Instalace MODů ve formátu MODX

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Instalace MODů ve formátu MODX

Příspěvek od ameeck » ned 16. lis 2008 20:06:58

Úvod
Pro phpBB2 se používaly jako instalační soubory MODů jednoduché texťáky, kde byla vždy instrukce, která se skládála z nalezení kódu a následné další činnosti s tou nalezenou částí. Návod a seznámení s těmito instrukcemi lze nalézt v návodu pro instalaci MODů.

V phpBB3 se toto nemění. Změnil se, ale formát v jakém jsou změny uloženy. Jsou uloženy v XML, který přináší několik výhod:
  • Lze snadno šablonovat a udělat z něj grafický průvodce instalací (sami si vyzkoušíte)
  • Je lehce strojově zpracovatelný a lze jej použít např. k automatické instalaci MODů
  • MODy napsané v XML je mnohem lehčí kontrolovat a ověřovat jestli je lze přidat do Databáze MODů
Stažení a otevření souboru

Najděte si MOD, který chcete nainstalovat. Doporučuji brát MODy z phpBB.com, které jsou v sekci [3.0.x] MOD Database Releases, neboť jsou to MODy schválené phpBB.com týmem, zaručeně budou fungovat a jsou bezpečné.

Až si stáhnete archiv s MODem, rozbalte jej na svém počítači. Vytvoří se vám několik souborů - vás bude zajímat soubor s koncovkou .xml, měl by být asociován s vaším internetovým prohlížečem, pokud ale není, otevřete jej přímo - Internet Explorer nebo Firefox to zvládnou s přehledem. (Pozn. U Firefoxu na vás může vybafnout dotaz o Zabezpěčení internetu, bez strachu Povolte o co prohlížeč žádá).
Pokud se vám podařilo otevřít instalační soubor, měli byste vidět toto:
instalace_modx.png
Instalační stránka
Instalace

Dále už vás budou zajímat samotné instalační instrukce. Můžete se setkat s těmito úpravami:
  • Kopírování souborů - zkopírujete soubory z rozbaleného archivu na FTP do vašeho fóra
  • Najdi a uprav - Nejdřív budete muset nalézt kus kódu v souborech a následně budete vyzváni abyste přidali za nebo před, případně nahradili ten kus kódu nějakým jiným.
  • SQL dotazy - musíte spustit uvedené databázové dotazy - návod je zde
Všechny úpravy „Najdi a uprav“ jsou do detaily popsány v návodu, který jsem nalinkoval na začátku příspěvku.

Pokud provedete všechny úpravy popsané v instalačním průvodci, MOD by měl být úspěšně nainstalován a vy si jej můžete jít vyzkoušet na vaše fórum.

blood311

Re: Instalace MODů ve formátu MODX

Příspěvek od blood311 » stř 26. bře 2014 21:39:57

Zdravím, to s těma souborma chápu, vše jsem přepsal, překopíroval, ale absolutně nechápu co mám dělat s tím SQL.. Dostal jsem se do phpmyadmin, do své DB, ale nevím co dál, můžete mi to prosím vysvětlit? Díky .-)

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace MODů ve formátu MODX

Příspěvek od leschek » stř 26. bře 2014 22:57:19

ameeck píše:SQL dotazy - musíte spustit uvedené databázové dotazy - návod je zde
Většina MODů (i když myslím, že všechny schválený na phpbb.com) má instalační soubor, který se (po provedení úprav v souborech) otevře v prohlížeči a pak se postupuje podle pokynů. Jaký je to soubor záleží na MODu a obvykle je to napsáno v instrukcích na konci instalačního souboru. Jen tak mimochodem, co se snažíš nainstalovat?

blood

Re: Instalace MODů ve formátu MODX

Příspěvek od blood » čtv 27. bře 2014 9:24:57

No je to KARMA mod, dle návodu jsem přepsal a překopíroval soubory, ale nevím co s tím SQL, jak si mi radil u toho Hodnocení, tam byl celý sql kód normálně v návodu, tady není. Mám tu Karmu staženou taky od někoho kdo není aktivní, ale nic aktuálního jsem nenašel :-(

Zamčeno