Doporučení na SEO mód

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
Levin8
Příspěvky: 19
Registrován: sob 06. čer 2015 22:13:46
Kontaktovat uživatele:

Doporučení na SEO mód

Příspěvek od Levin8 » pon 29. čer 2015 21:43:08

Ahoj,

doporučte mi seo mód, která nasadit na verzi 3.0.12. Je jich strašná spousta a moc se v tom neorientuji.

Díky
http://www.odovolene.cz/ - fórum o cestování

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na SEO mód

Příspěvek od leschek » pon 29. čer 2015 22:15:31

A jakou máš o tom SEO MODu představu - jaké by měl mít funkce? Například pěkné url nemají na SEO téměř žádný vliv a klíčová slova jsou na tom podobně a pokud jsou zvolená špatně, tak můžou dokonce uškodit. Jediné, co mě ještě napadá je sitemapa a ty pro phpBB 3.0.x existují dvě nebo tři.

Levin8
Příspěvky: 19
Registrován: sob 06. čer 2015 22:13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na SEO mód

Příspěvek od Levin8 » úte 30. čer 2015 19:18:34

Jde mi právě o hezké adresy u příspěvků, které budou obsahovat název tématu. Sitemap slouží konkrétně k čemu a jaký ten mód mi doporučíš?
http://www.odovolene.cz/ - fórum o cestování

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na SEO mód

Příspěvek od leschek » úte 30. čer 2015 22:04:18

Sitemapa vytvoří soubor se seznamem fór a témat, který jde nahrát do vyhledávačů (Google, Seznam) a ti pak ví, že ty stránky v seznamu existují a měly by je prošmejdit. Jak jsem napsal, existuje několik Sitemap - já používám tuhle.

Hezké URL - Co se SEO týče, tak jsem četl jsem článek (výsledek výzkumu - anglicky), že klíčová slova v URL adresách už ztratila význam. Sice asi neuškodí, ale pomůžou jen minimálně, takže se tím nemá cenu kvůli SEO zabývat. Na druhé straně to má, podle některých lidí, význam pro uživatele. Sám si to nemyslím a skoro nikdy nevím, jakou adresu stránka má. Pokud adresu chci zkopírovat, tak to udělám s jakoukoliv adresou, jinak používám odkazy a nezáleží mi, jestli vedou na

Kód: Vybrat vše

http://phpbb.cz/viewtopic.php?f=59&t=23164
nebo

Kód: Vybrat vše

http://phpbb.cz/t-doporuceni-na-seo-mod
nebo něco podobného.

U hezkých URL taky hrozí nebezpečí, že když nainstaluješ nějaký MOD, který je vytvoří, na phpBB 3.0.x a pak aktualizuješ na phpBB 3.1.x a ten MOD tam nebude fungovat, tak se může stát, že tvoje hezké URL najednou budou neplatné a ve vyhledávání se na nějakou dobu propadneš. Každý MOD taky může tvořit hezké URL jinak.

Na Gůůgl blogu (anglicky) bylo už v roce 2008 napsáno tohle:
googlewebmastercentral píše:While static URLs might have a slight advantage in terms of clickthrough rates because users can easily read the urls, the decision to use database-driven websites does not imply a significant disadvantage in terms of indexing and ranking. Providing search engines with dynamic URLs should be favored over hiding parameters to make them look static.
což znamená:
po přeložení googlewebmastercentral píše:Zatímco statické URL můžou mít mírnou výhodu, pokud jde o míru prokliků, protože uživatelé mohou snadno přečíst URL adresy, tak pokud jde o indexaci a pořadí, neznamená použití webové stránky s databází nevýhodu. Nabízení dynamických URL vyhledávačům by mělo být upřednostňováno před skrýváním parametrů URL adresy, aby tyto adresy vypadaly jako statické.
Pokud tě SEO v phpBB zajímá víc, tak na phpBB.com je o tom několikastránková debata.

Úplně jsem zapomněl, že existuje docela zajímavý MOD, který by mohl trochu pomoci se SEO nazvaný Canonical URL (vysvětlení pojmu na Seznamu.cz). V phpBB 3.1 už, myslím, tato funkce existuje a nemusí se doinstalovávat žádné rozšíření.

Levin8
Příspěvky: 19
Registrován: sob 06. čer 2015 22:13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na SEO mód

Příspěvek od Levin8 » stř 01. črc 2015 21:42:07

Tak jsem nainstaloval mod sitemap, jen jak si prosím tě stahnu ten soubor abych ho nahrál do vyhledávačů?
http://www.odovolene.cz/ - fórum o cestování

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na SEO mód

Příspěvek od leschek » stř 01. črc 2015 22:02:23

Do vyhledávačů stačí dát jen odkaz na ten soubor:

Kód: Vybrat vše

http://www.tvoje_forum/sitemap.php

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na SEO mód

Příspěvek od Otakar Pěnkava » čtv 02. črc 2015 14:26:09

Pěkné URL mají vliv na SEO. Ovšem nehledal bych v tom spásu, je to jen jeden z několika desítek dalších parametrů. V čem má Leschek pravdu je to, že SEO mód přináší značné komplikace. phpBB v základu nepodporuje SEO url, řeší se to pak pomocí pluginů a ty nejsou dokonalé. Pokud nemáš dostatečné zkušenosti s tím, tak se do toho nepouštěj, mohl by jsi si rozbít fórum a jak už se to pak "lepí" aby to fungovalo, tak je to špatně.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na SEO mód

Příspěvek od leschek » čtv 02. črc 2015 14:56:17

Otakar Pěnkava píše:Pěkné URL mají vliv na SEO.
Je k tomu někde nějaký podklad nebo studie, které bych si mohl přečíst?
V Google blogu, který jsem citoval se říká opak a na této stránce se píše:
The importance of keywords in the URL / domain has significantly decreased as a ranking factor compared to 2012.
In our study, these two factors are considered the losers when compared with last year, because the existence of keywords in the URL and/or the domain have lost their relevance
což částečně a volně přeloženo znamená, že důležitost klíčových slov v URL a doménách je mnohem nižší než v roce 2012 (tohle byla studie o SEO v roce 2013)...
...existence klíčových slov v URL a doménách ztratila jejich význam.

Zamčeno