Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
leschek neprihl.

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od leschek neprihl. » úte 03. lis 2015 1:40:11

S vlastním BBKódem to nebude fungovat, jen s img a přílohou. Zkus vytvořit nové téma s jpg obrázkem (s nějakýma rozumnýma rozměrama) v img BBKódu a v příloze.

SGvagon

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od SGvagon » úte 03. lis 2015 1:42:57

http://manhetn.info/poradna/viewtopic.php?f=9&t=77 Hotovo, miniatura se stále nezobrazuje :-| .

leschek neprihl.

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od leschek neprihl. » úte 03. lis 2015 1:51:31

Asi už mě nic nenapadne bez toho, aniž bych se na to podíval. Pokud se nebojíš, tak mi můžeš poslat přístupový údaje na FTP v SZ na uživatele leschek a já se na to mrknu.

SGvagon

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od SGvagon » úte 03. lis 2015 1:53:17

Tak jsem na to asi přišel. Ty .php soubory jsem upravoval v PSpadu, ve kterém se asi blbě ukládali. Teď jsem to zkusil v klasickém notepadu a najednou se to rozběhlo.

SGvagon

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od SGvagon » úte 03. lis 2015 4:38:23

A můj poslední dotaz je ještě ohledně configu. V nastavení velikosti tam píšou, že se dá zadat velikost šířky, výšky nebo mix. Nevíte jak nastavit mix velikost o rozměrech 80x40 ?

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od smiesek » úte 03. lis 2015 6:07:33

SGvagon píše:soubory jsem upravoval v PSpadu
před nějakým tím rokem na doporučení od kksmirice jsem z PSPad přešla na Notepad++ a nemohu si to vynachválit. Sice mi trvalo, než jsem si zvykla na jiné prostředí, ale předešla jsem problému BOM, který ve tvém případě mohl právě dělat onu neplechu.

leschek neprihl.

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od leschek neprihl. » úte 03. lis 2015 12:06:13

SGvagon píše:V nastavení velikosti tam píšou, že se dá zadat velikost šířky, výšky nebo mix. Nevíte jak nastavit mix velikost o rozměrech 80x40 ?
first_x_in_forum_index_config.php píše:explanation of mix: centered cropped pic with exact squared fit
což znamená: "Vysvětlení mixu: vycentrovaný čtvercový oříznutý obrázek", což zase znamená, že mix má obě strany stejně dlouhý, takže to nastavit nejde.

SGvagon

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od SGvagon » úte 03. lis 2015 14:49:47

Ok díky :) . A hlavně děkuju všem, co se mi věnovali :) . Někde by se mělo napsat, že mohou nastat problémy, když se php soubory upravují v PSpadu, 2x jsem smazal a znovu nahrál kvůli tomu celou MySQL fóra. No každopádně nyní je vše funkční :) .

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční First Topic [pic] on Forum Index

Příspěvek od kksmirice » úte 03. lis 2015 19:02:28

SGvagon píše:... Někde by se mělo napsat, že mohou nastat problémy, když se php soubory upravují v PSpadu, ...
Něco takové psát je naprosto zbytečné. Není to o úpravě v nějakém programu, ale o kódové stránce souboru.
Každý programátor (nebo alespoň ten, který si na něj hraje) ví, že soubory se upravují v programech k tomu určených (PSPad, NotePad++, RKEdit, ...) a ukládají se v patřičném kódování bez BOM znaků.
Jakákoliv změna kódování souboru zpravidla vždy způsobí problémy, minimálně takové, že texty nebudou zobrazeny ve správné znakové sadě.
Ta horší varianta je znefunkčnění stránek díky BOM znakům. Absolutně nevhodný je například Windowsovský NotePad!!! Ten umí pouze uložit soubor v CP-1250.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Zamčeno