Automatické zmenšení obrázku - MB

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
Slater
Příspěvky: 145
Registrován: stř 07. led 2009 22:03:21

Automatické zmenšení obrázku - MB

Příspěvek od Slater » ned 03. bře 2013 14:57:32

Ahoj,
chci se zeptat zda existuje něco co by dokázalo zmenšit obrázek velikostně v MB.
Uživatel by nahrál soubor 5MB a na servru by se uložil jako 2 MB.
Díky

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zmenšení obrázku - MB

Příspěvek od leschek » ned 03. bře 2013 17:27:37

Podle mě to spotřebuje strašně paměti serveru (při velikostech, které popisuješ).

Třeba v phpBB Galerii to funguje takto:
Do Galerie se nahraje obrázek, ten se zmenší (při jejich zobrazení) do dvou složek na velikost náhledu, u kterého lze nastavit velikost souboru a rozměry a na střední velikost, která se zobrazí při prohlížení obrázků v galerii. Oba tyto formáty lze rozkliknout na původní velikost. Výhodou je, že se nenačítají celé fotky, které se pomocí nějakého skriptu zmenší, a tak je menší přenos dat. Nevýhodou je, že po rozkliknutí se čeká na načtení celé fotky, ale zase uživatelé neprohlíží všechny fotky, a pokud je náhled dostatečně velký, tak na fotku neklikají.

Takže to jde, ale asi ne tak jak sis to představoval. Asi by šlo vytvořit skript, který by to uměl podle to, co potřebuješ.

Podle mě je nejlepší naučit uživatele zmenšovat fotky. Umí to spousta programů a některý jsou fakt jednoduchý na ovládání.

Taky jde fotky umístit jinam a pak jde (podle poskytovatele) nahrát jen náhled obrázku a po rozkliknutí se odejde na stránku s velkým obrázkem, což mě osobně při prohlížení stránek vadí.

Nevím, k čemu to potřebuješ, ale já si udělal na svých stránkách BBCode, který načítá fotku stejně, jako jsou načítaný mapy na Googlu (načte se jen část, kterou si uživatel prohlíží, takže se nečeká na načtení 100MPx fotky), ale normální člověk, který není schopen fotky zmenšit normálně, nebude schopen fotku takto připravit.

P.S. Přílohy taky umí vytvořit menší náhled, u kterého jde nastavit velikost souboru i rozměry:
Administrace phpBB píše: Maximální šířka náhledu:
Vygenerovaný náhled nebude širší než nastavená hodnota.

Minimální velikost náhledu:
Pro obrázky menší než tyto hodnoty nebudou tvořeny náhledy.

Zamčeno