13:58
Bydliště: Prague

DarkFX - multiple background

Příspěvek od pl4toon » ned 01. čer 2014 22:12:13

Hello přátelé,
potřebuji poradit s multiple background ve stylu DarkFX. Chci udělat pro fórum stejné pozadí, jako mám na webu v Joomle v šabloně Drive od YOOtheme.
Web:
http://lsd-songs.4fan.cz
Fórum:
http://lsd-songs.4fan.cz/forum/

Tam se skládá ze tří vrstev, dva obrázky a svg stín. Nedaří se mi to pro fórum nastylovat stejně jako je to na webu, už se v tom vrtám asi 14 dní 8-|
Nedaří se mi ani analyzovat, jak je to vlastně provedené v šabloně Drive od YOOtheme, je to na mě nějaké složité.

Mohl byste mi s tím prosím někdo pomoct?

pl4toon
Příspěvky: 29
Registrován: pát 10. dub 2009 2:13:58
Bydliště: Prague

Re: DarkFX - multiple background

Příspěvek od pl4toon » pát 06. čer 2014 1:35:18

momentálně to mám nastylované takto:

Kód: Vybrat vše

html {
  background: #303235 url(./images/page.jpg) 50% 50% fixed repeat;
}
 
body {
    color: #808080;
  background: #303235 url(./images/dots.png) 50% 50% fixed repeat;
}
 
#bg-light {
  height: 100%;
  width: 100%;
  background: url(./images/page_gradient_light.svg) 50% -400px fixed no-repeat,
                    url(./images/page_gradient_dark.svg) 50% 0 fixed no-repeat;
    background-size: 1200px 900px, 2560px 400%;
}
#bg-light je ID pro div, který jsem vložil jen pro tenhle účel, aby na něm byl svg stín.
Ale stejně mi to nějak zlobí, page.jpg je schovaný pod dots.png a není vidět. Když je prohodím, tak zase opačně, page.jpg překrývá dots.png.

Teoreticky by page.jpg měl být vespod, střední vrstva by měla být dots.png (skrze něj by měl prosvítat page.jpg) a svrchní vrstva svg stín. Ale když je tak seřadím, tak to nefunguje, vždy jeden obrázek překrývá druhý, neprosvítají. Kde může být chyba?

U šablony na Joomla je to zapsané takto:

Kód: Vybrat vše

@import url(gradient.css);
 
/* Background Style Sheet */
body#page { background: #303235 url(../../images/background/noise/page.jpg) 50% 50% fixed repeat; }
 
#page-bg { background: url(../../images/background/noise/dots.png) 50% 50% fixed repeat; }
Gradient.css obsahuje toto:

Kód: Vybrat vše

@media (min-device-width: 1025px)  {
    
    #page-bg > div {
        background: url(../../images/background/page_gradient_light.svg) 50% -400px fixed no-repeat,
                    url(../../images/background/page_gradient_dark.svg) 50% 0 fixed no-repeat;
        background-size: 1200px 900px, 2560px 400%;
    }
 
}
U šablony pro Joomla je to ještě komplikované tím, že v administraci můžu změnit grafické téma (včetně pozadí), takže je to uzpůsobené pro tuhle dynamicku změnu. A to mě právě mate, neumímanalyzovat jak je to udělané. Nepotřebuji dynamickou změnu pozadí, jen na fóru natvrdo nastylovat stejně složené pozadí, jako je to na webu.

pl4toon
Příspěvky: 29
Registrován: pát 10. dub 2009 2:13:58
Bydliště: Prague

Re: DarkFX - multiple background

Příspěvek od pl4toon » ned 08. čer 2014 13:29:22

Vyřešeno

Zamčeno