PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Kokossacek

PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od Kokossacek » pát 05. dub 2013 12:55:31

Zdravím všechny. Potřebuju od Vás radu s následujícím. Dnes jsem se pokoušel nainstaloval modul na mé PHPBB3 fórum. Jde o modul Share On, který by mi měl dát možnost sdílet příspěvky na Facebooku, google+ apod. Což přesně potřebuji. Vše jsem udělal podle návodu, instalace se rozjela, ovšem po instalaci vyjela chyba:

ERROR: The parent category specified for this module does not exist.

Proto jsem obnovil zálohu, a pokusil se o to znovu. Potkala mě ovšem zase chyba s Mysqli.

Vůbec netuším, čím to může být. Nejde mi přímo o tento plugin ale jde mi o to sdílení témat.

Moc Vás tedy prosím o radu buďto s instalací tohoto pluginu nebo nebo s jiným modulem, který by mi tohle umožnil.

Pár informací:

PHPBB3
PHP Version 5.3.21
Současná verze fóra 3.0.11
šablona: Prosilver (upravený)

Jeden modul je již nainstalovaný. Jde o modul: NV Recent Topics.

Ještě jednou děkuji za pomoc.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od leschek » pát 05. dub 2013 13:57:46

Jakou verzi MODu zkoušíš instalovat?
Máš v administraci záložku .MODS/.MODy?
Teoreticky by to mohlo být tímhle (phpBB.com).

Kokossacek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od Kokossacek » pát 05. dub 2013 14:16:55

Verzi 3.0.11

Mám složku adm a v tom složku mods


Je někde chyba? Děkuji

Kokossacek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od Kokossacek » pát 05. dub 2013 14:19:28

K té verzi, spletl jsem to. Je to takto:

Version 2.1.0
phpBB Version(s): 3.0.11


Děkuji

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od leschek » pát 05. dub 2013 14:33:39

Já spíš myslel, jestli máš v administraci fóra záložku .MODY (tam jak jsou záložky OPRÁVNĚNÍ, STYLY, SYSTÉM atd.).

P.S. Zkusil jsem to nainstalovat na testovací fórum a podařilo se to úplně bez problémů.

kokossakcek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od kokossakcek » pát 05. dub 2013 14:40:38

Složka .MODY tam není, byla tam jedna, ale přejmenoal jsem jí na název toho modulu, který tam je, přejmenoval jsem to přímo v ADM, tak jsem myslel, že ton evadí, když to není přes kód přímo. Mám to tedy upravit?

Kokossacek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od Kokossacek » pát 05. dub 2013 14:43:30

Zkoušel jsem znovu instalaci. Vyběhlo na mě následující:

Share On MOD
PHP Version: 5.3.21
DBMS: MySQL(i) 5.5.30
phpBB3 Version: 3.0.11

Adding acp module: Share On MOD
ERROR: The parent category specified for this module does not exist.

Adding acp module: Settings
ERROR: The parent category specified for this module does not exist.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od leschek » pát 05. dub 2013 15:00:06

Pravděpodobně je něco špatně s modulem (záložkou) .MODs /.MODY. Jde o to, že do této záložky (modulu) další MODy vkládají svoje nastavení (moduly ve kterých je jejich nastavení). Pokud jsi něco na modulu změnil, tak to nemají kam vložit a vypadne chyba, že mateřská kategorie určená tímto modulem neexistuje (volný překlad tohoto: "ERROR: The parent category specified for this module does not exist.").

Takže by ten modul .MODs/.MODY měl jít opravit pomocí Support Toolkitu nebo ho můžeš vytvořit manuálně (phpBB.com).

Kokossacek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od Kokossacek » pát 05. dub 2013 15:08:37

Tak, ta záložka je opravena, manuálně. Teď zkusím znovu nainstalovat modul a napíšu, jak jsem dopadl.

Kokossacek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od Kokossacek » pát 05. dub 2013 15:35:18

Tak, done. Nakonec se to už podařilo. Už by mělo vše fungovat skvěle. Děkuju strašně moc. Jsem ti vděčný. Ještě když už je tu můj příspěvek bych se chtěl zeptat na jeden modul. Zda existuje něco, co by mi třídilo přílohy do složek, podle Kategorie fóra a podle datubu. Například, že by byl obrázek, který někdo nahrál v této složce .. files/Novinky/2013 ... Jde o to, že bychom potom mohli jednoduše mazat přílohy, které by byli hodně staré nebo špatné a nebyl by v tom chaos. A pak ještě poslední otázka, zda je nějaká možnost čistých URL k vůli google. Děkuji mnohokrát.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od leschek » pát 05. dub 2013 16:00:46

Existuje MOD Attachments in subfolders, ale těžko říct, co se se souborama stane, pokud ho jeho autor přestane vyvíjet a ty budeš chtít aktualizovat na novou verzi phpBB, se kterou to nebude fungovat. Ale třeba to fungovat bude...
Kokossacek píše:A pak ještě poslední otázka, zda je nějaká možnost čistých URL k vůli google. Děkuji mnohokrát.
To asi myslíš hezké URL? Existuje několik MODů, ale já osobně si myslím, že je to zajímavý pro uživatele (i když omezeně, protože já se nepodíval na adresu ani nepamatuju), ale že při SEO (předpokládám, že tohle máš na mysli, když píšeš o Googlu) to nepomůže.

Nicméně tato funkce možná bude v phpBB 3.1 (nejdřív tak za rok, první alfa možná během pár týdnů) a existuje pár modů jako [smazáno, protože autor MODu ho nedoporučuje používat na živých fórech] a Ultimate SEO URL.

kokossakcek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od kokossakcek » pát 05. dub 2013 16:09:54

No, ty přílohy ti moc nerozumím, ale snad to půjde. Co se týče těch "čistých url" ano, myslel jsem hezké URL, spletl jsem to. No, pokud nepomůžu googlu, alespoň k vůli návštěvníkům. :)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od leschek » pát 05. dub 2013 16:29:06

Myslel jsem tím, že se vytvoří nová struktura složek, ve kterých budou přílohy a pokud MOD přestaneš používat, tak ty přílohy možná phpBB nedokáže přečíst. Mimochode, já můžu na FTP-čku řadit soubory podle data, takže není problém ty nejstarší smazat.

Kokossacek

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od Kokossacek » pát 05. dub 2013 21:16:08

Super, tak to zkusím a uvidím. Ještě jeden problém, snad již poslední. Vždy, i na minulém fóru se mi po hledání posledních, aktivních, bez odpovědí apod. (témat) tak mi to vyhodí toto:

Omlouváme se, ale nyní nemůžete vyhledávat. Zkuste to za několik minut.

... Je na to nějaká finta? a xxx foréch se to také stává a nikdo mi nedokázal poradit. Děkuji mnohokrát

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: PHPBB3 Share on - chyba s instalací

Příspěvek od kksmirice » pát 05. dub 2013 21:18:48

Nejste registrován (jak i zde) a na fóru je adminem omezeno vyhledávání pro nepřihlášené uživatele.
Je to standardní opatření proti zatěžování fóra vyhledáváním kýmkoliv.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Zamčeno